Unitra Diora Giewont montaż wskaźnika skali

Serwis telewizorów, odbiorników radiowych, wzmacniaczy, magnetowidów oraz innych urządzeń elektronicznych.
ODPOWIEDZ
DarkSoul2016
-

Unitra Diora Giewont montaż wskaźnika skali

Post autor: DarkSoul2016 » 24 mar 2017, 10:36

Mam olbrzymiom prosbę, aby ktos serwisówkę do Giewonta, ew. opisał jak nałożyć na linkę skali wskaźnik, aby adzwierciedlał nastawę kondensatora strojeniowego. Trafił mi się na złomie egzemplarz z odczepionym wskaźnikiem i teraz nie wiem w którym punkcie linki go przyczepić. i nie mam jak "poukładać" radiostacji po przestrojeniu. :( Znalazłem serwisówkę na str. Unitra Fan, ale niestety nie wiem czemu nie chce mi przyjsc mail aktywacyjny. :/

DarkSoul2016
-

Post autor: DarkSoul2016 » 24 mar 2017, 12:20

Meh, znalazłem skan z serwisówki, ale nie jest sprecyzowane w którym miejscu założyć. :/ Po prostu jest podane założyć wskazówkę i tyle... :/ Ech, no tak. Czytanie ze zrozumiem się kłania. Serwisówka podaje wyraźnie: "Wskazówke założyć na linkę, węzły zabezpieczyć lakierem", czyli jest sprecyzowane, że ma być między węzłami... :oops:

DarkSoul2016
-

Post autor: DarkSoul2016 » 25 mar 2017, 21:07

Udało się, łatwo nie było, ale przestroiłem to dziecię Dzierżoniowskiej Diory... Tym razem nie uwaliłem głowicy jak Azymutowi, chociaż byłem blisko, bo na kolektor T2 omyłykowo przylutowałem zworę zamiast do C10, ale na szczęście jest przyłączona do obudowy agregatu, więc tranzystor ocalał - tylko głowica ogłosiła bunt i przestała odbierać, ale po przelutowaniu na swoje miejsce zwory radio z powrotem zagrało... :P Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem jak ślicznie to radio odbiera. Nie rozumiem dlaczego ludzie uważają, że ten sprzęt to jest kupa złomu i wyrzucają go... Ja rozumiem - są dużo lepsze sprzęty, ale przecież w porównaniu z chińszczyzną jaką jesteśmy zalewani sprzęt Unitry jest dużo lepszy.

ODPOWIEDZ