technik elektronik

Tutaj jest możliwa wymiana informacji na temat wszystkich szkół, w których prowadzone sa zajęcia z elektroniki, nawet jesli byłyby to tylko zajęcia dodatkowe. Można również dzielić się swoimi wrażeniami z nauki w takich szkołach, może to ułatwić innym podjęcie decyzji o wyborze szkoły.
ODPOWIEDZ
badziewi
-
Kontakt:

technik elektronik

Post autor: badziewi » 15 cze 2006, 11:48

Mam wazne pytanie

dostalem wlasnie swiadectwo ukonczenia technikum
i mam napisane: w zawodzie technik elektronik, specjalizacja ----------- (krecha)
czy tak ma byc czy jest blad jakis? bo mialo byc specjalizacja: automatyka elektroniczna !

prosze o pomoc

Awatar użytkownika
c4r0
Moderator
Kontakt:

Post autor: c4r0 » 15 cze 2006, 12:32

Heh, no to chyba powinieneś to od razu zgłosić :P Mój kolega dostał w tym roku świadectwo z oceną z francuskiego pomimo że chodził przez całe 3 lata na niemca :P Może to podobna pomyłka.

Awatar użytkownika
brzozi
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: brzozi » 15 cze 2006, 14:31

Generalnie specjalizacje powinna być na pierwszej stronie wypisana, ale istnieje możliwość, że dyrekcja prowadzi kieunek bez specjalizacji - wtedy krecha ale o tym fakcie to raczej powinno sie informować w momencie przyjęcia do szkoły.

badziewi
-
Kontakt:

Post autor: badziewi » 15 cze 2006, 16:41

Ale na 100% ma byc napisana specjalnosc na swiadectwie?
bo testy jeszcze przedemną..

Awatar użytkownika
kildas
-

Post autor: kildas » 15 cze 2006, 20:08

Też skończyłem technikum ale nie wiem co to jest specjalizacja. We wszystkich technikach są specjalizacje???

Awatar użytkownika
brzozi
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: brzozi » 16 cze 2006, 8:50

Generalnie w zawodzie technik elektronik MOGĄ być trzy specjalności/specjalizacje. Jeżeli taka jest prowawdzona to nazwa specjalizacji np. systemy komputerowe powinna być wypisana na pierwszej stronie, natomiast w przedmiotach powinien figurować również napis specjalizacja lub własnie systemy komputerowe. Tak jak mówiłem szkoła może nie prowadzić specjalizacji.
Tak to wygląda bo jakiś czas temu skończyłem pisać te świadectwa :)

arturix
-

Post autor: arturix » 04 maja 2007, 15:21

Generalnie wpisana do świadectwa specjalizacja jest tylko ozdobą bo nikt na to nie patrzy. Sam mam wpisane systemy komputerowe jednak nikt nigdy na to nie patrzył. Ogólnie jest to fikcja za która musiałem zapłacic 500zł w technikum, a i tak niczym nie różniła się ona od specjalizacji "Elektronika ogólna" która była darmowa.

Awatar użytkownika
brzozi
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: brzozi » 05 maja 2007, 11:18

Z tego co wiem, to za takie rzeczy nie wolno pobierać opłaty, specjalizacja to nie tylko wpis na świadectwo, ale również inne zagadnienia na pracowni.

arturix
-

Post autor: arturix » 05 maja 2007, 17:48

Nam też się tak wydawało że będzie lepiej i ponoć te pieniądze miały pójść na sprzęt, którego i tak nie widzieliśmy:). Nikt wprost nie powiedział, że pieniądze są za specjalizację ale opłata musieliśmy uiścić. Poza tym specjalizacja w technikum to abstrakcja. Dopiero na studiach można wybrać konkretną specjalizację jaka nas interesuje.

Awatar użytkownika
timo66
Moderator
Kontakt:

Post autor: timo66 » 05 maja 2007, 18:54

witam ,

niewiem jak jest w innych szkolach , ale ja skonczylem technikum dokladnie 27.4 i MAM napisana specjalizacje [ i myslalem ze specjalizacja to cos oczywistego, ale sie mylilem] uklady mikroprocesorowe [bylo jeszcze do wyboru sieci komputerowe] ,za nic sie nic nie placilo , a pracownia jest bardzo dobrze wyposarzona.........az szkoda bylo odchodzic :cool:

Awatar użytkownika
brzozi
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: brzozi » 08 maja 2007, 9:31

Tak samo jest u nas, specjalność systemy komputerowe i sprzęt Cisco do dyspozycji, z tego co wiem są trzy specjalizacje do wyboru w technikum elektronicznym.

Awatar użytkownika
timo66
Moderator
Kontakt:

Post autor: timo66 » 08 maja 2007, 10:38

brzozi pisze:Tak samo jest u nas, specjalność systemy komputerowe i sprzęt Cisco do dyspozycji, z tego co wiem są trzy specjalizacje do wyboru w technikum elektronicznym.
no masz racje , bylo cos jeszcze z mechanika , ale ze wzgledu na nikle zainteresowanie poprostu sobie odpuscili :cool:

Awatar użytkownika
Luminofor
Użytkownik

Post autor: Luminofor » 22 maja 2008, 22:40

Ja dostałem świadectwo i jest tam napisana specjalizacja :)

Awatar użytkownika
kayron
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kayron » 03 lut 2013, 19:28

Co do świadectwa. Jeżeli szkoła którą kończyłeś, ma specjalizację, którą powinieneś wybrać na ostatnim roku, to powinna ona być na świadectwie.
Specjalizacji nie ma jeżeli jest to szkoła o profilu ogólnym, czyli defakto 95% szkół w naszym kraju, bo nawet jeżeli szkoły chwalą się specjalizacjami, to w praktyce, to jest tylko mrzonka reklamowa, dla kandydatów. Bo specjalizację w rok, to se można samemu zrobić nie wychodząc z domu, oglądając kursy online na YouTube, a certyfikaty są do kupienia na Allegro za 50zl.
Moim zdaniem, aby w szkołach specjalizacje miały sens, to należałoby je wybierać po pierwszym półroczu, i kontynuować naukę, w danej dziedzinie przez następne 5 semestrów.
W systemie gdzie specjalizację wybiera, się w ostatnim roku nauki, gdzie tak defakto jest tylko pierwsze półrocze nauki, a drugie to już przygotowanie do egzaminu, specjalizacja nie ma sensu. Przez te parę miesięcy, nie ma szans tak naprawdę niczego specjalnego się w stanie nauczyć.
Ja czasami akurat w pracy mam sposobność dostać takich specjalistów po szkołach do pomocy. Nie mówię że, każdy, ale spora część z nich, to tragedia, zahaczająca o załamanie nerwowe. Suwmiarka bez wyświetlacza, to już jest szok dla takich, a mikromierz, to jak strzał w tył głowy dla skazańca, nawet studenci mają czasem z tym problem.
Bardzo często kłaniają się takie podstawy że to głowa boli, typu, w którą stronę kręci się w prawo, a w którą w lewo ?Normalnie Beny Hill i Mojty Pajton w jednym.

ODPOWIEDZ