Tester drukarek

Miejsce dobre do dyskusji nad własnymi projektami - pochwal się wszystkim co samodzielnie stworzyłeś.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mariusz_edw
Użytkownik
Kontakt:

Tester drukarek

Post autor: mariusz_edw » 10 lip 2006, 11:37

Praktycznie w każdej hurtowni do fakturowania używa się drukarek igłowych, które, oprócz niskich kosztów eksploatacji, posiadają jeszcze jedną bardzo przydatną cechę – możliwość drukowania na papierze kopiowym. Zastanawiając się nad zakupem drukarki, zwłaszcza takiej do biura, warto wziąć pod uwagę możliwość nabycia jej – dosłownie za parę złotych – np. na giełdzie elektronicznej. Rekomendacje: Zakupy na giełdzie elektronicznej zawsze niosą ze sobą duże ryzyko nabycia bubla. Prezentowane urządzenie pomoże nam się uchronić przed nieuczciwym sprzedawcą drukarek. Układ testera ma walory dydaktyczne. Może stanowić łatwy i przyjemny wstęp do zabawy z obsługą drukarek z interfejsem Centronics (LPT).

Odnośnik do tego tematu jest integralną częścią strony https://elportal.pl/mariusz.ciszewski.

Tutaj możemy podyskutować na temat zaprezentowanego układu.

Awatar użytkownika
KrzysiekK
Użytkownik

Post autor: KrzysiekK » 13 lip 2007, 9:33

Z tego co wiem to każda drukarka posiada wbudowaną funkcję testu jej bez komputera. Skorzystanie z tej funkcji jest bardzo proste. Drukarka musi być podłączona do sieci, ale wyłączona wyłącznikiem. Musi mieć załadowany papier, choćby jedną kartkę na potrzeby testu. Drukarka musi też być odłączona od komputera (przewód centronics lub usb). Na obudowie drukarki naciskamy przycisk ręcznego załadowania papieru i włączamy zasilanie drukarki, która powinna rozpocząć drukowanie na kartce zestawu znaków zapisanego w jej wewnętrznej pamięci. W przypadku drukarek innych niż atramentowe (igłówki i laserówki) mogą mieć one więcej przycisków i może się okazać konieczne wciśnięcie innego przycisku niż do ręcznego ładowania papieru. W ten sposób zawsze sprawdzałem drukarki i zawsze on działał. Jeśli drukarka nie drukuje to może być uszkodzona, mieć zaschniętą głowicę drukującą lub uszkodzony bęben światłoczuły, jak również może to oznaczać brak atramentu lub tonera w drukarce. Szczególnie wtedy jeśli drukarka "drukuje" tylko się z niej wysuwa czysta kartka papieru.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2007, 20:16 przez KrzysiekK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gwozdex
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: gwozdex » 13 lip 2007, 20:08

No i jestem w szoku ( :arrow: KrzysiekK).... Pierwsze słysze od Ciebie taką rzecz. A ile mnie kosztowało nerwów i przemyslen przy zakupie mojej pierwszej igłówki ( z giełdy)..... A były to czasy kiedy liczył się każdy grosz :lol:

Awatar użytkownika
mariusz_edw
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: mariusz_edw » 01 sty 2009, 18:46

W załączniku materiały do projektu.
Załączniki
PCB-Tester.ZIP
PCB
(58.83 KiB) Pobrany 764 razy
Program-tester.zip
Program dla uP