CFD-V77S - Wmontowanie line in do boomboxa

Tutaj można dyskutować na temat wzmacniaczy mocy, słuchawkowych, przedwzmacniaczy, korektorów i filtrów, wskaźników wysterowania, procesorów dźwięku i innych układów audio.
ODPOWIEDZ
luzik1980
-
Kontakt:

CFD-V77S - Wmontowanie line in do boomboxa

Post autor: luzik1980 » 02 sie 2012, 17:37

Chciałem się zapytać czy możliwe jest wmontowanie line in do Sony CFD-V77S , mam obecnie pewien pomysł aby podpiąć się kabekami z gniazdem mini jack do przedwzmacniacza magnetofonu, lecz czy wtedy będę musiał dawać play na magnetofonie aby usłyszeć dźwięk ?
Załączniki
2.jpg
CFD-V77S.JPG

Awatar użytkownika
Ertew
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Ertew » 02 sie 2012, 18:29

Przedwzmacniacz trzeba usunąć z toru sygnałowego, najlepiej odłączyć jego wyjście od przełącznika cd/radni/magnetofon i w jego miejsce podłączyć 'line-in'.

Nie zgłębiałem budowy tego radia, ale w większości takich urządzeń masz dwa wyłączniki:
- przełącznik funkcyjny
- dodatkowy wyłącznik w mechaniźmie magnetofonu

Musisz coś zrobić z którymś z powyższych wyłączników, może dodasz dodatkowy albo wymyślisz coś innego.

W każdym przypadku, po odcięciu przedwzmacniacza magnetofonu od wzmacniacza, wypadało by odłączyć silnik, żeby ktoś nie pomyślał że ma sprawny magnetofon, a tutaj brak dźwięku.

P.S. ten krążek pod radiem to pewnie talerz dysku twardego. Ile GB (MB) ma ten krążek?

Awatar użytkownika
KrzysiekK
Użytkownik

Post autor: KrzysiekK » 02 sie 2012, 19:51

Sygnał podaj na przełącznik źródła sygnału, dokładniej pod wejście CD. Natomiast jako gniazdo tego dodatkowego sygnału zastosuj gniazdo mały Jack w wersji stereofonicznej z przełączanymi stykami. Wówczas to gniazdo możesz tak podłączyć do przełącznika sygnału odtwarzacza, że włożenie wtyku do dodatkowego gniazda sygnału odłączy sygnał z odtwarzacza CD i sygnał ten będzie pobierany z tego dodatkowego gniazda. Wyjęcie wtyku z gniazda ponownie przełączy odtwarzacz CD do przełącznika źródeł sygnału odtwarzacza.

luzik1980
-
Kontakt:

Post autor: luzik1980 » 02 sie 2012, 20:00

Czyli rozumiem że chcesz abym do przedwzmacniacza magnetofonu podpiął line in usuwając przełącznik funkcyjny ? Chyba coś nie zrozumiałem :cry: tutaj jest cała instrukcja serwisowa link http://elektrotanya.com/sony_cfd-v77s_v ... nload.html
(pod obrazkiem jest
This file is downloadable free of charge from the site: Get Manual
(You are not logged in, only 2 downloads per day possible for you.)

jak klikniesz w Get Manual to ściągniesz

Masz dobre oko to talerz z dysku 80 GB, niestety była na nim moja praca magisterka 90% którą to straciłem z dyskiem (po prostu poleciały dymy) na 3 tygodnie przed ostatnim terminem oddani pracy (takiego odlotu dostałem że w tydzień napisałem całą odnowa i wyróżnienie dostałem :mrgreen: )

Awatar użytkownika
KrzysiekK
Użytkownik

Post autor: KrzysiekK » 02 sie 2012, 20:27

Nic nie trzeba usuwać. Gniazdo wpinasz w szereg z sygnałem lewego i prawego kanału. Gniazdo zawiera już podwójny przełącznik, który jest przełączany włożeniem wtyku. Wtedy oryginalne źródło sygnału jest przez to gniazdo odłączane, a sygnał jest pobierany z włożonego w gniazdo wtyku. Spójrz na przykładowy rysunek takiego gniazda, łatwiej będzie zrozumieć.
Załączniki
maly_jack.jpg
Układ styków gniazda mały Jack.
maly_jack.jpg (7.44 KiB) Przejrzano 15357 razy

Awatar użytkownika
c4v2
Użytkownik

Post autor: c4v2 » 03 sie 2012, 15:03

Oprócz złącza mini TRS potrzebny będzie włącznik do podania zasilania na końcówkę mocy i obwody za zamontowanym TRS'em.

luzik1980
-
Kontakt:

Post autor: luzik1980 » 03 sie 2012, 15:39

Jak mam podłączyć gniazdo mini jack , bo ogólnie zwariowałem i nie rozumiem zasady działania jego , co mam podłączyć do boomboxa.

Foto 1 Są tutaj punkty które się zwierają gdy gniazdo jest puste.

Foto 2 Jak widzimy pin L nie ma zwarcia z L1 , a R nie ma zwarcia z R1 , i nie rozumiem które piny mam podłączyć do boomboxa tak aby w nim był odcinany dźwięk po podłączeniu jakiegoś źródła zewnętrznego np.mp3, pc.
Załączniki
2.jpg
1.jpg

Awatar użytkownika
Ertew
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Ertew » 03 sie 2012, 16:45

Na P1, L1 podajesz sygnał z cd, radia, ...
L i P to wyjście sygnału na wzmacniacz.
Oczywiście musisz też podłączyć masę, najlepiej do masy idącej blisko sygnałów L/P.

Zasada działania jest prosta: wyjście sygnału masz na stykach sprężystych, dodatkowo dociskanych sprężynkami.
Gdy wsadzisz wtyczkę, sprężynki L i P zbierają sygnał z wtyczki gdyż tylko z nią mają kontakt.
Gdy wyjmiesz wtyczkę, te sprężynki opierają się na blaszkach L1 P1, które dostarczają sygnał.

P.S.1 Oznaczenia L i P zamieniłeś miejscami.
P.S.2 zainwestuj w nowe gniazdo. Takie bez przykrywki szybko się rozsypie.

luzik1980
-
Kontakt:

Post autor: luzik1980 » 30 maja 2016, 19:50

Przeróbka zakończyła się sukcesem gdy zamontowałem gniazdo w scalaku IC1 CXA1538S. Wszystko gra pięknie.

loveawake.ru
-

-

Post autor: loveawake.ru » 03 mar 2021, 17:41

Nie wykluczone, że jakieś piny wystają z płyty i trzeba się w nie po prostu wpiąć. Może i na tym polegała opcja, że kabel dodatkowy ciągnęli do schowka. To się wydaje trywialna oszczędność, ale z drugiej strony Mustang składa się z takich trywialnych oszczędności śmietniczka, światło przy lusterkach w osłonach p.słonecznych, podgrzewane lusterka, zapalniczka, blokada fotela, żeby wracał w tę samą pozycję, składanie i odsuwanie fotela jednym ruchem... lista jest długa, dzięki czemu jest łatwo dostępnym sportowym autem. Może i z aux jest tak samo. Najlepiej zajrzeć do takiego, co ma wyjście...

Ktoś na ochotnika?? Kto tam wyjął radio i się chwalił jaką piękną navi wstawił??

ODPOWIEDZ