Interesująca inicjatywa

Tu możemy wymieniać się swoimi opiniami na tematy książek i czasopism związanych z elektroniką oraz podawać interesujące adresy stron internetowych.
ODPOWIEDZ
Wojtek
Moderator
Kontakt:

Interesująca inicjatywa

Post autor: Wojtek » 29 kwie 2016, 5:52

Można, o ile akcja się rozwinie, testować zestawy będące w ofercie firmy KAMAMI http://www.microgeek.eu/viewtopic.php?f=81&t=390

Awatar użytkownika
matrix
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: matrix » 29 kwie 2016, 15:26

Nawet jeśli się rozwinie owa akcja drogi kolego Wojtku to nie sądzę że my użytkownicy forum elportalu będziemy mieli szansę na zdobycie jakiejś próbki. Trzeba by założyć konto na tamtejszym forum a nawet i to nie pomoże gdyż cytuję:
Wojtek pisze:Przy wyborze testera oprócz kolejności zgłoszeń będzie brana pod uwagę również jego dotychczasowa aktywność na forum (przy większej ilości zgłoszeń).

Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 29 kwie 2016, 17:19

No cóż jakby jest oczywiste, że trzeba by założyć konto, ale to tylko informacja dla kogoś kogo to zainteresuje, a o aktywność chodzi w kontekście strony merytorycznej postów użytkownika, ale to chyba też w sumie nie wymaga komentarza.

Awatar użytkownika
matrix
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: matrix » 29 kwie 2016, 18:03

No tak tylko że jeśli chodzi o posty użytkownika to nowy na forum szans nie ma...

Awatar użytkownika
kayron
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kayron » 30 kwie 2016, 13:58

matrix pisze:No tak tylko że jeśli chodzi o posty użytkownika to nowy na forum szans nie ma...
To zależy czy będzie brana pod uwagę ilość, czy wartość postów. Co z tego że ktoś będzie miał 2000 wpisów na forum, jak będą to wpisy pokroju, "Ale fajny układ", czy "gratulacje". Sądzę że będzie bardziej ważna aktywność w danej dziedzinie, no bo jaki sens ma dawanie do testowania zestawu FPGA, komuś kto siedzi w układach Audio ? Co one sensownego o tym napisze ?

Awatar użytkownika
matrix
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: matrix » 30 kwie 2016, 16:48

Niby masz rację kayron, tylko mi cały czas chodzi o sytuację kiedy ktoś siedzi na forum już długo, napisał na tym forum powiedzmy 150 wartościowych postów, a ja dopiero się zarejestruję i nawet jeśli napiszę kilka coś wnoszących to wciąż nie mam szans z tym co ma ich 150

Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 30 kwie 2016, 18:08

kayron pisze:To zależy czy będzie brana pod uwagę ilość, czy wartość postów.
Już wyżej o tym napisałem.
Wiesz matrix czasami wystarczy jeden dwa posty żeby wiedzieć co ktoś wie na dany temat, a trudno się dziwic że wybierani beda ludzie którzy choć trochę gwarantują rzetelne podejście do tematu (w sumie od tego zależy kontynuowanie akcji), ale w to tylko swego rodzaju zabawa i nie ma musu uczestnictwa, jestem związany od samego poczatku z naszym forum i dlatego dałem tu o tym informację, kto chce spróbuje skorzystać bez szukania dziury w całym.

Awatar użytkownika
matrix
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: matrix » 30 kwie 2016, 18:30

Wiesz Wojtku, nie staram się szukać dziury w całym tylko chodzi mi o to że jeśli jakaś próbka/zestaw spodoba mi się i chciał bym to zdobyć do jakiegoś projektu który nagle mi w głowie zaświta to boję się że nie mam na nią szans...

Tak na przykład dostałem próbkę miernika prądu z forum EP. I mimo że na razie zachowuje się inaczej niż się spodziewałem to zapewne w końcu zaadaptuję ją dla swoich potrzeb i projekt wykonam.

Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 30 kwie 2016, 18:46

Widzisz kap z ep rządzi się nieco innymi prawami, tam dostajesz próbki (i też nikt ci nie gwarantuje ze dostaniesz) i w zasadzie nie jesteś zobowiązany do przedstawienia jakichkolwiek wyników prac, ale tez to zamysł jest zupełnie inny. No cóż w sumie nie ma co ciągnąć tej dyskusji. Jest oferta - kto chce próbuje skorzystać kto nie chce nie próbuje i tyle.

