Wydanie włąsnej ksiązki

Czyli miejsce, w którym można poruszać tematy nie dające przyporządkować się do pozostałych działów ale uwaga tutaj również obowiązują przyjęte zasady na forum
ODPOWIEDZ
calour
-
Posty: 20
Rejestracja: 19 maja 2022, 7:57

Wydanie włąsnej ksiązki

Post autor: calour » 05 sie 2022, 6:51

Czy są tutaj osoby, które zdecydowały się na wydanie własnej ksiązki? Jak się za to zabrać? I jak promować?

Jogno
-
Posty: 17
Rejestracja: 19 kwie 2022, 11:22

Re: Wydanie włąsnej ksiązki

Post autor: Jogno » 05 sie 2022, 9:17

Do odważnych świat nalezy. Może chowasz wspaniałe dzieło które wzbogaciło by nasze życie? Pochwal się na jaki temat napisałeś książke.

Awatar użytkownika
KrzysiekK
Użytkownik
Posty: 1335
Rejestracja: 12 kwie 2006, 19:38

Re: Wydanie włąsnej ksiązki

Post autor: KrzysiekK » 07 sie 2022, 12:56

Najprościej mając napisaną książkę w "stanie surowym", czyli tekst plus grafika szukasz wydawnictwa specjalizującego się w danej dziedzinie np. wydawnictwo wydające książki o tematyce technicznej. Jeśli wydawnictwo uzna książkę za wartą tego to ja wyda.

Można też na własny koszt wydać książkę, ale wtedy wszystko musimy zrobić samemu lub komuś zlecić. Skład tekstu, korektę, druk, reklamę i kolportaż.

Wydając książkę w wydawnictwie na podstawie umowy otrzymujesz na koniec okresu rozliczeniowego (najczęściej rok) Pit-11 i się rozliczasz US. Wydając samodzielnie książkę, może być konieczne założenie działalności gospodarczej.

Kokosów też z tego nie ma. Wydawnictwa najczęściej oferują 15% średniej ceny okładkowej książki. Czyli dla ceny 50 zł jest to 7,5 zł. Książki wydaje się najczęściej w ilości 1000 szt. Plus ewentualne dodruki jeśli książka jest popularna. Czyli twoje honorarium wyniesie 7500 zł minus podatek. Jest jeszcze jedno ale. Mianowicie nie otrzymujesz całej kwoty honorarium z góry, tylko stopniowo jak książka się sprzedaje. W ostatecznym rozrachunku na te 7500 zł możesz czekać kilka lat, aż cały nakład się sprzeda. Możliwe jest otrzymanie zaliczki. Wszystkie aspekty wydania książki reguluje umowa zawierana z wydawnictwem.

W przypadku ebooka można uzyskać wyższe wynagrodzenie, odpada też koszt druku i kolportażu. Można sprzedawać ebooka we własnym zakresie na wybranej platformie sprzedażowej, ale wiąże się na ogół z działalnością gospodarczą i koniecznością samodzielnej obsługi tej platformy sprzedażowej.

ODPOWIEDZ