Woda w firmie

Czyli miejsce, w którym można poruszać tematy nie dające przyporządkować się do pozostałych działów ale uwaga tutaj również obowiązują przyjęte zasady na forum
ODPOWIEDZ
Jogno
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 19 kwie 2022, 11:22

Woda w firmie

Post autor: Jogno » 09 mar 2023, 9:32

Podobno jest takie rozporządzenie, które mówi, że pracodawca musi dostarczać wodę do picia swoim pracownikom. Co to za rozporządzenie i na jakich warunkach to działa? Jaka to ma być woda?

calour
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 19 maja 2022, 7:57

Re: Woda w firmie

Post autor: calour » 10 mar 2023, 7:15

Tak, rzeczywiście istnieje takie rozporządzenie, mianowicie Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 listopada 2002 r. w sprawie najniższych wymagań w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. z 2020 r. poz. 1842, z późn. zm.).

Zgodnie z tym rozporządzeniem pracodawca jest zobowiązany zapewnić pracownikom bezpieczne i higieniczne warunki pracy, w tym zapewnienie dostępu do wody pitnej. Woda powinna być bezpieczna dla zdrowia i dostępna w miejscach pracy, gdzie pracownicy wykonują swoje zadania. Pracodawca może dostarczyć wodę z sieci wodociągowej lub innej źródłowej, pod warunkiem, że będzie ona spełniała wymagania jakościowe określone w przepisach prawa.
https://www.jedzenie.info.pl/artykuly/s ... e-do-firmy

Oczywiśćie powinieneś zaoferować pracownikom w firmie plastikowe kubeczki do podawania wody.

ODPOWIEDZ