Prośba do moderatorów

Tutaj będą przenoszone tematy, którymi dalej nie warto się zajmować, co jakiś czas zawartość tego forum jest kasowana.
Awatar użytkownika
joon
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: joon » 27 sie 2008, 20:37

Mój post i mogę sobie go sobie przywracać, i usuwać kiedy zechcę wedle własnej woli.
A skoro widzisz w tym jakieś tchóżostwo to już Twój problem.
Czyżby kolega cofał mi prawo do podejmowania decyzji o usuwaniu, poprawianiu własnych wypowiedzi? Na jakiej podstawie?
Nie nawet nie myślałem o tym. Tyle że nie jest dla mnie zrozumiałe za bardzo pisanie a następnie kasowanie swojego posta. Tyle. Widzę Szanowny Moderatorze że trochę za poważnie zacząłeś przejmować się funkcją moderatora.

ZbeeGin

Post autor: ZbeeGin » 27 sie 2008, 20:40

joon pisze:Widzę Szanowny Moderatorze że trochę za poważnie zacząłeś przejmować się funkcją moderatora.
To samo mogę powiedzieć o Koledze w kwestii zdobycia ostrzeżenia.
joon pisze:Tyle że nie jest dla mnie zrozumiałe za bardzo pisanie a następnie kasowanie swojego posta.
To tak jak z kartką papieru: zapiszesz - nie podoba się - skreślasz/wyrzucasz. Czy widzisz w tym coś niesamowitego?

Awatar użytkownika
joon
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: joon » 27 sie 2008, 20:52

To samo mogę powiedzieć o Koledze w kwestii zdobycia ostrzeżenia.
To była kropla która przepełniła czarę. Zresztą okazuje się że nie tylko ja mam takie a nie inne poglądy na Twoją osobowość.
To tak jak z kartką papieru: zapiszesz - nie podoba się - skreślasz/wyrzucasz. Czy widzisz w tym coś niesamowitego?
Na kartce papieru nie ma przycisku Backspace oraz przycisku Wyślij, więc nie ma tu żadnej analogi.

novice
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: novice » 27 sie 2008, 20:59

Pozwole sobie zabrać głos w tej bezsensownej wg. mnie dyskusji.

Byłem na wielu forach i to forum jest jedynym forem, na którym nie uważam, że byłbym lepszy moderatorem. Sprawa ostrzezen jest kontrowersyjna i może faktycznie czasem dawane są za szybko. Myslę, że dobrym sposobem byłby okres ochronny po pierwszym ostrzeżeniu. Każdemu czasem mogą puscić nerwy, dlatego pierwsze ostrzeżenie mogłoby być czasowe, automatycznie usuwane po jakims czasie, powiedzmy 2 tygodniach, jesli uzytkownik nie da powodu do nastepnego.

EDIT: wlasnie zobaczyłem, że tak własnie jest. Więc po co sie tak emocjonować?

Uważam, że ZbeeGin jest bardzo dobrym moderatorem i to forum bez niego mogłoby znacznie więcej stracić, niz zyskać, np na kontrowersyjnej swobodzie objawiającej się łagodną polityką ostrzeżeń...

To forum jest dla początkujących i przydało by się paru nauczycieli elektroniki itp, co by wyjaśnić parę rzeczy mniej obeznanym w temacie.
Niezaleznie od intencji autora postu na którego była odpowiedź, to przecież mamy takie osoby. Chociażby Jony130.
Pomijając cała stertę niepotrzebnych wątków, na które odpowiedzi można znaleźć na pierwszej lepszej stronie w google.
Proszę o rozsądne argumenty, myślisz, że na innych forach elektronicznych w Polsce się nie kłócą i nie zakładają bzdurnych tematów? Poczytaj chociażby największe (wiadomo jakie), zmienisz zdanie.
To, że na innych forach jest jak jest nie znaczy, że nalezy przyjąc to za normę i nic z tym nie robic, czyż nie?

A teraz proponuję zebrać grabki, podać sobie ręce i podyskutować o elektronice, a nie o tym co sie komu należało, kto sie za co obraził, kto sie z kim pokłocił, bo to nie forum telenowele.pl, czy klotnie.pl. Gdyby ktoś z zewnatrz z ciekawości tu zaglądnął i poczytał co jest u nas obecnie najgorętszym watkiem, z samej góry, być może nigdy by tu nie wrócił. Temat ma potencjał wielkiego tasiemca, więc im szybciej sie to zamknie tym większa korzyść dla nas wszystkich.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2008, 21:16 przez novice, łącznie zmieniany 1 raz.

