Sklepik z elektronika a strona internetowa?

Czyli miejsce, w którym można poruszać tematy nie dające przyporządkować się do pozostałych działów ale uwaga tutaj również obowiązują przyjęte zasady na forum
ODPOWIEDZ
Cornelia
-

Sklepik z elektronika a strona internetowa?

Post autor: Cornelia » 28 mar 2019, 9:52

Witam,

Mam pytanie czy angażowanie się w stronę internetowa sklepu jest obecnie opłacalne? Z tego co wiem allegro, olx itd maja ogromna konkurencje i tworząc sklep nie mamy możliwości przebicia się przez konkurencje która jest na takich portalach. Czy lepsza forma to tradycyjna reklama dla takich działalności?

Paprotnik8877
-

Re: Sklepik z elektronika a strona internetowa?

Post autor: Paprotnik8877 » 15 sty 2021, 9:36

Jasne, że allegro czy olx są największymi graczami, bo działają na ogromną skalę, stać ich na marketing i wypozycjonowanie na pierwsze miejsca w wyszukiwarce. Ostatnio bardzo ciekawe oferty inteligentnych głośników widziałem też w tym sklepie.
Natomiast nie oznacza to, że nie możesz mieć własnego biznesu ze stroną.
Na początek ogarnij sobie promocję lokalną, dużo uwagi poświęć seo (najlepiej zleć specjalistom) i powoli będziesz zwiększać zasięgi :)
Ostatnio zmieniony 18 lut 2021, 10:27 przez Paprotnik8877, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KrzysiekK
Użytkownik

Post autor: KrzysiekK » 15 sty 2021, 22:05

Trzeba jeszcze uwzględnić jedną bardzo istotną sprawę - RODO. Jeśli będziesz miał swój własny sklep internetowy i dojdzie do wycieku danych osobowych to nie będzie wesoło. Trzeba samemu bardzo dobrze się znać na zabezpieczeniach, aby nie doszło do takiego wycieku lub zlecić to zewnętrznej firmie. Taka firma nie może jednorazowo sprawdzić zabezpieczeń sklepu, ale powinna monitorować bezpieczeństwo sklepu i jego klientów.

Nintendek
-

Post autor: Nintendek » 03 mar 2021, 12:02

Jest sens się angażować. Ludzie szukają nie tylko na allegro. Bardzo często jak masz specjalistyczny sklep, fajne opisy, porady, ludzie przywiązują się do sklepu. Ja mam 3 sklepy oświetleniowe z lampami do salonu i hulają fajnie.

Allegro to obecnie targ, gdzie średni koszyk zakupowy to 100 zł. Ludzie szukają tam zwykle tanizny. Zbyt duże opłaty sprawiają, że mało się opłaca handlować drogimi rzeczami.

Pandemia tylko zwiększyła rynek ecommerce, który jest warty może 40 mld zł?
Ostatnio zmieniony 15 mar 2021, 10:52 przez Nintendek, łącznie zmieniany 1 raz.

Pietrz
-

Post autor: Pietrz » 08 mar 2021, 14:52

Moim zdaniem warto jest sprzedawać na allegro oraz na olx, aczkolwiek sprzedaż przez stronę powinna być głównym kanałem. Allegro oraz inne portale biorą spore prowizje. Poza tym firma, która ma strone www prezentuje się znacznie bardziej profesjonalnie niż firma, która tej strony nie posiada. Nie sądzisz? Polecam postawienie sklepu albo na Preście albo na Magento ( jak jest opisane na tym blogu ). Maja dobre wsparcie oraz są ciągle rozwijane.
Dodatkowo oczywiście reklama na facebooku oraz instagramie.

Michalina22
-

Post autor: Michalina22 » 21 kwie 2021, 17:56

Moim zdaniem warto nawiązać kontakt z https://backlink24.pl/informacje/37-sklep-seo.html . Są to naprawdę bardzo doświadczeni specjaliści, którzy w skuteczny sposób pozycjonują waszą stronę internetową w sieci. Ja już współpracowałam z seo sklep i byłam mega zadowolona

Awatar użytkownika
KrzysiekK
Użytkownik

Post autor: KrzysiekK » 04 maja 2021, 21:04

Chyba jednak kiepsko idzie pozycjonowanie tej firmie, skoro nie potrafi sama siebie wypozycjonować, tylko tutaj trzeba spamować aby się "zareklamować".

Kayley
-

Post autor: Kayley » 11 maja 2021, 6:34

Moim zdaniem warto, że trzeba zrobić to dobrze, np. zatrudnić agencje UX, żeby sklep był przydatny dla użytkownika. Możecie poczytać, tu link, co to jest UX, jaki powinien być sklep i jak to ogarnać

Awatar użytkownika
KrzysiekK
Użytkownik

Post autor: KrzysiekK » 11 maja 2021, 18:07

Natomiast moim zdaniem poważne inwestycje w sklep(ik) internetowy szczególnie na początku działalności to też spore ryzyko. Nie wiadomo czy pomysł na biznes wypali. Może się okazać, że pomimo zatrudnienia firm czy agencji mających rozruszać i wypromować nasz biznes, upadnie on po kilku tygodniach lub miesiącach. Natomiast nasza inwestycja w tego rodzaju agencje okaże się pieniędzmi wyrzuconymi w przysłowiowe błoto. Według mnie trudno jest w ciągu kilku miesięcy nowej firmie wybić się do ścisłej czołówki, gdy są setki czy nawet tysiące firm o podobnym profilu działalności. Potencjalny klient wybierze raczej będącą dłużej na rynku firmę z pewną renomą niż jakąś nową mało znaną firmę. Po prostu na autorytet firmy i dobrą renomę trzeba sobie zapracować. Magiczne "hokus - pokus" firm i agencji może nie przynieść pożądanego rezultatu.

Michalina22
-

Post autor: Michalina22 » 05 cze 2021, 13:14

Najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do sprawdzonej i rzetelnej agencji. Ja mogę polecić Ci https://scyla.pl/ , efekty ich pracy były bardzo zadowalające. Bardzo szybko moja działalność zyskała nowych klientów.

Awatar użytkownika
KrzysiekK
Użytkownik

Post autor: KrzysiekK » 05 cze 2021, 17:11

Kolejny spam firmy chcącej zarabiać na pozycjonowaniu i nie potrafiącej się tak wypozycjonować abym znalazł ją przez popularna wyszukiwarkę. Wpisałem w popularną wyszukiwarkę hasło "pozycjonowanie stron" i powyższej firmy nie znalazłem na pierwszych dziesięciu stronach wyszukiwania. Znaczy to tyle, że firma ta jest "cienka" w usługach, które chce świadczyć.

Moim zdaniem wyniki wyszukiwania nie zawsze są miarodajne. Przykład, szukam pewnego przedmiotu i znajduję firmę X, ale o firmie tej nie ma zbyt wiele informacji. Pomimo jej odnalezienia w wynikach wyszukiwania skąd mam wiedzieć, że firma te jest rzetelna? Nawet jeśli ma system komentarzy, to dziś często pisze się komentarze na zamówienie.

Na markę firmy trzeba zapracować. Czasami przez wiele lat. Żadne pozycjonowanie i komentarze nie sprawią, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, nagle będziemy mieć rzeszę stałych klientów.

ODPOWIEDZ