Nauka elektroniki

Tutaj jest możliwa wymiana informacji na temat wszystkich szkół, w których prowadzone sa zajęcia z elektroniki, nawet jesli byłyby to tylko zajęcia dodatkowe. Można również dzielić się swoimi wrażeniami z nauki w takich szkołach, może to ułatwić innym podjęcie decyzji o wyborze szkoły.
conicall

Nauka elektroniki

Post autor: conicall » 16 paź 2005, 15:17

Jestem z Warszawy i szukam elektronika, ktory nauczyłby mnie podstaw elektroniki. Mam male doswiadczenie ale duze checi. (Bardzo) Mile widzane zapewnione materiały dydaktyczne i dojazd.

conicall@go2.pl

Awatar użytkownika
robson
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: robson » 28 sty 2006, 13:49

Też miałem tak problem tylko że ja nie znalazłem takowego uczynnego elektronika :( Zakupiłem wszystkie zestawy "Ośla łączka"Edw A01 do EdW A06 jeśli uczyc się el.od podstaw to tylko tak :D bardzo dobre są również książki z ofery AVT "Układy cyfrowe pierwsze kroki" czy "Wzmacniacze operacyjne"Oczywiscie autorstw P.Góreckiego, ja zakupiłem i jestem bardzo zadowolony gorąco polecam!!

Awatar użytkownika
Pikczu
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Pikczu » 14 mar 2006, 10:07

Witam dobra rada lepszego nauczuciela niz Piotr Gorecki nieznajdziesz a jedna z nalepszych szkol to Osla Laczka wiec nietrac czasu na szukanie bzdor tylko poszukaj Oslej laczki, i wszelkiego rodzaju Listow od Piotra
Polecam
Cisnie mi sie jedna mysl na usta pan Piotr powinien zostac ministrem edukacji w naszym karaju:)
pozdrawiam Pawel

Awatar użytkownika
robson
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: robson » 14 mar 2006, 20:28

Zgadzam się z kolegą :D Czasami wydaje mi się że pan P.Górecki minął się z powołaniem :mrgreen: ale chyba jednak nie. On potrafi wszystko wytłumaczyć "po ludzku" tak jak normalny człowiek rozumuje :P. Zawsze wiadomo o co chodzi jego książki, listy, to po prostu trzeba przeczytać!!!

jareks91
Użytkownik

Post autor: jareks91 » 16 mar 2006, 10:17

Pikczu pisze:Witam dobra rada lepszego nauczuciela niz Piotr Gorecki nieznajdziesz a jedna z nalepszych szkol to Osla Laczka wiec nietrac czasu na szukanie bzdor tylko poszukaj Oslej laczki,
Dokładnie. Pan Piotr Górecki wspaniale potrafi tłumaczyć. Dlatego dla początkujących jego publikacje są niezbęne żeby cokolwiek zrozumieć. Pan Piotr Górecki stawia przede wszystkim na praktyke. Jeśli trzeba teori to też ale od razu odnosi ją do rzeczywistości i do praktyki. Przestrzega przed ksiażkami napisanymi przez szalonych teoretyków :)
Pozdrawiam

Arnold_S.

Post autor: Arnold_S. » 27 mar 2006, 19:30

Zgadza się. :D Pan P.Górecki ma wyjątkowy talent.

Herbi237
-
Kontakt:

Post autor: Herbi237 » 27 lut 2007, 8:12

NIe bede robic nowego tematu,ale mam podobny problem. Chodze do II klasy tech. elektronicznego i nic nie kumam co sie dzieje na pracowni, warsztatach[dziale elektronicznym]. Mimo ze z elektroniki mam 3 [w mojej klasie to dosyć dobra ocena] niemoge przeniesc wiedzy teoretycznej na praktyczna i kiedy nauczyciel kaze nam np. narysowac w zeszycie uklad prostowniczy z rezystorami [wiem tylko jak sie robi mostek sam prostowniczy] albo zrobic plytke z 4ma diodami [2x3cm] to tylko ja nic nie kumam i niewiem o co chodzi, reszta cos tam rysuje, ale nikt niechce powiedziec jak i co.

Z czego najlepiej skorzystac zeby nauczyc sie PRAKTYCZNYCH podstaw elektroniki?

