Tańsza nauka czyli wymieńmy lub wyporzyczajmy sobie kity

Czyli miejsce, w którym można poruszać tematy nie dające przyporządkować się do pozostałych działów ale uwaga tutaj również obowiązują przyjęte zasady na forum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
przemeksag
Użytkownik
Kontakt:

Tańsza nauka czyli wymieńmy lub wyporzyczajmy sobie kity

Post autor: przemeksag » 29 sie 2011, 19:52

Witam
Wychodzę z obywatelską inicjatywą :)
Mam pomysł który pozwoli zaoszczędzić troszkę kasy.
Pomysł polega na tym że na pewno kilka osób posiada kity zestawów uruchomieniowych.
Po przestudiowaniu jakiegoś zestawu najczęściej staje się on kurzołapką. A tymczasem mogłoby to posłużyć młodym którzy chcieli by się na taki sprzęcie uczyć.
Sensem tego przedsięwzięcia było by to żeby te zestawy wypożyczać osobie zainteresowanej za jakaś symboliczną opłatę np. 2-3 piw lub w walucie np.10 zł
Oczywiście jeżeli osoba wypożyczająca jeżeli nie może odebrać zestawu osobiście to doliczane są koszty transportu.

Żeby wyjść na przód ze swojej strony proponuje AVT 3500 AVT 2250 które mogę pożyczyć w Krakowie

Oczywiście można było by zagaić z EdW czy nie wypożyczyli by kilku zestawów.

keruseykaryu

Post autor: keruseykaryu » 30 sie 2011, 5:30

przemeksag pisze:Sensem tego przedsięwzięcia było by to żeby te zestawy wypożyczać osobie zainteresowanej za jakaś symboliczną opłatę np. 2-3 piw lub w walucie np.10 zł
I mieć nadzieję, że taki zestaw do nas jeszcze wróci... Później mógłbyś się dowiedzieć "przecież dałem ci dychę, co chcesz jeszcze". I tak możesz mieć dwa kłopoty: masz marne 10PLN za zestaw, który widziałeś ostatni raz i urząd skarbowy na karku bo jeśli znajdzie się paru uczciwych to za każde wypożyczenie masz przychód.
Świat nie jest idealny...

ht6542
-

Re: Tańsza nauka czyli wymieńmy lub wyporzyczajmy sobie kity

Post autor: ht6542 » 30 sie 2011, 9:49

przemeksag pisze:Oczywiście można było by zagaić z EdW czy nie wypożyczyli by kilku zestawów.
AVT niestety nie jest instytucją państwową, która działa jak biblioteka i raczej to nie przejdzie. Też mam kilka płytek testowych, które teraz leżą i zbierają kurz, ale jakoś nie mogę się zebrać żeby je wystawić na jakiejś aukcji.

alaris
Użytkownik

Post autor: alaris » 30 sie 2011, 18:39

No i oczywiście należy pamiętać, ze takie zestawy uruchomieniowe to małe poligony doświadczalne, a na poligonach dochodzi do wypadków...

Awatar użytkownika
Kulpina
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Kulpina » 30 sie 2011, 18:42

Pomysł bardzo dobry - jeśli przez forum, w gronie znajomych będziemy się tak umawiać - to wypali, ale nie będzie to zbyt wielka inicjatywa. Jeśli stworzysz coś większego, to znajdzie sie ktoś, kto zechce na tym zarobić...
Ew. możesz to przedstawić redakcji, z propozycją ich pośrednictwa, ale oni mogą nie mieć czasu.

Awatar użytkownika
Luminofor
Użytkownik

Post autor: Luminofor » 30 sie 2011, 18:47

Chodzi o polutowane kity np. Jabel czy AVT?

ht6542
-

Post autor: ht6542 » 30 sie 2011, 19:20

Luminofor pisze:Chodzi o polutowane kity np. Jabel czy AVT?
Tak :)

Awatar użytkownika
matrix
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: matrix » 30 sie 2011, 19:54

To raczej nietrafiony pomysł, by na przykład ja, jeśli kupuję jakiś kit to z myślą że jest mi on do czegoś potrzebny. Nie kupuję ot tak bo nie mam na co kasy wydać. Nie wiem jak Wy?

Awatar użytkownika
Kulpina
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Kulpina » 30 sie 2011, 22:01

Dla mnie przyjemnością jest lutowanie kitu, aczkolwiek kitów nie kupuję... :mrgreen:
Z tym, że takie rzeczy jak AVT 3500 itp to zupełnie inna sytuacja.

Awatar użytkownika
przemeksag
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: przemeksag » 30 sie 2011, 23:12

matrix zgadza się ja też nie kupuje kitów bo nie mam na co kasy wydać ale po jakimś czasie jak już jakiś kurs np. BASCOM-a przerobiłem to trzeba było by się uczyć czegoś nowego no to łatwiej by się uczyło na zestawie itd
No a z drugiej strony macie rację nie uwzględniłem czynnika ludzkiego w związku z czym temat traci sens.

Awatar użytkownika
matrix
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: matrix » 31 sie 2011, 6:24

przemeksag pisze:matrix zgadza się ja też nie kupuje kitów bo nie mam na co kasy wydać ale po jakimś czasie jak już jakiś kurs np. BASCOM-a przerobiłem to trzeba było by się uczyć czegoś nowego no to łatwiej by się uczyło na zestawie itd
To wystarczyło kupić zestaw uniwersalny. Ja kupiłem płytkę z Propoxu i może służyć zarówno do bascoma jak i do C. Dzięki temu wiem że nie wyrzuciłem w błoto wydanych pieniędzy.

ODPOWIEDZ