Zasilenie wzmacniacza samochodowego - pomocy?

Jesli jesteś początkującym elektronikiem, to tu z pewnością znajdziesz pomoc. Miejsce dobre do dyskusji nad podstawami elektroniki w zakresie teorii i praktyki.
ODPOWIEDZ
OlliePope
-

Zasilenie wzmacniacza samochodowego - pomocy?

Post autor: OlliePope » 11 wrz 2021, 16:48

Witam. Mam problem z zasileniem wzmacniacza samochodowego w domu i prosił bym o pomoc. Za każdą pomoc z góry dziękuję.

Mój kolega wpadł na pomysł aby zamontować sobie na tarasie porządny zestaw muzyczny. Niestety przekombinował i kupił używany oryginalny zestaw głośników i wzmacniacz z Audi Q7 oraz poprosił mnie abym mu to wszystko jakoś podłączył gdyż ja coś tam się znam trochę na elektronice Zestaw składa się z 8 głośników oraz spora tuba, wszystko z firmy BOSE. Niestety nie znam mocy tego wzmacniacza oraz głośników gdyż nigdzie nie mogę znaleźć tych parametrów ale przypuszczam że zestaw jest sporej mocy może nawet 1000W (PMPO lub RMS mobdro kodi)
Wzmacniacz ma oznaczenie AMP,6000NXT v2.07.MOST

Udało mi się rozszyfrować jak podłączyć kable z radia samochodowego do tego wzmacniacza oraz głośniki do tego wzmacniacza. Muszę zrobić jakieś zasilanie do tego zestawu albo z sieci 230v albo z akumulatora

ODPOWIEDZ