TeslaBuilder
-
Kontakt:

Post autor: TeslaBuilder » 27 lut 2007, 16:09

Herbi237 pisze:NIe bede robic nowego tematu,ale mam podobny problem. Chodze do II klasy tech. elektronicznego i nic nie kumam co sie dzieje na pracowni, warsztatach[dziale elektronicznym]. Mimo ze z elektroniki mam 3 [w mojej klasie to dosyć dobra ocena] niemoge przeniesc wiedzy teoretycznej na praktyczna i kiedy nauczyciel kaze nam np. narysowac w zeszycie uklad prostowniczy z rezystorami [wiem tylko jak sie robi mostek sam prostowniczy] albo zrobic plytke z 4ma diodami [2x3cm] to tylko ja nic nie kumam i niewiem o co chodzi, reszta cos tam rysuje, ale nikt niechce powiedziec jak i co.

Z czego najlepiej skorzystac zeby nauczyc sie PRAKTYCZNYCH podstaw elektroniki?
Witam!
Rozumiem, że kto pyta nie błądzi, ale kto pyta zanim pomyśli to już chyba tak. Przecież kilka postów wyraźnie traktuje o dziełach pana Góreckiego. To nie jest aż tak długi temat, żeby nie można było przeczytać całego, zanim się coś napisze.
Ja też właśnie jestem na etapie edukacji i czytam praktycznie tylko teksty pana Piotra, polecam.
Pozdrawiam.

Herbi237
-
Kontakt:

Post autor: Herbi237 » 27 lut 2007, 17:03

A gdzie znajde jego texty? Bo jak spisuje w google to odnajduje mi jakiegos innego goreckiego;[
Jakby byl ktos taki mily to prosze o podanie linkow, albo innych źródeł ;]

TeslaBuilder
-
Kontakt:

Post autor: TeslaBuilder » 27 lut 2007, 17:11

Herbi237 pisze:A gdzie znajde jego texty? Bo jak spisuje w google to odnajduje mi jakiegos innego goreckiego;[
Jakby byl ktos taki mily to prosze o podanie linkow, albo innych źródeł ;]
Proszę bardzo :arrow: http://edw.com.pl/index.php?module=Cont ... 60&meid=13
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Luminofor
Użytkownik

Post autor: Luminofor » 22 maja 2008, 22:42

Do nauki polecam książkę "Elektronika" autor John Watson, Wydawnictwo Komunikacji i Łączności, Warszawa 1999

Naprawdę świetnie wszystko wytłumaczone bez zbędnych wzorów i prostym językiem.
Polecam i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Majesław
-
Kontakt:

Post autor: Majesław » 19 wrz 2011, 16:16

Witam.

Czy ktoś może polecić jakąś książkę o tematyce elektroniki ale od strony obliczeniowej. Nie ukrywam że dopiero zaczynam przygodę z elektroniką.
Jestem właśnie w trakcie przerabiania Oślej Łączki Góreckiego jednak nie potrafię znaleźć książki, która pokazałaby tok postępowania przy obliczeniach układów.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Luminofor
Użytkownik

Post autor: Luminofor » 19 wrz 2011, 16:40

Jak chcesz liczenia to szukaj pod hasłem "Teoria Obwodów". Głowę daję, że szybko minie Ci zapał do liczenia. ;D

Spanner
Użytkownik

Post autor: Spanner » 19 wrz 2011, 17:05

HeHe liczenie - jak tak sobie u mnie w technikum przeglądam książki to niektóre po prostu przerażają, są tak niesamowicie "suche" że po prostu nie wiem. Tym bardziej jak ktoś jest początkujacy to może się zrazić po wypożyczeniu takiej książki. z mojej strony zrób tak:

Kurs ośla łączka część pierwsza i druga - Dwie książki
Potem aktualny kurs w EdW o wzmacniaczach operacyjnych
Książka "Układy cyfrowe pierwsze kroki" dla uzupełnienia wiedzy z Oślej Łączki
I potem dopiero brać się za mikroprocesory - "Mikrkontrolery dla poczatkujących"

Pozdrawiam spanner

Awatar użytkownika
Majesław
-
Kontakt:

Post autor: Majesław » 19 wrz 2011, 17:09

Dziękuję bardzo za pomoc w tej sprawie.
A co do wypowiedzi Luminofor-a to ma wiele racji w tym co mi napisał :D

Dziękuję i pozdrawiam.

ODPOWIEDZ