Awatar użytkownika
matrix
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: matrix » 30 kwie 2016, 21:16

Z jednej strony dobrze Cię rozumiem a z drugiej...
Głupio mi się rejestrować tylko po to by otrzymać interesujący mnie zestaw, ale...

może powinienem... :)

I tak zawsze jak trafiam na ciekawe forum elektroniczne to się rejestruję....

Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 01 maja 2016, 5:33

matrix pisze:Głupio mi się rejestrować tylko po to by otrzymać interesujący mnie zestaw,
No tak rozumiem ale widzisz zabawa nie polega na otrzymaniu tylko zestawu, ale na przetestowaniu go i opisaniu na forum swoich wyników, wrażeń itd i wcale nie muszą być to peany pochwalne tylko rzetelny obiektywny opis, a to wymaga jednak trochę pracy.

Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 01 maja 2016, 5:36

matrix pisze:I tak zawsze jak trafiam na ciekawe forum elektroniczne to się rejestruję....
Ja w sumie na wszystkich interesujących mnie portalach elektronicznych jestem zarejestrowany bo zawsze można coś ciekawego wyłuskać dla siebie i ewentualnie komuś przekazać informacje od siebie.

Awatar użytkownika
matrix
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: matrix » 01 maja 2016, 8:46

Wojtek pisze:Ja w sumie na wszystkich interesujących mnie portalach elektronicznych jestem zarejestrowany bo zawsze można coś ciekawego wyłuskać dla siebie
Dokładnie w ten sam sposób do tematu podchodzę dlatego też już zarejestrowany jestem...

Awatar użytkownika
timo66
Moderator
Kontakt:

Post autor: timo66 » 01 maja 2016, 9:42

Że się tak wtrącę w rozmowę.
Ja nie widzę żadnego problemu. Jeśli ktoś chce dostać taki zestaw do testów, to co za problem powołać się na inne wiarygodne i rzeczowe źródło swoich poczynań. Dlaczego od razu spisywać swoje szanse na niepowodzenie?

Mnie same te warunki skłoniły by do napisania podania - gdybym koniecznie mi na tym zależało.
Testerem (recenzentem) może zostać każdy kto zgłosi chęć testowania oferowanych zestawów / podzespołów (aktualizowany wykaz poniżej) i podzielenia się wynikami, wrażeniami, zastosowaniem i aplikacją z pozostałymi użytkownikami forum.
UWAGA: układy przekazywane do testów są NIEODPŁATNIE I NIE WYMAGA SIĘ ICH ZWROTU czyli stają się własnością „testera” pod następującymi warunkami:

testujący zobowiązany jest do opisania (w tym dziale) aplikacji testowanego zestawu/podzespołu (schemat ideowy, źródła programu itp), wyników testów, opisanie zalet i wad testowanego układu, jego przydatności itp.
przy podawaniu wyników pomiarów (o ile takie będą miały miejsce) dobrze byłoby podać sposób pomiaru: czyli układ pomiarowy , użyte narzędzia itp.

Awatar użytkownika
kayron
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kayron » 02 maja 2016, 13:37

Problem jest raczej innej natury. Przynajmniej w moim przypadku tak by było.
Uno (1).
Trzeba mieć na to czas. Testowanie to jednak czasochłonna sprawa.
Duo (2).
Trzeba mieć na to pomysł, zaplecze, oraz widzę, bez tego to raczej będzie dym.
Tre (3).
Trzeba teraz mieć szczęście i się załapać.

PS. Nie ma się co wstydzić, jeżeli dany zestaw ma dla ciebie wartość, i masz na to czas tylko działać. Ja też założyłem konto na Facebooku tylko i wyłącznie po to żeby brać udział w konkursie KAMAMI w którym zresztą wygrałem :).

Mają tam jakieś układy o sterownikach PLC to też bym się chętnie załapał ?
Dobra sam sobie odpowiedziałem, mają niby automatyczny dom, ale to i tak nie ten target co by mnie interesował.

ODPOWIEDZ