Studia w Krakowie?

Tutaj jest możliwa wymiana informacji na temat wszystkich szkół, w których prowadzone sa zajęcia z elektroniki, nawet jesli byłyby to tylko zajęcia dodatkowe. Można również dzielić się swoimi wrażeniami z nauki w takich szkołach, może to ułatwić innym podjęcie decyzji o wyborze szkoły.
Zablokowany
Dixon240
-

Studia w Krakowie?

Post autor: Dixon240 » 28 cze 2013, 9:05

Witam wszystkich użytkowników forum,

Z racji, że jest teraz gorący "sezon" dla maturzystów, którzy właśnie odebrali wyniki i szykują się na studia, pytanie ode mnie do was:

Na jakie studia w Krakowie dostanę się z wynikami?

Matematyka PP: 78%
Polski PP: 74%
Angielski PP: 72%
Geografia PR: 40%

Wiem, że jesteście obeznani w temacie, więc wierzę, że mi pomożecie :)

Interesują mnie studia:
- z niewielką siatką godzinową
- gdzie jest dużo ciekawych ludzi na kierunku/uczelni
- kierunek, gdzie "statystycznie więcej" idzie ludzi konkretnych i SAMOzdyscyplinowanych. Lubie się wokół takich ludzi obracać.

Z góry dzięki za odpowiedź!
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ertew
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Ertew » 30 cze 2013, 14:55

Siatki godzinowej nie zmienisz, wszędzie jest podobna ilość godzin zajęć i nie da się tego przeskoczyć.
Jedyne co możesz zrobić samemu to tak poukładać plan aby mieć jednym ciągiem więcej zajęć w ciągu 3 dni tygodnia, a w pozostałe 2 dni minimum lub nawet zero zajęć.
I tutaj ważne jest którą uczelnię wybierzesz i który kierunek. Nie wszędzie da się zajęcia układać.
Na małych uczelniach lub mało popularnych kierunkach masz plan narzucony i jedynie do wyboru grupy językowe i laborkowe. Wykłady i odpowiadające im ćwiczenia są ustalone na stałe.

A co do wyników z matury, to czego oczekujesz zdając geografię, chcesz iść na geologię?
Na kierunki ścisłe zdaje się obie matematyki i w zależności od umiejętności lepszą lub gorszą (rozszerzoną lub podstawową) fizykę.

Awatar użytkownika
Gutek
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Gutek » 02 lip 2013, 20:14

Polecam studia zaoczne wszedzie sie dostaniesz ale kosztuja niecałe 2000 zł np na AGH.

leech10
Użytkownik

Post autor: leech10 » 03 lip 2013, 10:04

Hej

Ja skonczylem jedne dzienne teraz jestem na zaocznych. Jak moze niec bierze dzienne. Na zaocznych bedzie zdychal po calym dniu zajec od rana do wieczora, nauczy sie duzo mniej i jeszcze za to zaplaci. Jak moze mu sie na dzienne udac dostac niechc sie nie zastanawia!!!!!

Pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
Luminofor
Użytkownik

Post autor: Luminofor » 02 sie 2013, 21:16

Jak studia, to tylko dzienne! Jako absolwent coś o tym wiem. :)

zbychu12
-

Post autor: zbychu12 » 30 paź 2013, 7:53

Też uważam, że jak na studia to tylko dzienne, chyba, że masz pracę, która daje Ci wolny wybór jeśli chodzi o godziny.

Zablokowany