Waty na ampery

Jesli jesteś początkującym elektronikiem, to tu z pewnością znajdziesz pomoc. Miejsce dobre do dyskusji nad podstawami elektroniki w zakresie teorii i praktyki.
Awatar użytkownika
GAVRON
Użytkownik

Post autor: GAVRON » 15 sie 2006, 16:01

Arnold_S. pisze:1) Do mnie nie musisz pisać o mocy deformacji D... ...Ale prawdziwe od strony ekonomii, bo większość ludzi ma w domach liczniki indukcyjne, które mierzą tak samo(oszukują tak samo przy przebiegach odkształconych). Za to płacimy.

Zgadzam się :neutral:
Arnold_S. pisze:2) Od dawna nie istnieje coś takiego jak "kultura techniczna". Panuje samowolka.
Nigdzie nie widziałem żadnej specyfikacji(np. w instrukcji telewizora), która by mówiła w jakich warunkach dane parametry zostały wyznaczone(może czasem łaskawie napiszą, że pasmo przenoszenia dla wzmacniacza jest spadku 3dB, choć napisać można sobie wszystko).
Kiedyś jak wzmacniacz(nasze Diory, itp) miał 2x15W, to tyle miał.
Teraz "mocniejsze" wynalazki z hipermaketów, wcale nie są takie "mocne".
Zgadzm się :neutral:

Tylko, że tego nie znajdziesz w instrukcji obsługi, bo sposób pomiaru mocy pobieranej chociażby przez TV nie jest jej celem, raczej myślałem o dokumentacji technicznej prowadzonej przez zakład produkcyjny, która nie rzadko wykonywana jest na podstawie pewnych ustaleń określających wiele, wiele standardów, np. moc silnika elektrycznego, a moc prądnicy elektrycznej tutaj moc znamionowa to moc mechaniczna (na wale dla silnika) i moc elektryczna (na zaciskach dla prądnicy), mimo że to są urządzenia o tych samych budowach, zmienia się ich przeznaczenie zmienia się definicja mocy znamionowej, taka zasada obowiązuje już wiele, wiele lat i nawet regulują to normy PN chociażby (wtym przytoczonym przykładzie).

W instrukcji serwisowej z ELEMIS 5510T masz podane 2 moce (pobór z sieci – patrz dołączony rysunek) i oczywiście że pan CURTIS czy inny NO NAME może podać tą z dołu jako tą z góry.

Mówiąc o tandetnych wzmacniaczach miałem na myśli takie właśnie „wynalazki z hipermaketów”
Arnold_S. pisze:3) Uważam, że opcja zamykania tematów nie powinna istnieć.
Po to jest forum, aby dyskutować.
Aby ktoś po czasie(nawet za rok/dwa) mógł dopytać o szczegóły, o coś powiązanego z tematem, i nie zakładać nowego(to tylko zaśmieca forum).
Oficjalnie zgadzam się z tobą, lecz nieoficjalnie nie mogę tego uczynić gdyż mam odmienne zdanie w tym temacie. :neutral: (porządek musi być, bez względu na ustrój)

Dyskutujemy, i róbmy to dalej tylko aby nie zaśmiecać forum Ja w tej chwil czekam na dalsze pytania i wątki, to było moje ostatnie ustosunkowanie się do zażucanych mi czynów. :razz:

Pozdrawiam, 3maj się :wink:

Kayley
-

Re: Masz licznik w domu - zmierz sobie.

Post autor: Kayley » 13 kwie 2021, 10:16

Przewinął się tutaj temat oszczędzania na prądzie, więc podrzucam moje wskazówki, dobrze sprawdzają się w domu https://blogstyle.pl/jak-zaoszczedzic-na-pradzie/

Awatar użytkownika
KrzysiekK
Użytkownik

Re: Waty na ampery

Post autor: KrzysiekK » 13 kwie 2021, 21:56

Te wskazówki to "wyświechtane frazesy".

Ad. 1. Zmiana dostawcy prądu. Kilkakrotnie sprawdzałem i w moim konkretnym przypadku tego rodzaju zmiana przyniosła by symboliczne oszczędności lub płacił bym więcej za energię elektryczną niż obecnie. Przy zmianie dostawcy prądu trzeba też uważać, aby nie zaakceptować niekorzystnych dla nas warunków umowy. Wówczas ewentualne oszczędności "zjedzą" niekorzystne warunki nowej umowy.

Ad. 2. Wymiana sprzętów AGD na bardziej oszczędne ma sens jedynie w przypadku ich zużycia (uszkodzenia) lub bardzo starych sprzętów, które faktycznie nie są energooszczędne. W przeciwnym wypadku zakup bardziej energooszczędnego urządzenia może się nigdy nie zwrócić w rachunkach za energię elektryczną.

Ad. 3. Współczesne urządzenia elektronicze w stanie czuwania zużywają znikomą ilość energii elektrycznej. Mój dość stary i mały jak na dzisiejsze standardy 32 calowy telewizor w stanie czuwania zużywa jeśli dobrze pamiętam 0,7 wata. W przypadku mojego telewizora to około 4 zł rocznie, przy czuwaniu przez 24 godz. na dobę. Odłączanie nowoczesnych telewizorów i komputerów na listwach może przynieść znikome oszczędności.

Ad. 4. Współczesne energooszczędne żarówki są jakie są. Większość względnie tania i niskiej jakości. Wątpię, aby współczesne żarówki ledowe w czasie rozświecania się, które trwa ułamki sekund zużyły zauważalnie więcej energii elektrycznej. Jedynie co to częste ich włączanie i wyłączanie może je uszkodzić. Wtedy koszt ich wymiany na nowe może być wyższy niż energii zużytej przez częste ich włączanie.

Ad. 5. Aranżacja i przemeblowanie mieszkania podobnie jak w przypadku sprzętów AGD może się nie zwrócić. Może mieć to jedynie sens w przypadku zaplanowanego remontu.

sharmasatbir069
-

Re: Waty na ampery

Post autor: sharmasatbir069 » 05 paź 2021, 13:36

Ty rystor, czytałeś temat, czy tak po prostu wrzuciłeś wzór korzystając z opcji "Szybka odpowiedź"?
uc browser turbo jio login

ODPOWIEDZ