Wymierające zawody

Czyli miejsce, w którym można poruszać tematy nie dające przyporządkować się do pozostałych działów ale uwaga tutaj również obowiązują przyjęte zasady na forum
ODPOWIEDZ
burnflame
-

Wymierające zawody

Post autor: burnflame » 26 kwie 2019, 7:49

Porozmawiajmy o zawodach, które odeszły lub odchodzą do lamusa, wyparte przez nowe wynalazki, bezduszne maszyny - cokolwiek :twisted:
Do tej kategorii umarłych z pewnością trzeba zaliczyć pucybutów - widzieliście kiedykolwiek kogoś takiego na ulicy :?: Z kolei mocno zagrożeni wyginięciem wydają się też zegarmistrzowie. Teraz "mechaniki" to chyba tylko ekskluzywne marki, reszta zegarków praktycznie w całości polega na elektronice. Mój dziadek ma warsztat zegarmistrzowski w Rybniku i trochę znam sytuację - siedzi tam bardziej hobbystycznie niż ze względu na zyski, bo od jakiegoś czasu mało kto do niego przychodzi z zegarkiem albo zegarem :(

brzo85
-

Re: Wymierające zawody

Post autor: brzo85 » 24 maja 2019, 10:23

Dobry topic, jednak bardzo przykry. Z jednej to niesamowite co człowiek tworzy, że maszyny ułatwiają wiele w naszym życiu, jednak z drugiej strony mam wrażenie, że przez nie jesteśmy mniej szczęśliwi. Kowale, Zegarmistrzowie, Szewcowi - musieli naprawdę mieć fach w ręku i szkoda, że jest ich coraz mniej. Ja zajmuję się i uwazam, że jest to naprawdę niesamowite rozwiązanie, jednak i tak wróciłbym to tych może biedniejszych ale radośniejszych czasów.

Awatar użytkownika
KrzysiekK
Użytkownik

Post autor: KrzysiekK » 25 maja 2019, 13:36

brzo85 pisze:
24 maja 2019, 10:23
Dobry topic, jednak bardzo przykry. Z jednej to niesamowite co człowiek tworzy, że maszyny ułatwiają wiele w naszym życiu, jednak z drugiej strony mam wrażenie, że przez nie jesteśmy mniej szczęśliwi. Kowale, Zegarmistrzowie, Szewcowi - musieli naprawdę mieć fach w ręku i szkoda, że jest ich coraz mniej. Ja zajmuję się fotowoltaiką i uwazam, że jest to naprawdę niesamowite rozwiązanie, jednak i tak wróciłbym to tych może biedniejszych ale radośniejszych czasów.
Za to pojawiają się nowe "zawody" jak spamer. Tylko coś kiepsko idzie to spamowanie bo źle wklejony link się nie otwiera.

Trylonac_
-

Post autor: Trylonac_ » 29 maja 2019, 13:28

:shock:

elektryk90
-

Post autor: elektryk90 » 26 lip 2019, 8:20

Wymierającym zawodem jest zegarmistrz... dzisiaj trudno skorzystać z jego usług...w moim mieście jest tylko jeden zegarmistrz...

Braddyboy
-

Post autor: Braddyboy » 08 lis 2019, 8:01

Pojawia się coraz więcej zawodów, które "wymierają", ponieważ istnieje tak wiele zawodów, w których ludzie są zastępowani przez roboty i jest to korzystne dla firm.

ODPOWIEDZ