Czy AVT sklep upada ??

Czyli miejsce, w którym można poruszać tematy nie dające przyporządkować się do pozostałych działów ale uwaga tutaj również obowiązują przyjęte zasady na forum
Awatar użytkownika
kayron
Użytkownik
Kontakt:

Czy AVT sklep upada ??

Post autor: kayron » 01 kwie 2010, 16:29

Temat założyłem bo ostatnimi czasy (he.. dobre ponad pół roku), natykam na spore utrudnienia przy zakupach w AVT sklep.
Otóż bardzo często zdarzają się zwiechy strony internetowej AVT sklep przy finalizacji zamówień ? Praktycznie dopiero po 2 podejściu udaje się sfinalizować zakup ? Ciekaw jestem czy koledzy też tak mają ?
Ogólnie wg. mnie strasznie się pogorszyła jakość usług. Kiedyś pamiętam, że jak czegoś nie było na magazynie to przysyłali emali że z nie ma tego, a tamtego i przedłuży się termin realizacji. A ostatnio nie było jednego elementu, i dowiedziałem się o tym dopiero po tygodniu, kiedy to sam zadzwoniłem do AVT z pytaniem co się dzieje, bo nie mam, ani potwierdzenie transakcji, ani żadnej innej informacji od nich?
Ja osobiście nie wiem co się niedobrego w AVT dzieje, ale jest powoli coraz gorzej, czasami myślę że lepiej kupować już powoli na TME, choć trochę drożej czasami, i trzeba brać więcej niekiedy niż się potrzebuje, ale przynajmniej towar jest do 3 dni, i jasno mają zaznaczone stany magazynowe.
Ale chciałbym poznać wasze opinie i ewentualne problemy z AVT Sklep w ostatnich czasach, może mój przypadek jest odosobniony :?:

Awatar użytkownika
timo66
Moderator
Kontakt:

Post autor: timo66 » 01 kwie 2010, 16:43

Ostatni raz miałem zamiar tam kupić coś koło 2 grudnia 09' , pod koniec stycznia zrezygnowałem z zamówienia [ bo jeszcze nie wysłali]. Wole kupić większą ilość w TME i mieć części na drugi dzień niż tygodniami czekać na AVT a taniej chyba to nie jest - jeśli chodzi o typowe części elektroniczne, ponieważ w TME w 80% produktów są tak jakby 3 wersje jakościowe [ odpowiednie cent tez są]. Raz nawet pisałem email o jakiś scalak, którego nie mieli to dostałem go po 15 dniach.

Artizzz
-

Post autor: Artizzz » 01 kwie 2010, 17:12

Robiąc kilka razy zakupy w AVT nie miałem problemów z wirtyną, na paczkę czekałem średnio niecałe 2 tygonie. Ale pewnego razu kupując za ok 80 zeta czekałem na przesyłkę ponad dwa i pół miesiąca:/ Nie dostałem żadnej informacji, że realizacja się przedłuży czy coś. Na szczęście nie spieszyło mi się... :neutral:

modmot
-
Kontakt:

Post autor: modmot » 01 kwie 2010, 17:32

Moje 3 grosze w tym wątku: prawdą jest, że trzeba poczekać na realizację zamówienia w AVT, ale w moim przypadku to zrozumiałe, bo zwykle robię spory zakup - tak na 2,3 kartki A4 w formacie *.doc - no i zwykle 1/4 nie otrzymuję, bo nie mają na stanie - dostępne po jakimś czasie lub wcale. Zamówienie wysyłam pocztą elektroniczną i kontakt ze sklepem mogę tylko chwalić, bo jest taki jak być powinien.
Ceny w porównaniu z TME są niższe (mam zniżki za klub AVT) - chyba, że w TME kupuje się po 100 sztuk danej pozycji.
Dowodem na atrakcyjniejsze ceny w AVT jest dla mnie fakt, że ostatnio kupiłem w TME moduły audio 2.4GHz do projektu AVT5226 - bezprzewodowy link audio: koszt nadajnika (dostałem po 2 dniach chyba) i odbiornika(na dostawę czekałem pół miesiąca) audio 2,4GHz z dostawą w TME to około 290zł, a zamówiłem też kompletny zestaw w AVT i wycenili mi go na 216zł + przesyłka, ale ta dzieli się na kilka innych pozycji jeszcze, więc co do kosztu, to jestem za AVT.
Teraz sprawa opakowania w którym dostarczane jest zamówienie: TME to pierwsza liga, bo aż za mocno te moje moduły były zapakowane, ale ostatniej paczce dostarczonej w połowie marca z AVT też nie mogę nic zarzucić - nie zgadzam się z opinią, że coś źle się u Nich dzieje - moim zdaniem idą do przodu(przynajmniej w estetyce opakowania).
P.S. Nie wie może ktoś przypadkiem gdzie mogę dostać układy HV2405? W krajowych sklepach tego nie widać, a zza oceanu trochę drogo przesyłka wychodzi.

