Jak jest z fizyką na pierwszych latach mechatroniki

Tutaj jest możliwa wymiana informacji na temat wszystkich szkół, w których prowadzone sa zajęcia z elektroniki, nawet jesli byłyby to tylko zajęcia dodatkowe. Można również dzielić się swoimi wrażeniami z nauki w takich szkołach, może to ułatwić innym podjęcie decyzji o wyborze szkoły.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GrzesiekG
Użytkownik
Kontakt:

Jak jest z fizyką na pierwszych latach mechatroniki

Post autor: GrzesiekG » 01 sie 2009, 10:22

Witam. Mam dylemat: potrzebuję wiedzieć jaka jest fizyka na pierwszym roku mechatroniki. Chodzi mi czy jest tzw. powtórka z liceum ze wszystkich dziedzin fizyki czy też tylko niektóre np. prąd stały, mechanika itp. Proszę o pomoc.
PZDR
GrzesiekG

Jagur
-
Kontakt:

Post autor: Jagur » 01 mar 2010, 13:30

Z fizyki powtórka z liceum??? Dobre! Wykładowcy zakładają że wiesz znacznie więcej niż wiesz w rzeczywistości i już się nie cofają do rzeczy które miałeś do obliczeń stosujesz całki, pochodne rachunek prawdopodobieństwa i to nie taki jak w liceum że wyjmujesz jakieś kulki, i jeszcze kilka innych ciekawych rzeczy. Ogólnie jestem z rocznika który pierwszy zdawał nową maturę i z fizyki rozszerzonej miałem 93% a na pierwszych wykładach nie miałem pojęcia o czym koleś tak naprawdę mówi. Oczywiście wszystko zależy od wykładowcy.

Awatar użytkownika
Luminofor
Użytkownik

Post autor: Luminofor » 02 mar 2010, 11:38

Jagur dobrze gada. Też ode mnie wymagali na wstępie na fizyce całek, pochodnych, granic itp a dopiero to było później na analizie.

ODPOWIEDZ