Pomoc z LCD

Czyli wszystko co dotyczy wyposażenia elektronika: multimetry, oscyloskopy, generatory, zasilacze, lutownice itp. Również tutaj można zadawać pytania co, jak i czym można mierzyć. Porady dotyczące montażu układów, lutowania, wykonywania obwodów drukowanych itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Koleszek
Użytkownik
Kontakt:

Pomoc z LCD

Post autor: Koleszek » 30 paź 2010, 21:28

Witam!
Potrzebuję zrobić przedłużacz do wyświetlacza LCD 1x16. W związku z tym mam pytanie - czy ktoś spotkał się z żeńskim (lub męskim) złączem 1x16 zaciskanym na kabel o rastrze 2,54? Mam jedno takie żeńskie z kawałeczkiem kabelka (a więc istnieje!), ale za chiny ludowe nie mogę czegoś takiego znaleźć w żadnym sklepie. Czy ktoś może mi pomóc jakimś namiarem?
Pozdrawiam
Leszek

Awatar użytkownika
c4r0
Moderator
Kontakt:

Post autor: c4r0 » 30 paź 2010, 22:26

Pierwsze słyszę o takim złączu zaciskanym. Są dwurzędowe na taśmę (IDC) albo jednorzędowe gdzie masz oddzielnie styki które zaciska się na pojedynczych przewodach a następnie umieszcza na "klik" w oprawce o odpowiedniej ilości pinów. W obu przypadkach spotkałem się tylko z wersjami żeńskimi, męskie są do montażu na płytce.

Awatar użytkownika
Koleszek
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Koleszek » 30 paź 2010, 22:40

O to chodzi, że mam takie złącze - czyli istnieje, tylko w Polsce niestety go nie znalazłem. Niestety, to co mam jest nie do wykorzystania. Zresztą potrzeba mi dwie sztuki. Nawet dziś na Allegro jest wyświetlacz z takim złączem: http://allegro.pl/wyswietlacz-lcd-2-raz ... 83328.html

keruseykaryu

Post autor: keruseykaryu » 30 paź 2010, 22:40

c4r0 pisze:Są dwurzędowe na taśmę (IDC) ... W obu przypadkach spotkałem się tylko z wersjami żeńskimi, męskie są do montażu na płytce.
IDC męskie na przewód -> TME -> szukaj AWHP-xx.
Koleszek pisze:O to chodzi, że mam takie złącze - czyli istnieje, tylko w Polsce niestety go nie znalazłem.
AMP robi takie 15, w Maritex są chińskie FPC15. A zdaje się, że Nicomp w sklepie miał pod ladą 16pin jednorzędowe.

Awatar użytkownika
Koleszek
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Koleszek » 31 paź 2010, 2:33

THX!

ODPOWIEDZ