EiT, AIR na Politechnice poznańskiej.

Tutaj jest możliwa wymiana informacji na temat wszystkich szkół, w których prowadzone sa zajęcia z elektroniki, nawet jesli byłyby to tylko zajęcia dodatkowe. Można również dzielić się swoimi wrażeniami z nauki w takich szkołach, może to ułatwić innym podjęcie decyzji o wyborze szkoły.
Awatar użytkownika
Luminofor
Użytkownik

Post autor: Luminofor » 13 cze 2011, 20:57

MałaMi pisze:martwiłam się, że dziewczyny mają tam kiepsko.
Wcale nie, ale tak się jakoś utarło z niewiadomych mi przyczyn, że kobieta na politechnice to dziwna rzecz.
MałaMi pisze:Chciałam się właśnie dowiedzieć, czy za samo bycie dziewczyną nie jest się skreślanym przez wykładowców.
Skądże. Nie wiem skąd takie pomysły. Widać ktoś Ci nawciskał zatęchłych stereotypów do głowy. Wykładowca ma obowiązek traktować wszystkich równo. Czasem tylko starosta albo osoby chodzące na wykłady mają jakieś bonusy, ale płeć już nie ma na to wpływu. Jeżeli chodzi o ćwiczeniowców i laborantów to sytuacja jest identyczna.
MałaMi pisze: Pytając o sam kierunek, to czy już od wstępu trzeba być "orłem" z elektroniki?
Z elektroniki nie, ale z matematyki wypadałoby coś wiedzieć.

Awatar użytkownika
tymon_x
-

Post autor: tymon_x » 13 cze 2011, 21:02

MałaMi pisze:Pytając o sam kierunek, to czy już od wstępu trzeba być "orłem" z elektroniki?
Haha, studia z dyplomem mgr, kończą ludzie co nawet lutownicy na oczy nie widzieli:D Na palcach jednej ręki mogę wymienić ludzi co potrafią coś sklecić...
MałaMi pisze: ...czy za samo bycie dziewczyną nie jest się skreślanym przez wykładowców.
U nas tak nie było :P Nawet lepiej, bo tam gdzie diabeł nie może... chociaż zdarzały się zgryźliwe uwagi, ale to dotyczyło gaduł, które pogaduszkami czy zachowaniem przeszkadzały na zajęciach. Bo my jesteśmy spokojni z natury, ... nie wiem skąd te wojny :D

Awatar użytkownika
c4r0
Moderator
Kontakt:

Post autor: c4r0 » 13 cze 2011, 21:07

tymon_x pisze:
c4r0 pisze:U mnie na PG jest okolo 10% dziewczyn na ETI.
Mówisz o IBM? Bo na elektronice jest ich coraz więcej, ... Szczególnie na pierwszych roku :D
Ja jestem z rocznika 2006 i kierunku EiT. Pamietam, ze na poczatku bylo nas 10 grup po 30 osob i srednio 3 dziewczyny na grupe. Na AiR troche mniej, na informatyce chyba podobnie jak u nas. Wtedy nie bylo jeszcze IBM.
MałaMi pisze:Pytając o sam kierunek, to czy już od wstępu trzeba być "orłem" z elektroniki?
Z elektroniki nie, i nikt nie bedzie tego wymagal. Jednak jak sie ma jakies pojecie, i sie to pokaze wykladowcom, to sie bardzo dobrze na tym wyjdzie. Za to pewnie trzeba byc "orlem" z matematyki i fizyki. U nas wykladowcy traktuja nasz wydzial jako "elitarny" i zakladaja, ze jak ktos idzie na ETI to z przedmiotow scislych jest lepszy niz przecietniacy. U mnie juz na pierwszym semestrze byla jazda z liczbami zespolonymi, calkami, algebra liniowa (macierze, przestrzenie wektorowe). O takich rzeczach jak logarytmy czy granice to nie wspomne, bo za moich czasow kazdy mial to opanowane po liceum...

MałaMi
-

Post autor: MałaMi » 13 cze 2011, 21:21

Luminofor, wiesz, chyba mam jakieś przedwojenne stereotypy w głowie :)

Co do matematyki i fizyki. Rozumiem, że materiał licealny powinno się mieć na dość dobrym poziomie. No a jak jest z materiałem, którego nie było w liceum i nowymi rzeczami? Jest wymagana wiedza z czegoś, czego np. w liceum nie było (rzeczy typu całki itp., bo właśnie jak wspomniał c4r0 kiedyś było czymś normalnym, że człowiek wychodzący ze szkoły średniej miał o tym pojęcie) ?