ZbeeGin

Post autor: ZbeeGin » 27 sie 2008, 21:00

joon pisze:Na kartce papieru nie ma przycisku Backspace oraz przycisku Wyślij, więc nie ma tu żadnej analogi.
Kartek w ryzie za 8zł brutto jest 500. Zatem masz teoretycznie 499 przycisków Backspace a jeden Wyślij. Biorąc kolejną ryzę masz 500 kartek by napisać sprostowanie - czyli klawisz Delete.

Awatar użytkownika
joon
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: joon » 27 sie 2008, 21:23

A te osoby z którymi rozmawiałeś próbowały się kiedyś odwołać do Administratora Forum? Podejrzewam, że nie. Czuły się aż tak pokrzywdzone, że odebrało im władze w palcach by takie odwołanie napisać? A może były przeze Mnie zastraszane?

"Kolega mnie uderzył więc poskarżę się mamie..." żałosne....
Dobra, widocznie obaj mamy rację lub obaj mylimy się. Kończmy to. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
radzio
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: radzio » 27 sie 2008, 23:48

Ludzie, opanujcie się! Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę jak łatwo zniszczyć coś co było budowane latami, wystarczy jedna taka właśnie bezsensowna kłótnia. Z przerażeniem przeczytałem ten temat, błoto leci tu większe niż w dziale "Ściana płaczu" na pewnym innym forum, które poszło w stronę ilości wyświetleń reklam, a nie jakości prowadzonych dyskusji.

Kulpina napisał : "Czy można oskarżać młodszych użytkowników, że często się wypowiadają na forum?". Jeśli wypowiedzi idą wyłącznie w ilość, to nawet trzeba. Licznik postów to nie wszystko, jeden sensowny post znaczy więcej niż sto bezsensowych.

Ktoś napisał, że ostrzeżenie to za duża kara jak na popełnione przewinienie. Myslę, że za mała. Skoro na tym forum przeważają użytkownicy młodzi, to tym bardziej należy pilnować tutaj porządku, kultury i dyscypliny. Zbyt duże wyluzowanie może się skończyć tragicznie, to widać w codziennym życiu. Tak samo jest na tym forum. Brakowało tu "silnej ręki" i już każdy każdemu wchodzi na głowę. Bezsensowne dyskusje można prowadzić na F23, a tutaj (pomimo "targetu" EdW, a co za tym idzie pośrednio i Forum) należy dyskutować z sensem i kulturą.

Apeluję o spokój. Niech dwóch, czy trzech nie niszczy dorobku setek ludzi.

Awatar użytkownika
joon
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: joon » 28 sie 2008, 0:00

Jeśli wypowiedzi idą wyłącznie w ilość, to nawet trzeba. Licznik postów to nie wszystko, jeden sensowny post znaczy więcej niż sto bezsensowych.
Licznik postów zwykle można wyłączyć, nie wiem w jakim celu jest na tym forum. Ale wychodzi na to że przez Moje oraz innych dziecinne posty to forum stało się dziecinne. Żałosne....

[ Dodano: 2008-08-28, 01:18 ]
Jeszcze jedna sprawa: po co liczniki postów, godzin, i pomógł? Przecież każdy na forum po pewnym czasie wie co każdy użytkownik sobą reprezentuje. Więc po co te rankingi? Byłem modem kiedyś na przemyskim forum książkowym i tam nie było wyścigu za postami itd....

Awatar użytkownika
Alek
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Alek » 28 sie 2008, 9:18

Chciałem się w zasadzie pożegnać :smile: jako administrator. Zostaję oczywiście na forum, ale jako zwykły użytkownik.

Awatar użytkownika
Doc Brown
Użytkownik

Post autor: Doc Brown » 28 sie 2008, 10:40

O ludzie, dawno mnie na tym forum nie było i to co zastałem przechodzi wszelkie pojęcie :shock:
Alek nie odchodź, jeśli nie Ty, to kto się zajmie tym forum, nie pozwól żeby kłótnia zniszczyła je, ja proponuje BAN albo chociaż zakaz pisania dla obu zadymiarzy z tego tematu, bo to przecież od nich się zaczęło, tak samo zakaz pisania należy się każdemu, kto pisze durne posty tylko po to aby je nabijać już raz byłem świadkiem rozpadu forum spowodowanego zachowaniem dosłownie jednej osoby, która zapragnęła mieć jaknajwięcej postów ze wszystkich userów i niestety administrator zupełnie się tym nie przejmował, co w konsekwencji doprowadziło forum do "śmierci", nie możemy pozwolić, by to forum skończyło podobnie :cry:
Tak w ogóle, to aby zapobiec podobnym sytuacją proponuje karać najpierw upomnieniem publicznym za każdy post nie w temacie, jeśli to nie poskutkuje to ostrzeżeniem i tak dalej aż do tymczasowej blokady pisania, może wtedy dany użytkownik przemyśli swoje zachowanie i się "nawróci" dla stałych spamerów proponuję ban całkowity, to samo dla tych co zakładają bezsensowne tematy :!:

To tyle z mojej strony, szkoda, że to forum zmierza ku totalnej zagładzie, pamiętam, że jeszcze za czasów Wojtka było to naprawde spokojne i przyjazne użytkownikom forum, szkoda, że to już nie wróci :cry:

Awatar użytkownika
michalstec1
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: michalstec1 » 28 sie 2008, 11:03

Ale się straszydło zrobiło.
Czy ktoś mógłby tego offtopa przenieśc do właściwszego działu tzn. kosz mam na myśli.
Nie mają łatwego życia admini...
Myślę, że nikt Cię szczególnie zatrzymywał nie będzie.
mylisz się

Awatar użytkownika
przemotronik
Użytkownik

Post autor: przemotronik » 28 sie 2008, 11:43

ZbeeGin pisze:Krytykować i wieszać psy na władzy/moderatorach/nauczycielach każdy potrafi. Typowo polska, szkodliwa i zawistna natutra społeczna.
Zwłaszcza na b. wielu innych Użytkownikach forum, prawda ZbeeGin?
ZbeeGin pisze:Zapraszam do bycia moderatorem tego forum, może wtedy zrozumiesz co, jak i dlaczego... :evil:
Z pewnością wiele innych osób robiłoby to bardziej zdrowo, niż ty.
ZbeeGin pisze: Mój post i mogę sobie go sobie przywracać, i usuwać kiedy zechcę wedle własnej woli.
A skoro widzisz w tym jakieś tchóżostwo to już Twój problem.
Tak. Z pewnością. Fajna zabawa. Szkoda, że kosztem Użytkowników. A do tego pisanie postów z takimi bykami, jak tchóżostwo... Brawo!!

Tak jak napisał joon - dzięki takim opiniom rzeczywiście to forum może zejść do poziomu przedszkola. Może w ciągu najbliższego tygodnia nie zdąży...

P.S. Mam niepotrzebny słowniczek ortograficzny. Chcesz?

jareks91
Użytkownik

Post autor: jareks91 » 28 sie 2008, 13:21

Jedyna rada: trzeba wybrać nowe władze forumowe, bo stare straciły ochote do pracy :-)

Awatar użytkownika
Tranzystor
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Tranzystor » 28 sie 2008, 13:25

Ja powiem krótko nie którzy zbyt szybko tutaj odrośli od ziemi... Za dużo mleka? Weźcie się pohamujcie, to nie podwórko, a forum. W dodatku nasze forum...

Awatar użytkownika
olo16
Użytkownik

Post autor: olo16 » 28 sie 2008, 13:44

Doc Brown pisze:O ludzie, dawno mnie na tym forum nie było i to co zastałem przechodzi wszelkie pojęcie
Alek nie odchodź, jeśli nie Ty, to kto się zajmie tym forum, nie pozwól żeby kłótnia zniszczyła je, ja proponuje BAN albo chociaż zakaz pisania dla obu zadymiarzy z tego tematu, bo to przecież od nich się zaczęło, tak samo zakaz pisania należy się każdemu, kto pisze durne posty tylko po to aby je nabijać już raz byłem świadkiem rozpadu forum spowodowanego zachowaniem dosłownie jednej osoby, która zapragnęła mieć jaknajwięcej postów ze wszystkich userów i niestety administrator zupełnie się tym nie przejmował, co w konsekwencji doprowadziło forum do "śmierci", nie możemy pozwolić, by to forum skończyło podobnie
Tak w ogóle, to aby zapobiec podobnym sytuacją proponuje karać najpierw upomnieniem publicznym za każdy post nie w temacie, jeśli to nie poskutkuje to ostrzeżeniem i tak dalej aż do tymczasowej blokady pisania, może wtedy dany użytkownik przemyśli swoje zachowanie i się "nawróci" dla stałych spamerów proponuję ban całkowity, to samo dla tych co zakładają bezsensowne tematy

To tyle z mojej strony, szkoda, że to forum zmierza ku totalnej zagładzie, pamiętam, że jeszcze za czasów Wojtka było to naprawde spokojne i przyjazne użytkownikom forum, szkoda, że to już nie wróci
Podpisuje się pod każdym słowem. Przez jedną kłótnię forum zmierza ku zagładzie.

Zablokowany