PŚ czy AGH?

Tutaj jest możliwa wymiana informacji na temat wszystkich szkół, w których prowadzone sa zajęcia z elektroniki, nawet jesli byłyby to tylko zajęcia dodatkowe. Można również dzielić się swoimi wrażeniami z nauki w takich szkołach, może to ułatwić innym podjęcie decyzji o wyborze szkoły.
Melarit
-
Kontakt:

PŚ czy AGH?

Post autor: Melarit » 30 wrz 2007, 15:07

Witam :grin:

Czy obecni na tym forum studenci AGH bądź Politechniki Śląskiej, mogliby napisać mi parę słów o studiowaniu na kierunku "elektronika i telekomunikacja"??
Słyszałam, że na AGH kładzie się większy nacisk na teorie, a na PŚ jest więcej praktyki.
Dlatego chciałam spytać głównie o ilość wykładów, laboratoriów i jakichkolwiek własnych opiniach o uczelni, także o podejście wykładowców do tematu (byłam na dniach otwartych PŚ i zaskoczył mnie, bardzo pozytywnie, ich zapał do pracy i badań:), czy na AGH jest podobnie??, tam niestety jeszcze nie byłam).
Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc i informacje:)

Awatar użytkownika
Gutek
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Gutek » 05 paź 2007, 18:19

No też to słyszałem. w tym roku idziesz na studia ? jak chcesz popisac to 6730469.Pozdrawiam Gutek

Awatar użytkownika
Luminofor
Użytkownik

Post autor: Luminofor » 27 lis 2007, 17:39

slyszalem zde na AGH ciezko sie dostac i ogolnie jest tam bardzo wysoki poziom ale jak skonczysz AGH to cie wszedzie przyjma do pracy

Skrzydlaty
Użytkownik

Post autor: Skrzydlaty » 27 lis 2007, 21:19

Na AGH cieżko sie dostać (na EiT, inne wydziały nie są aż tak oblegana a praca po nich podobnie równo popłatna jak po EiT) cieżko utrzymać ale z pracą nie ma problemu.
Dlatego też AGH nie musi walczyć o kandydatów, kto przyjdzie ten skorzysta... A u pracodawców dużo sie tez liczy renoma.... Zresztą sam ładnych pare lat temu słysząc nazwy PW, PŚ, PR nic mi to nie mówilo....a AGH juz tak.
Sam chciałem iść na EiT ale skończyło sie na mechanice...byle na AGH :mrgreen:

Jestem tylko ciekawy ilu zainteresowanych EiT z tego forum dostanie sie na AGH nie licząc tych, co mają wstęp bez matury.

krpablo
-
Kontakt:

Post autor: krpablo » 28 lis 2007, 20:22

Szczerze - normalny (podkreślam: NORMALNY) nie ma szans się tam dostać... Jeżeli trzeba mieć ok. 91% możliwych punktów rekrutacyjnych, to jest baardzo ciężko, trzebaby napisać maturę z matematyki na jakieś 95-98% i do tego z języka też wysoko. Jak nie masz wejścia bez egzaminu, to szkoda twojej opłaty rekrutacyjnej (ja, mając średnią 5,33 w technikum na koniec uzyskałem 696/1000 pktów na AGH, zabrakło mi "tylko" 220, a byli ludzie co po 880 mieli i z kwitkiem odchodzili).

