Przydział odzieży roboczej

Czyli miejsce, w którym można poruszać tematy nie dające przyporządkować się do pozostałych działów ale uwaga tutaj również obowiązują przyjęte zasady na forum
ODPOWIEDZ
Kaudos
-

Przydział odzieży roboczej

Post autor: Kaudos » 10 sty 2022, 10:12

Mam pytanie odnośnie przydziału odzieży roboczej i środków ochrony indywidualnej ? Czy w porozumieniu z kierownikami poszczególnych komórek organizacyjnych ustalacie przydział odzieży roboczej i ŚOI czy konkretne daty używalności OR i ŚOI można wskazać w rozporządzeniu czy ustawie ? W KP znajduje się zapis o obowiązkach pracodawcy względem pracowników przy KP i ŚOI ale nie mogę znaleźć żadnych konkretnych dat. Np. ubrania robocze i ŚOI dla elektryka, elektromontera, a dla kierownika jednostki organizacyjnej. Pytam bo próbuje mi się "wmówić" o rzekomym terminie podanym w ustawie dotyczącym przydziału kompletu odzieży roboczej raz na 24m.c Wydaje mi się, że jest to bzdura. Pomóżcie. Z góry dziękuje.

Awatar użytkownika
zdr
-

Re: Przydział odzieży roboczej

Post autor: zdr » 10 sty 2022, 11:02

Nie ma czegoś takiego jak termin sztywnego przydziału. Na zakładach ustala się to samemu. Słyszałem opinie, że np. na odzież roboczą czy obuwie daje się przydział raz na rok bo zazwyczaj gwarancja producenta tyle obejmuje ale w praktyce odzież jest wymieniana częściej (szczególnie ta tańsza) bo się rozlatuje albo pracownicy kombinują. .

Moim zdainem jednak najwygodniejszą opcja jest po prostu serwis odzieży roboczej i jej wynajem, na przykład w firmie Stapol.

Na stronie jest więcej informacji o tym czego się po takiej usłudze spodziewać

ODPOWIEDZ