Co dalej?

Tutaj jest możliwa wymiana informacji na temat wszystkich szkół, w których prowadzone sa zajęcia z elektroniki, nawet jesli byłyby to tylko zajęcia dodatkowe. Można również dzielić się swoimi wrażeniami z nauki w takich szkołach, może to ułatwić innym podjęcie decyzji o wyborze szkoły.
ODPOWIEDZ

Jakie studia dla elektronika?

AGH Kraków
10
29%
Politechnika Poznańska
2
6%
Politechnika Wrocławska
7
20%
Politechnika Warszawska
2
6%
UMK w Toruniu
0
Brak głosów
Politechnika Gdańska
1
3%
Politechnika Śląska
4
11%
Politechnika Łódzka
2
6%
Politechnika Lubelska
0
Brak głosów
Politechnika Białostocka
2
6%
Inna polibuda/uniwerek
5
14%

Liczba głosów: 35

Awatar użytkownika
Luminofor
Użytkownik

Co dalej?

Post autor: Luminofor » 13 sty 2008, 11:58

Właśnie kończę technikum (technik elektronik) i zastanawiam się gdzie dalej iść, co polecacie?
Oczywiście chodzi o edukację w kierunku elektronicznym.

Awatar użytkownika
Aro
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Aro » 13 sty 2008, 20:23

Do studiowania mam jeszcze daleko, ale wiele dobrego słyszałem o AGH, zresztą w rankingach jest najlepsza (przynajmniej wydział elektrotechniki i telekomunikacji), sam chciałbym tam studiowac za 2 lata.

snow
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: snow » 13 sty 2008, 20:56

Ja mogę wypowiedzieć się apropo Lubelskiej gdyż ją skończyłem w ubiegłym roku. Jeżeli chcesz coś się naprawdę nauczyć to niestety ale uważam że wykłady, laborki i ćwiczenia niewiele dadzą ci pojęcia - nauka we własnym zakresie (jak to chyba na każdych studiach). Elektroniki są w sumie może 2 semestry i później z jeden czy dwa praktycznej części. Przejść z roku na kolejny nie jest tak trudno i przy samozaparciu i nauczeniu się trochę teorii można studiować - generalnie raczej człowiek się nie przemęcza. Sama elektronika to nie jest to najwyższy poziom i raczej za aktualnymi trendami w elektronice się nie nadąża na PL. Ciężko nie jest, łatwo też nie jest specjalnie.

Awatar użytkownika
joon
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: joon » 14 sty 2008, 1:53

Ja niestety po technikum musiałem zacząć prace i w zasadzie nie czuje się źle, mam 23 lata jestem brygadzistą w branży elektrycznej, mam pod sobą ludzi w wieku moich rodziców którym musze rozkazywać, ale da się to znieść... Szkoda tylko że zarobki nie są wprost proporcjonalne do stresu który czasem nie pozwala mi nawet jeść... :(

Awatar użytkownika
Luminofor
Użytkownik

Post autor: Luminofor » 12 mar 2008, 14:35

Czemu nikt nie głosuje na Poznań?
Właśnie tam zamierzam iść...

Awatar użytkownika
Kulpina
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Kulpina » 13 mar 2008, 15:45

Pozwolę sobie zapytać: Co tak dokładnie jest na wydziale elektronika i telekomunikacja? Chodzi mi tam mniej więcej o zakres materiału

Awatar użytkownika
Gutek
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Gutek » 13 mar 2008, 16:46

I II rok Matma FIza w róznych postaciach i teoria obwodów .III IV rok to jakby technikum elektroniczne i telekomunikacyjne a V rok to np PLD DSP sieci komputerowe.Generalnie kulpina jak bedziesz miał 19 20 lat to nie bedziesz miał po co isć na studia .Ja idę na Automatykę i Robotykę bo nie chce poznawac modelu pasmowego diody drugi raz (tylko ze szczegółowo).

Na politechnice sląskiej byłem ostatnio na pewnym konkursie i tam nawet fajnie jest .O dziwo mają stanowisko z płytką ze Spartanem od Xlinixa:D

Awatar użytkownika
RcTomek
Moderator

Post autor: RcTomek » 13 mar 2008, 17:17

Gutek pisze:Ja idę na Automatykę i Robotykę bo nie chce poznawac modelu pasmowego diody drugi raz (tylko ze szczegółowo).
Jaki materiał obejmuje AiR? Mnie także interesuje ten kierunek i chciałbym dowiedzieć się coś więcej na ten temat. Na I i II roku na wydziale elektroniki zajęcia dla wszystkich są podobne/te same* (tj. matematyka, fizyka); a co dalej?

* - niepotrzebne skreślić

Awatar użytkownika
Luminofor
Użytkownik

Post autor: Luminofor » 13 sie 2008, 22:31

Ok już wybrałem uczelnię: Politechnika Poznańska.
Temat do zamknięcia.
Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji.

aktus
Użytkownik

Post autor: aktus » 13 sie 2008, 22:44

Rychło wczas ;) koniec sierpnia przed nami. Czyżby problemy z matura?

Awatar użytkownika
Luminofor
Użytkownik

Post autor: Luminofor » 13 sie 2008, 22:47

aktus pisze:Czyżby problemy z matura?
Wręcz przeciwnie, maturę zdałem tak dobrze, że dostałem się na Elektrotechnikę i na EiT i nie wiedziałem co wybrać.

Awatar użytkownika
misha89
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: misha89 » 13 sie 2008, 22:50

Ja do października zaczynam studia na Politechnice Warszawskiej na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Co roku we Wprost jest ranking wyższych szkól, Politechnika Poznańska wypada w nim bardzo dobrze, co roku jest w pierwszej trójce.

Awatar użytkownika
Akropol
-

Post autor: Akropol » 05 wrz 2008, 17:44

politechnika wroclawska AiR 1 rok - drugie podejscie , wczesniej nie moglem sie wczuc w system, teraz mam nadzieje sobie poradzic ;)
POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH STUDENTOW !

ODPOWIEDZ