jakie są symbole elementów elektronicznych?

Jesli jesteś początkującym elektronikiem, to tu z pewnością znajdziesz pomoc. Miejsce dobre do dyskusji nad podstawami elektroniki w zakresie teorii i praktyki.
ODPOWIEDZ
marcin J

jakie są symbole elementów elektronicznych?

Post autor: marcin J » 28 lip 2005, 16:41

Jakie są symbole elementów elektronicznych?błagam pokażcie lub narysujcie,bo z tego
nic niewiem.

tasza
Użytkownik

Post autor: tasza » 28 lip 2005, 17:10

jest taka fajna stronka, wiesz? :idea: http://www.edw.com.pl/ea/symbole.html :idea:
popatrz też tu:
http://www.edw.com.pl :arrow: Kopalnia skarbów :arrow: Podstawy elektroniki :idea:

ach...a prosiłam, aby poszperać na Portalu Edw i w okolicach, tak ładnie prosiłam.... :roll:

tasza

Awatar użytkownika
radzio
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: radzio » 28 lip 2005, 18:50

tasza pisze:ach...a prosiłam, aby poszperać na Portalu Edw i w okolicach, tak ładnie prosiłam.... :roll:
Widać niektórzy nie zwracają uwagi na ładne prośby... może bardziej do nich dotrze rozkaz. A tak na poważnie to jeszcze nie wszędzie gołębie z EdW doleciały... np do mnie jeszcze nie... im dalej od Warszawy tym dłużej się czeka... więc nie każdy mógł przeczytać "raport z placu..." :?

tasza
Użytkownik

Post autor: tasza » 28 lip 2005, 21:20

widzisz Radziu, to nie jest sprawa "Raportów z placu..." , próśb, etc...
zawołaj proszę www.google.pl , ustaw tylko polskie strony,
wpisz "symbole elementów elektronicznych" i zobacz co się wyszuka...
wnioski wyciągnij samodzielnie... :(
trzymaj się cieplutko
tasza

Awatar użytkownika
radzio
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: radzio » 28 lip 2005, 21:52

No cóż... po co szukać jak można zapytać i to dostać... to nowy trend czy moda... bo takie to ostatnio popularne...
trzymam się bardzo gorąco..aż za gorąco...co za upał.. prawie 23 a taki upał, to chyba księżyc tak przygrzewa... :oops: :oops: :oops:

timi
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: timi » 01 sie 2005, 12:15

Prościej jest zadać pytanie - komu by tam chcialo sie szukać :wink: tylko w ten sposób można odpowiadać bez końca na to samo pytanie.

Co do symboli to stosuje sie różna oznaczenia tych samych elementów np. (potencjometr, kondensator, negator), swoją drogą spotkałem się z czeskimi oznaczeniami elementów - ano "czeski film",
:D

ps. czepiają się biednego potencjometru ... :oops:
Załączniki
symbole_256.jpg
symbole_256.jpg (2.21 KiB) Przejrzano 6149 razy
Ostatnio zmieniony 01 paź 2005, 8:47 przez timi, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