Ogniwo Peltiera Thomsona Kielbowicza.

Czyli miejsce, w którym można poruszać tematy nie dające przyporządkować się do pozostałych działów ale uwaga tutaj również obowiązują przyjęte zasady na forum
ODPOWIEDZ
LukaszKielbowic
-
Kontakt:

Ogniwo Peltiera Thomsona Kielbowicza.

Post autor: LukaszKielbowic » 31 gru 2014, 10:47

Witam,
Nazywam się Łukasz Kiełbowicz i ukończyłem Politechnikę Wrocławską na Wydziale Elektroniki na kierunku Automatyka i Robotyka na specjalności Komputerowe Sieci Sterowania.

Zajmuję się różnymi konstrukcjami z elektroniki i energoelektroniki i chłodnictwa.

Podczas testów ogniwa Peltiera zaobserwowałem generowanie się napięcia wielokrotie większego, niż wynika ze współczynników Seebecka. Aby wyjaśnić generację tego napięcia, trzeba dodać opis prądu wstecznego i prądu pracy złącza pn, ponieważ nieprawdą jest, że ogniwo Peltiera jest symetryczne. Przy generacji napięcia termoelektrycznego wartość napięcia silnie zależy od wyboru strony grzania i chłodzenia ogniwa Peltiera.

Chcę ogłosić za darmo mój efekt pod nazwą Efekt Thomsona – Kiełbowicza.

Dodatkowo chcę podać kilka pomysłów na wykorzystanie mojego efektu. Nie będę ich patentował i są one za darmo do użytku komercyjnego i niekomercyjnego.

Przykładowe pomysły:

1.Odsalanie wody morskiej.

2.Produkcja energii elektrycznej na morzu.

3.Produkcja energii elektrycznej z węgla kamiennego z większą sprawnością.

4.Produkcja energii elektrycznej z benzyny lub ropy z większą sprawnością w samochodach.

Szczegóły na:

http://alusigma.pl/THKefect.pdf

http://alusigma.pl/IdeaTHK.pdf

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
timo66
Moderator
Kontakt:

Post autor: timo66 » 31 gru 2014, 12:25

Pomimo że idea szczytna, to wykonanie śmieszne.

Zastanawiał się kolega nad sprawnością ów ogniwa??
Ilością energii/kalorycznością benzyny/ropy/gazu a uzyskaną energią z ów ogniwa?
Zdatnością do picia wody destylowanej?

Nie ty pierwszy myślisz i myślałeś nad dobrodziejstwem dla ludzi gdzie czasy żądza się pieniądzem i chciwością, ale też tytuł inżyniera nie czyni cię wiarygodniejszym z pomysłami z podstawówki.
To nawet nie jest śmieszne.

000andrzej
Użytkownik

Post autor: 000andrzej » 01 sty 2015, 11:50

A dla mnie to tylko hipoteza nie poparta żadnymi wynikami. Bo niby czym to się różni w przypadku szeregowego połączenia wielu modułów? Na sąsiednim forum wyraziłem już swoją opinię i dopóki autor nie udowodni swojej hipotezy, dla mnie będzie to wielka ściema.

Awatar użytkownika
joon
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: joon » 01 sty 2015, 12:54

Przy standardowych modułach nie ma to sensu, jak by tak było nie powstały by generatory RTG gdzie dzięki odsunięciu końcówek termopar uzyskano rozsądną sprawność.

LukaszKielbowic
-
Kontakt:

Post autor: LukaszKielbowic » 01 sty 2015, 18:02

Witam,

prezentuję doswiadczenie, które wykonałem jeszcze pod koniec roku 2014 i powtórzyłem dzisiaj z podobnymi wynikami:

http://alusigma.pl/ExperimentETHK.pdf

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
timo66
Moderator
Kontakt:

Post autor: timo66 » 01 sty 2015, 18:25

Chciałem zaznaczyć że przy jednym podłączeniu strona styku ogniw jest zina, a przy odwrotnym podłączeniu jest znów ciepła. Następnie jeśli by uwzględnić kubaturę radiatora +styku wody do powierzchni styku dwóch ogniw i kolejno radiatora + powietrze to od razu widać że "masy" nie są równe.

Teraz sobie podłącz ten wynalazek na 24h i sprawdź czy wyniki ciągle są takie same.

Jako że ogniwo zachowuje się jak złącze p-n to w ogóle nie dziwi mnie że raz jest napięcie, a przy odwrotnej polaryzacji jest stan zaporowy. Dioda LED też świeci przy jednaj polaryzacji.

ps: skąd to założenie deltaT 80º?

000andrzej
Użytkownik

Post autor: 000andrzej » 01 sty 2015, 20:45

Domyślam się, że to jakieś fabryczne ogniwo. Masz gdzieś jego parametry lub przynajmniej oznaczenie?
Wytłumacz mi łopatologicznie patrząc na budowę tego ogniwa, czym się różni ocieplanie jednej okładziny w stosunku do drugiej okładziny. Zarówno do jednej jak i drugiej dochodzi prawie taka sama ilość półprzewodników typu n i p. Patrzyłeś jaka jest wydajność prądowa w pierwszym oraz w odwrotnym grzaniu? Mówię grzaniu a w sumie chodzi o deltę T.

Awatar użytkownika
joon
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: joon » 01 sty 2015, 22:53

Myślę koledzy że temat należy sklasyfikować tak samo jak temat o super mega hiper czystym dźwiękowo wzmacniaczem P4W4R

ODPOWIEDZ