ptolek
Użytkownik

Post autor: ptolek » 29 lis 2007, 20:34

Nie przesadzajmy. Jestem studentem 1 roku EiT na AGH, zdecydowanie spadł próg w tym roku, nie wiem jak będzie w przyszłych. Progi na wydziale EAIiE wyglądały nastepująco:
Automatyka i Robotyka 811
Elektronika i Telekomunikacja 745
Elektrotechnika 500
Informatyka 857
Informatyka Stosowana 820
Dane dla pierwszej rekrutacji, potem trochę spadły.
Miałem 818 punktów, na maturze zdawałem m.in. fizykę na poziomie rozszerzonym z wynikiem 92% i język angielski podstawowy z wynikiem chyba 78%. Tylko te dwa przedmioty decydowały w moim przypadku o ilości punktów. Wprawdzie chodziłem do dobrego liceum, ale nie należałem do prymusów, po prostu lubiłem fizykę.
Dostać się dostałem, z utrzymaniem się będzie gorzej :D Ale od czego są warunki, 3 terminy itd. Z Politechniki Krakowskiej podobno jest równie łatwo wylecieć, mimo, że łatwiej się można dostać. Nie wiem jak jest z PŚ.
Odnośnie studiowania na AGH, polecam poczytać program studiów kierunku EiT:
http://eit.agh.edu.pl/dzi/przedmioty
http://eit.agh.edu.pl/_ext/dziekanat/pr ... rogram.zip

pietrucha
-

Post autor: pietrucha » 29 lis 2007, 21:31

Ja jestem na AGH na drugim roku EiT. Pierwszy rok był dosyć ciężki, około 1/4 osób odpadła, a wiele osób ma warunki, i to nie tylko po jednym. Ja na pierwszym toku miałem praktycznie samą matmę i fizykę (reszta to tylko dodatek), ale teraz podobno program trochę się zmienia. Ogólnie matma jest ciężka, naprawdę trzeba się dużo samemu uczyć, a i wtedy nie zawsze sie udaje. Ale jeśli się już dostaniesz i chcesz, to pierwszy rok jakoś dasz radę. Zawsze są 3 terminy (oficjalne, bo nieoficjalnie zdarza się więcej ;)) i warunki (u nas można było mieć ze 3, ale zależy z czego).
Większość osób (po liceum) mówi że drugi rok jest jeszcze gorszy. Ale ja nie :) Najgorsza matma już przeszła i zaczynają się rzeczy bardziej techniczne, ale oczywiście też głównie teoria. Mam też trzy laborki w tygodniu, i dla mnie to przyjemność, ale wszystko zależy od prowadzącego.
Ogólnie: jest ciężko, ale jeśli naprawdę czujesz się na siłach i chcesz to dasz radę :) Nie radzę Ci sugerować się dniami otwartymi ;) To niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.
Poza tym płeć piękna jest tu zawsze mile widziana :) Na pewno jeśli będziesz miała problem to ktoś ci chętnie pomoże. A cóż, studiować tu niestety warto. Renoma robi swoje i naprawdę w przyszłości to procentuje.

krpablo
-
Kontakt:

Post autor: krpablo » 29 lis 2007, 21:45

Nooo to widzę że progi faktycznie poleciały w dół... Może się przeniosę :). Bo to co się dzieje u nas na PK, to nie da się normalnie opisać chwilami. Niech i będzie, że narzekam, ale chyba nie jest normalne to, że są tylko dwa terminy (w porównaniu do AGH to jest mało), i że mają taki porządek, że nawet nie wiedzą w dziekanacie ilu studentów chodzi i kto dokładnie jest na liście :D.

Skrzydlaty
Użytkownik

Post autor: Skrzydlaty » 30 lis 2007, 11:46

Ptolek, to skoro progi tak spadły wtym roku to gdzie sie Ci ludzie podziali? MOże mechaniczny na nowo otwartą Mechatronike? Bo na IMiRze duże zmiany w tym roku...

