Jaki pierwszy smartfon do 600zł?

Czyli miejsce, w którym można poruszać tematy nie dające przyporządkować się do pozostałych działów ale uwaga tutaj również obowiązują przyjęte zasady na forum
Awatar użytkownika
Luminofor
Użytkownik

Jaki pierwszy smartfon do 600zł?

Post autor: Luminofor » 20 lip 2012, 20:31

Witam.
Mam do dyspozycji ok. 600 zł do wydania.
Chcę kupić nowy (w sensie nieużywany a nie wydany w tym kwartale Very Happy) smartfon. Jestem w tym temacie kompletnym laikiem, mój telefon ma już prawie 4 lata i jakoś przespałem erę smartfonów.
Dlatego proszę o radę co wybrać.

Moje wymagania:
1) dobry aparat foto (Auto-Focus), co najmniej 3 Mpix
2) wyświetlacz dotykowy co najmniej 3 cale, im większy tym lepszy
3) 4G, HSDPA/HSUPA lub HSPA/HSPA+, generalnie chodzi o szybką transmisję pakietową z Internetu
4) dobrej jakości odtwarzacz muzyczny i słuchawki
5) długi czas trzymania na baterii
6) system - Android? Nie znam się, ale chyba Android najlepszy

Zdaję sobie sprawę, że wymieniłem niekiedy sprzeczne wymagania, ale pewnie uda się znaleźć złoty środek.
Górna granica to ok. 600zł, jak już mówiłem używane modele mnie nie interesują.

Doradźcie coś, z góry dziękuję.

Spanner
Użytkownik

Post autor: Spanner » 20 lip 2012, 21:35

Twoje wymagania są bardzo wygórowane. Ja właśnie piszę z tabletu, za 650zł który niedawno kupiłem. Zastanów sie czy na prawdę potrzebujesz smartfonu, ja też miałem taki dylemat, ale nie żałuję wyboru. Ja mam telefon SE Hazel, ma on dość dobry aparat(5mpx) robi dosyć dobre zdjęca. Zdecyduj się lepiej na tablet bo do teu ceny NIC nie spełni twych wymagań. Ale jeśli sie uprzesz to pomyśl nad x peria ray, czy tańszemodele serii galaxy, takie jak np Gio.
pozdrawiam

rezasurmar
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: rezasurmar » 23 lip 2012, 7:17

Takie rzeczy tylko w erze, za tą kasę nie kupisz niczego co by spełniało chociaż 50% twoich wymagań ;).
Sam bardzo sobie chwaliłem "dźwięk" w moim HTC Hero, bateria też nie było tragedii, a po wrzuceniu przerobionego systemu można było pędzić procka do 750Mhz przez co telefon był dosyć żwawy.
Nie polecam ci tanich samsungów. Jak już to bierz jakiegoś HTC, albo SonyEricsson.

Aktualnie po zmasakrowaniu mojego HTC hero wróciłem do mojej noki E51 i jestem z niej bardziej zadowolony ;).

leech10
Użytkownik

Post autor: leech10 » 24 lip 2012, 10:52

Hej

Niestety za 600 nówki dobrej nie uświadczysz zakładając twoje wymagania.
Problemem tanich smartfonów z androidem( nie tylko samsungów ale i np. HTC czy innych) jest predkość działania.

Aparat z auto focusem i 3Mpix dostaniesz ale to nie jest wyznacznik jakości zdjęć. Np. bedą duże szumy i choćbyś miał 5Mpix to przy gorszym świetle klapa.

Ekran 3" to akurat standard, będzie rozdzielczość 320x480- taka sobie, widac piksele, lub 480x800- bardzo dobra ale to dla większych niż 3" ekranów

4G- chodzi Ci o LTE, jak tak to zapomnij.

Dobra jakosc muzyki i dobre kitowe słuchawki- zapomnij. Zobacz ile kosztują fajne sennheisery to się przekonasz że nie ma bata by to do kita dorzucili.

Długi czas pracy- to akurat smartfony cienko przędą. Im większy wyświetlacz tym gorzej.

Aby spełnić twoje wymagania muszisz powiedzmy założyć kwote 1000zł. Wtedy coś kupisz.

Android- najpopularniejszy system. Jak nie wiesz co chcesz to będzie rzeczywiście doby system ale pamiętaj że na kiepskim sprzęcie kiepsko działa i możesz być zawiedziony. Żona ma HTC wildfire S( teoretycznie by spełniał twoje wymagania) ale działa wolno, dużo softu ściągnietego z Android market( czy teraz google play, jak zwał tak zwał) chodzi do d... np. Angry Birds tnie. Nie polecam podstawnowych androidofonów. Zawiedziesz sie na jakości działania systemu. CO z tego że ma bogate możliwości jak to słabo działa.
Ja mam Samsunga Wave 3 z systemem Bada.

Topowy model z tym systemem. Dobry telefon, działa świetnie.

Powiedz mi jedno, czy będziesz potrzebował mnówstwa aplikacji, do czego bedziesz używał telefonu. jakieś plany?

Pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
kayron
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kayron » 24 lip 2012, 13:44

Żona ma HTC wildfire S( teoretycznie by spełniał twoje wymagania) ale działa wolno, dużo softu ściągnietego z Android market( czy teraz google play, jak zwał tak zwał) chodzi do d... np. Angry Birds tnie. Nie polecam
Prawda taka że każdy smartfon to w sumie komputer, jak go zasyfisz oprogramowaniem, to nie wiadomo jaki byś miał procesor w środku i ile pamięci to ci będzie nim tło. Faktycznie HTC Wladfire S nie jest najmocniejszy i lepszym wyborem jest Disajer S, ale pamiętajmy, że zasadniczo są telefony a nie laptopy.

Awatar użytkownika
Luminofor
Użytkownik

Post autor: Luminofor » 24 lip 2012, 18:44

leech10 pisze: Powiedz mi jedno, czy będziesz potrzebował mnówstwa aplikacji, do czego bedziesz używał telefonu. jakieś plany?
Głównie do internetu i jako aparat.

leech10
Użytkownik

Post autor: leech10 » 25 lip 2012, 14:08

Hej

tu masz linki:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... =zdj%EAcia
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=60654
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=60515
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=60446

Odwiedź telepolis i może załóż temat. Typowe forum komórkowe, chyba nieco lepsze do tego od elportalu.

Do netu jednak wszyscy na androida się upierają ale będziesz miał problem z dobrym aparatem, androidem, i ceną. Ja bym poświęcił aparat jakby coś.

Pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
joon
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: joon » 25 lip 2012, 17:40

A może coś starszego, sprawdzonego? Nokia n95, parę lat używałem i nie narzekałem.

Jasne że softem nie powala, ale aparat znośny, i neta w terenie też można ogarnąć. O bardzo przystępnej cenie to nawet już nie wspominam.

korfanty33
Użytkownik

Re: Jaki pierwszy smartfon do 600zł?

Post autor: korfanty33 » 26 lip 2012, 20:04

Luminofor pisze:Witam.
Mam do dyspozycji ok. 600 zł do wydania.

1) dobry aparat foto (Auto-Focus), co najmniej 3 Mpix
2) wyświetlacz dotykowy co najmniej 3 cale, im większy tym lepszy
3) 4G, HSDPA/HSUPA lub HSPA/HSPA+, generalnie chodzi o szybką transmisję pakietową z Internetu
4) dobrej jakości odtwarzacz muzyczny i słuchawki
5) długi czas trzymania na baterii
6) system - Android? Nie znam się, ale chyba Android najlepszy

.
proponuje SE WT19i
1GHz -procek 5Mpx , pamiec 300M -to już dobry wynik troche aplikacji można zainstalować , spełnia twoje kryteria - tylko unikaj Orange bo za dużo dają od siebie - komisach do 500zl nowe znajdziesz

przesiadłem sie z LG GT540 na SE WT19i to różnica jak z malucha do ...

taka uwaga omijaj telefony które miał dawno premierę swoja bo technologia nie lubi czasu

troche mały , ale w stosunku do HTC lub samsung'a - to jego cena powala
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/sonyerics ... thwalkman/
większy
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/sonyericsson/xperianeov/

a teraz ciągle drogi (a parametrami do poprzedników się nie umywa )
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/htc/wildf ... ire-S.html

kaliska5
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kaliska5 » 27 lip 2012, 16:25

Mam SE wt19i i mogę go śmiało polecić.Wszystkie programy działają płynnie a i w gry można pograć (GTA3,PES itp)Jakby jeszcze bateria dłużej trzymała to już wogule byłoby super.Wytrzymałość mechaniczna tez bardzo dobra jak na smartfon (wypadł mi podczas jazdy na rowerze i tylko trochę obudowa zarysowana)

spark
Użytkownik

Post autor: spark » 31 lip 2012, 12:13

Na początek polecam Samsung Galaxy Mini, dobry smartphone dla ludzi zaczynających przygodę z tymi telefonami. Ja go kupiłem za niewiele ponad 400 zł. do tej pory mi służy i jestem z niego bardzo zadowolony (polecam również aktualizację softu do Android 2.3, standardowo w polsce niestety dla tego telefonu zatrzymał się na 2.2).

Google ...

Awatar użytkownika
joon
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: joon » 31 lip 2012, 16:30

Pytający zapomniał o temacie?

Awatar użytkownika
Luminofor
Użytkownik

Post autor: Luminofor » 31 lip 2012, 18:17

Nie zapomniałem, waham się między SE Live With Walkman, SE Xperia Neo V, SE Xperia Arc S, Samsung Galaxy Ace 2.

Nie wiem co wybrać. :)

leech10
Użytkownik

Post autor: leech10 » 01 sie 2012, 15:41

Hej

jakie ceny z ciekawości?

pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
Luminofor
Użytkownik

Post autor: Luminofor » 01 sie 2012, 17:57