Awatar użytkownika
tymon_x
-

Post autor: tymon_x » 13 cze 2011, 21:24

c4r0 pisze: Wtedy nie bylo jeszcze IBM.
Jaki to jest mix wszystkiego, najbardziej mnie rozbraja to, że mają na np. VI semie stawianie linucha na FPGA :/ Gdzie my trzepiemy jeszcze HDLa. Dobrze, że zostaje ostatni bastion mikro :grin:
c4r0 pisze:U nas wykladowcy traktuja nasz wydzial jako "elitarny" i zakladaja, ze jak ktos idzie na ETI to z przedmiotow scislych jest lepszy niz przecietniacy.
Ehh,... Nieelektryczne, pan T. :/ Ci akurat co traktowali to "elitarnie", właśnie mieli do dziewcząt najmniej przechylny stosunek. W szczególności ostatni pan T, zasłynął gburowatym tekstem do jednej studentek, w sumie to oni każdego tak traktowali :D reszta była jak prawisz, doceniali olej w głowie zamiast pustaka.
MałaMi pisze: a jak jest z materiałem, którego nie było w liceum i nowymi rzeczami?
W nowym systemie, powinna iść powtórka. U nas, przerobili całe liceum w niecałe 3 tygodnie, później były już całkiem normalne rzeczy, całki itp. Godzin na matmę jest bardzo dużo poświęconych w porównaniu z innymi przedmiotami, co do przyswajania wiedzy wszystko zależy od prowadzącego, ale według mnie najbardziej pouczające są zajęcia ćwiczeniowe z tego wszystkiego. Miałem świetną prowadzącą, żadne nowe zagadnienie nie sprawiało trudności po "jakimś czasie" ;)

---------------------------------
Poprawilem autora ostatniego cytatu- to MałaMi napisala, a nie ja :)
- c4r0
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 18:13 przez tymon_x, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Luminofor
Użytkownik

Post autor: Luminofor » 13 cze 2011, 21:31

MałaMi pisze: Co do matematyki i fizyki. Rozumiem, że materiał licealny powinno się mieć na dość dobrym poziomie. No a jak jest z materiałem, którego nie było w liceum i nowymi rzeczami? Jest wymagana wiedza z czegoś, czego np. w liceum nie było (rzeczy typu całki itp., bo właśnie jak wspomniał c4r0 kiedyś było czymś normalnym, że człowiek wychodzący ze szkoły średniej miał o tym pojęcie) ?
Całek i pochodnych uczą od zera więc spokojnie. Musisz umieć za to granice, logarytmy i dobrze funkcje.

MałaMi
-

Post autor: MałaMi » 13 cze 2011, 21:36

Aha, ok. Dzięki wielkie za wszystkie informacje! :)

waga
-

Post autor: waga » 23 cze 2011, 9:41

Witam.
Ja również jestem tegorocznym maturzystom i również wybieram się na PP.
Również waham się między AiR,Elektrotechnika i EiT.
Jakby ktoś mógł coś powiedzieć o AiR?
Przeglądając plan zauważyłem że jest dużo mechaniki czy jest trudna?
Od czego zaczyna się matematyka?
I jak jest z fizyką?
Ogólnie chciałbym wiedzieć,czy to jest interesujący kierunek,jest po technikum elektronicznym.

W kontekście egzaminu dojrzałości woła to o pomstę do nieba...
mathieiov
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 11:29 przez waga, łącznie zmieniany 1 raz.

Dream
-

Post autor: Dream » 24 cze 2011, 19:39

Od siebie jeszcze mam takie pytanie,
jakieś namiary na materiały pod AiR czy Eit? Książki czy linki, nieistotne, ale żeby wejść po części w temat i nie patrzeć na wykładowce jakby z Księżyca spadł :P

Również ciekaw jestem owej fizyki i mechaniki jak wyżej wspomniał waga. Matematyka wiem że są całki oznaczone, nieoznaczone, macierze ale to jadą od początku. Jedyne co piszą żeby umieć to granice (o czym sam niestety nie mam pojęcia dzięki "genialnej" matematyczce, ale to nadrobię i logarytmy.

Awatar użytkownika
Luminofor
Użytkownik

Post autor: Luminofor » 24 cze 2011, 19:44

Dream pisze: jakieś namiary na materiały pod AiR czy Eit? Książki czy linki, nieistotne, ale żeby wejść po części w temat i nie patrzeć na wykładowce jakby z Księżyca spadł :P
Do każdego przedmiotu masz osobną porcję literatury zalecanej przez wykładowcę, jak i tematycznej. Na całe EiT to jedna biblioteka by nie starczyła. Podaj co konkretnie byś chciał z jakiego działu, to może polecę jakąś literaturę. ;)

Co do linków, to wazniak http://wazniak.mimuw.edu.pl/ (to jest pod kierunek Informatyka, ale część rzeczy się pokrywa z EiT, np. C++, technika cyfrowa, systemy operacyjne, Techniki transmisji sygnałów, Przetwarzanie sygnałów, analiza, algebra itp.), google, wikipedia i jeszcze raz google. ;)

Dream
-

Post autor: Dream » 10 lip 2011, 17:49

Ktoś coś wie o kierunku jakim jest "elektrotechnika"? Bądź znajdzie się tegoroczny pierwszak tego?

ODPOWIEDZ