Pietrucha, popatrz na wydział z prawej od Twojego-ile tam ludzi wyleciało i nie narzekaj. Oni nie mieli tak dobrze jak Wy czyli warunków na I roku...
Nie uważasz że 2 rok gorszy? Wypowiesz sie pod koniec roku, czekam na odp :) Ludzie na 2 roku na wydziale z prawej też mówią że jest stosunkowo łatwo...Ci z 3 o 2 już tak nie mówią :twisted:

Dlaczego pisze tak dużo o wydziale "z prawej"? Bo i tak jak sie ktoś nei dostanie na EiT to kończy na Mechanicznym jeśli chce studiować na renomowanej uczelni (jak sam napisałeś renoma robi swoje)

Awatar użytkownika
brzozi
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: brzozi » 02 gru 2007, 18:25

Renoma nie uczy - uczą ludzie i dobrze dobrane przedmioty oraz ich zakres.

ptolek
Użytkownik

Post autor: ptolek » 02 gru 2007, 18:38

Dlaczego progi spadły? Jest dużo czynników. Punktacja i trudność matury w danym roku, niż demograficzny, zwiększona liczba miejsc na kierunku EiT.
Na pierwszym roku dobija mnie ta matematyka. W dodatku połączyli analizę z algebrą, i materiał jest przemieszany. Z teorii obwodów idzie mi może ciut lepiej niż innym, bo z racji zainteresowań trochę lepiej kapuję. Byle przeżyć pierwszy rok. Jestem świadom, że w następnych latach też będzie praktycznie sama teoria, ale praktyki już trochę liznąłem, i właśnie jestem nieco "głodny" na teorię. Spodziewam się jednak, że przejdzie mi ta ochota :) byle jak najpóźniej.

Melarit
-
Kontakt:

Post autor: Melarit » 24 sty 2008, 0:13

Dziękuję za wszystkie posty :grin:
pietrucha pisze:Ogólnie: jest ciężko, ale jeśli naprawdę czujesz się na siłach i chcesz to dasz radę
Teraz kończę technikum elektroniczne i wiem, że i na studiach sobie poradze.
Bo dlaczego by nie?? :grin:
Tylko, że najpewniej nie dostane się na AGH, bo język obcy mnie przerasta. A bez dużej ilości punktów z niego, nawet przy 100% z matmy pewnie bedzie kiepsko się dostać.
Słyszałam też od paru osób, że żałują wyboru AGH, chociaż może na każdej uczelni są tacy ludzie, ktorzy źle wybrali

Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 07 lut 2008, 20:40

Jak mogę radzic to polecam AGH - tam studiowałem :)

burusj
-
Kontakt:

Post autor: burusj » 20 lut 2008, 21:59

To może ja się wypowiem trochę na ten temat :).
Obecnie studiuję Elektronikę i Telekomunikację na AGHu i chociaz jest cięzko, bardzo sobie chwalę i jestem bardzo zadowolony z wyboru. Program nauczania bardzo sie zmienił ale nadal najgorsza jest matematyka. Wczesniejsze roczniki na pierwszym roku uczyły sie matematyki fizyki oraz programowania. Teraz na I roku do tej puli dołączyła kochana przez wszystkich teoria obwodów a na 2 semestrze elementy elektroniczne oraz metrologia.
Innowacją jest rozchodzenie się na moduły (elektronika lub telekomunikacja) juz po pierwszym roku wiec moze nie bedziemy musieli sie uczyc jakis głupich nie zwiazanych z kierunkiem przedmiotow.

Leszczu87
-

Post autor: Leszczu87 » 22 lut 2008, 9:35

Ja dostałem się na EiT na AGH, ale wybrałem EiT na Wydziale Elektrycznym PŚ. Tutaj progi były bardzo niskie( 30% czyli na dobrą sprawę wystarczyło zdać matmę podstawową na 80%) co wg mnie było winą źle przeprowadzonej rekrutacji - mało kto wiedzał o co chodzi na tym wydziale i w konsekwencji studiują tu ci co dowiedzieli się od kolegów i starszych braci na czym to polega.
Największą zaletą tego wydziału jest jego praktyczność - na II sem mam już 2gą laborkę techniczną, a AGH wypada przy tym blado, bo oni wciąż kują matmę na egzaminy teoretyczne...
Krótko mówiąc ze studiów tu jestem zadowolony.
Pozdrawiam
Marcin
Ostatnio zmieniony 28 lut 2008, 17:06 przez Leszczu87, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