Awatar użytkownika
ghazi
-
Kontakt:

Post autor: ghazi » 02 kwie 2010, 11:47

modmot pisze: (...) AVT też nie mogę nic zarzucić - nie zgadzam się z opinią, że coś źle się u Nich dzieje - moim zdaniem idą do przodu(przynajmniej w estetyce opakowania) (...)
No to faktycznie sukces, ze hoho...

Tylko co mi po ładnej paczce, skoro trzeba czekać na nią 2 miesiące? Też źle wspominam interesy z AVT - wcale nie mają tanio - ich głównym atutem jest szeroki asortyment. Najlepiej to nie przelewać im z góry $$$, tylko wybrać paczkę za pobraniem i jak wysyłka przedłuża się do x miesiecy to zrezygnowac

Awatar użytkownika
kayron
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kayron » 02 kwie 2010, 15:44

Najbardziej jest wkurzające to że przy wybieraniu towaru nie mamy żadnych informacji czy jest on dostępny, tak jak np. jest to w TME. Powoduje to że zakupy to istne LOTTO, a może mają, a może nie mają, a dzisiaj wytypujemy te liczby. Szczerze, żałuje że ostatnich zakupów nie zrobiłem w TME. Owszem przepłacił bym, ale towar miałbym już w domu.
A tak zmówiłem w poniedziałek i do dziś nie mam żadnej informacji od AVT, poza potwierdzeniem przyjęcia zamówienia, co się dzieje ? czy nie ma jakiego komponentu w magazynie, czy przed świętami już od poniedziałku nie pracowali, czy co ?
Ogólnie skutek będzie taki że w wtorek po świętach z samego rana biorę telefon i odwołuje zamówienie, bo mi zależało aby paczka przyszła w tym tygodniu, bo akurat byłem całe dnie w domu bo pracowałem na nocnej zmianie.
Masakra niemożliwa, 2 lata temu było by to nie do pomyślenia. Tak właściwie to wszystko zaczęło się kaszanić od momentu przeprowadzki (zmiany siedziby) AVT i wprowadzenia automatycznego systemu zarządzania zamówieniami.

Awatar użytkownika
Koleszek
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Koleszek » 02 kwie 2010, 17:45

Ja też czekam już miesiąc... Na moje zapytanie mailem, bo telefonicznie nie można było się połączyć, odpisali, że może elementy będą za 2 tygodnie...

Awatar użytkownika
lutownik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: lutownik » 02 kwie 2010, 19:12

Ja ostatnio jak robiłem zamówienie ( gdzieś tak w styczniu chyba ) co prawda za talon, ale także czekałem na paczkę prawie miesiąc. Powodem był brak zestawu AVTXXXXB. W pierwszym mailu zagwarantowali że paczka zostanie wysłana za tydzień jak tylko dostaną ten zestaw. Po kolejnych 2 tygodniach usłyszałem że paczkę dostanę za jakieś 2 tygodnie bo nie mają tego kitu na stanie i nie wiadomo czy będą go mieć jeszcze :neutral: . Co prawda potem po 3 dniach od telefonu go dostałem wraz z innymi częściami. Mam nadzieje że w AVT się ogarną i poprawią jakość obsługi bo inaczej długo nie pociągną.

buliz
-

Post autor: buliz » 04 kwie 2010, 20:30

Oj chyba upada. Jakiś czas temu w tym roku zamówiłem 8 szt układów DS 1821 w cenie 24,99 zł. Na stronie jak byk napisane było, iż "Termostat programowalny (dostępny obecnie tylko w obudowie PR35)" . Zamówiłem. Po tygodniu oczekiwania napisałem maila kiedy wyślą. Odpisali "Robimy wszystko co w naszej mocy żeby móc zrealizować zamówienie jak
najszybciej. Niestety, nie jest to zawsze zależne tylko od nas.

