Wybór szkoły

Tutaj jest możliwa wymiana informacji na temat wszystkich szkół, w których prowadzone sa zajęcia z elektroniki, nawet jesli byłyby to tylko zajęcia dodatkowe. Można również dzielić się swoimi wrażeniami z nauki w takich szkołach, może to ułatwić innym podjęcie decyzji o wyborze szkoły.
ODPOWIEDZ
po_trzech_widze
-

Wybór szkoły

Post autor: po_trzech_widze » 24 lut 2009, 18:30

Witam
Otóż już niedługo trzeba złożyć papiery, a ja nadal niewiem do jakiej klasy iść w technikum elektronicznym ( Łódź ). Do wyboru mam pięć, z czego tylko o trzech myślę poważnie:
Informatyka
Elektronika
Mechatronika
Informatyka od zawsze była moim Hobby ( programowanie, webmasterstwo itp. ), jednak ciężko wiązać z tym przyszłość. Elektronika fajna sprawa ( znam podstawy, mam jednego robota na swoim koncie ), jednak nadal mnie ciekawi mechatronika - ile w niej jest elektroniki i ile informatyki ?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Luminofor
Użytkownik

Post autor: Luminofor » 24 lut 2009, 18:51

A może liceum mat-fiz? 3 lata szybko zlecą a potem Politechnika Łódzka jak ulał. :)
Ja skończyłem technika elektronika i z budową robotów to niewiele miało wspólnego, mechatronika to połączenie elektroniki, informatyki, automatyki i mechaniki, a informatyka to wiadomo - komputery i programowanie.
Na elektronice i mechatronice też jest programowanie, ale trochę w innym kierunku - np. na elektronice będziesz programował mikroprocesory w asemblerze, a na informatyce to na pewno Pascal i C++...
Wybór należy do Ciebie.
Pozdrawiam.

Łukasz6
-
Kontakt:

Post autor: Łukasz6 » 24 lut 2009, 19:29

Mechatronike polecam , wspaniały kierunek albo tak jak ja : ENERGOELEKTRONIKA- wspaniała sprawa :mrgreen:

Awatar użytkownika
timo66
Moderator
Kontakt:

Post autor: timo66 » 25 lut 2009, 10:05

Szczerze największe możliwości otwiera mechatronika , to czego się tam nauczysz zależy głównie od sprzętu jak i wykładowców :mrgreen: . Mimo iż w mojej szkole ten kierunek dopiero będzie [chyba] w tym roku to sprzęt już jest 2 rok z którego korzystałem. Naprawdę fajna "zabawa" .

ps:gdyby nie przedmioty humanistyczne to poszedłbym na ten kierunek :twisted: [ pomimo dyplomu technika :razz: ]

po_trzech_widze
-

Post autor: po_trzech_widze » 27 lut 2009, 19:13

A w praktyce gdzie będę mógł znaleźć pracę po mechatronice w technikum ? Oczywiście mam zamiar również studiować, ale praca też się pewno przyda by się uniezależnić.

Awatar użytkownika
lutownik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: lutownik » 01 mar 2009, 19:16

Ja tak odnośnie kierunku elektronika.
Ja chodzę do 1 klasy technikum elektronicznego i powiem że się zawiodłem. Jak dotąd nic ciekawego się nie nauczyłem. Z podstaw elektroniki to cały czas wałkujemy elementy RLC, fale i pola elektromagnetyczne, prądy zmienne a w drugiej klasie zapowiada się to samo. Za to na Technologi i materiałoznawstwie elektronicznym to wałkowaliśmy stale a teraz pismo techniczne. Za to mamy najbardziej wymagających nauczycieli w całym ZSEM (Zespół Szkół Elektryczno Mechanicznych) z przedmiotów humanistycznych. Nie ma co porównywać twojej szkoły ze szkoła moją.

ODPOWIEDZ