Zopan PFL-21 częstościomierz-czasomierz - pomiar czasu

Czyli wszystko co dotyczy wyposażenia elektronika: multimetry, oscyloskopy, generatory, zasilacze, lutownice itp. Również tutaj można zadawać pytania co, jak i czym można mierzyć. Porady dotyczące montażu układów, lutowania, wykonywania obwodów drukowanych itp.
ODPOWIEDZ
zyraf
Użytkownik
Kontakt:

Zopan PFL-21 częstościomierz-czasomierz - pomiar czasu

Post autor: zyraf » 29 sty 2009, 0:23

Witam
Posiadam taki częstościomierz i chciałbym użyć go do pomiaru czasu, sterując odliczaniem z zewnątrz (prawdopodobnie przez złącze z tyłu, ).
Nie mam do niego instrukcji, nie udało mi się odkryć też w jaki sposób się tym steruje - jest zlącze do zewnętrzego sterowania bramką, jest też drugie wejscie ukryte w gnieździe drukarki. Jest też możliwość sterowania z panelu. Jedyne co udało mi się osiągnąć to odliczanie czasu (na podstawie wybranej częstotliwości wzorcowej lub sygnału z wejścia) i kasowanie wyniku, z zatrzymaniem jest jakis problem. Kręcąc potecjometrem od czasu odczytu (i przełączając na nieskończony) czasem udaje się go zatrzymać, od tego też startuje, nie widze niestety żadnego logicznego związku.
Mam więc pytanie do osób ktore zetkneły się z tym lub podobnym sprzętem: jak to powinno działać?
Nie wykluczam że coś jest uszkodzone, pomiar częstotliwości działa w porządku.
Wiem że można użyć zewnętrznego generatora i sterować podawanym na wejście licznika sygnalem, ale po co skoro ma on całkiem przyzwoity generator w środku oraz funkcje która wydaje się być do tego stworzona...
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