Jeśli chce Pan/Pani dokonac zmiany lub korekty swojego zamówienia prosze
napisac co mamy zmienić i ewentualnie skorygować.

Przybliżony czas oczekiwania na brakujacy towar wynosi około 10-14 dni". Jest to dosłowny przedruk maila od AVT z błędami włącznie. To info dla moderatora.
Po kolejnych dwóch tygodniach zrezygnowałem z zamówienia i kupiłem w sklepie oddalonym ode mnie pół godziny jazdy samochodem za uwaga... 17 zeta. Raczej w AVT zakupów już nie zrobię, pojadę samochodem.

Awatar użytkownika
kayron
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kayron » 05 kwie 2010, 9:29

No akurat przy AVT mnie jeszcze trzyma jako tako możliwość kupowania po 1szt. Ale to tez już chyba powoli za słaby argument dla mnie.
Bo w TME często trzeba kupić 3, 5 lub 10szt minimum, więc niewiele z tego ze dany układ jest tam tańszy jak trzeba go 10 od razu brać :-( Co z taką ilością będę robił jak 1 czy 2 potrzebuję, no i ten mnożnik niepotrzebnie podnosi mi cenę. Ogólnie prawda jest taka że ciężko znaleźć sklep elektroniczny który ma przyzwoite ceny i wybór. Bo jak ktoś potrzebuje trochę mniej typowego układu HC-HCT to już zaczynają się schody.

Awatar użytkownika
leszekk
-
Kontakt:

Post autor: leszekk » 05 kwie 2010, 10:10

Ja polecam te dwa sklepy LARO i MS Elektronik Ceny przyzwoite i nie zwlekają z wysyłką tak jak w AVT.

PrzemekM72
-

Post autor: PrzemekM72 » 05 kwie 2010, 18:48

Ja także mam "średnie" doświadczenia z AVT. Zamówiłem kilka rzeczy, dostałem potwierdzenie przyjęcia zamówienia i... koniec. Po kilku dniach zadzwoniłem i dowiedziałem się, że nie ma tego i tego. Odwołałem zamówienie. Nawet nie dlatego, że czegoś tam nie było, tylko dlatego, że nie raczyli mnie o tym nawet poinformować. Ja tam więcej nic nie zamówię.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Koleszek
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Koleszek » 06 kwie 2010, 10:52

Przed chwilą znów dzwoniłem do sklepu AVT. Oczywiście to, co miało być 2 tygodnie temu, będzie za kolejne 2 tygodnie...

Awatar użytkownika
kayron
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kayron » 06 kwie 2010, 11:35

he.. też dzisiaj zadzwoniłem. I co się okazuje paczka stoi w miejscu bo nie ma laminatu na magazynie. Ale żeby przyszedł jak Emali o braku części elementów? To nie po co ? Zrezygnowałem z laminatu, bo akurat to kupię sobie wszędzie bez problemu, i od razu poszło do realizacji.
Szkoda tylko że sam musiałem się tym zainteresować po tygodniu od złożenia zamówienia. Ciekawe po co zatrudniona jest obsługa magazynu/ sklepu skoro kupujący sam musi im pokazać jak rozwiązać problem ? Ach szkoda słów, ręce opadają. :roll:

Awatar użytkownika
Koleszek
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Koleszek » 06 kwie 2010, 12:46

Telefon odbiera bardzo miła Pani z wyraźnie obcym akcentem. Jest bardzo sympatyczna, ale nie bardzo potrafi podać konkretny termin dostawy zamówionych elementów. W końcu zacznę zamawiać w AVT tylko płytki, których nie chce mi się samemu robić, a części w TME...

ODPOWIEDZ