"Świeczka XXI wieku"

Jeżeli masz jakieś uwagi dotyczące bieżącego lub archiwalnych numerów "Elektroniki dla wszystkich" lub zauważyłeś błędy czy nieścisłości to jest to odpowiednie miejsce aby o tym napisać.
ODPOWIEDZ
GSHEHOO
-

"Świeczka XXI wieku"

Post autor: GSHEHOO » 24 maja 2008, 18:52

Zauważyłem że zamieszczone w internecie pliki ze ścieżkami posiadają błędy. a mianowicie (między innymi jeszcze sie nie zdążyłem wgłębić) jedna katoda diody nie ma połączenia żadnego, kondensator C6 ma podłączoną tylko jedną nóżkę, nóżka 8 układu także nie ma żadnego połączenia, (ze schematu ideowego to wszystko inaczej wygląda) i w ogóle nie ma doprowadzenia do "plusa"...

Awatar użytkownika
Luminofor
Użytkownik

Post autor: Luminofor » 24 maja 2008, 19:20

Ale o co chodzi?
Może podaj o jaki schemat się rozchodzi i z jakiego źródła go masz.

spark
Użytkownik

Re: "Świeczka XXI wieku"

Post autor: spark » 24 maja 2008, 23:36

GSHEHOO pisze:Zauważyłem że zamieszczone w internecie pliki ze ścieżkami posiadają błędy. a mianowicie (między innymi jeszcze sie nie zdążyłem wgłębić) jedna katoda diody nie ma połączenia żadnego, kondensator C6 ma podłączoną tylko jedną nóżkę, nóżka 8 układu także nie ma żadnego połączenia, (ze schematu ideowego to wszystko inaczej wygląda) i w ogóle nie ma doprowadzenia do "plusa"...
Z opisu wywnioskowałem iż rozchodzi się tutaj o płytkę drukowaną zgadza się?
Cóż, szkopuł tkwi w tym, że... jest to płytka dwustronna i nie wszystkie połączenia utworzone są od strony Bottom Layer i są one podłączone bezpośrednio do plusa zasilania którego wg. Pana nie ma a jest nią druga warstwa miedzi od strony elementów. Tam też jest podłączony nieporadny C6 jak i kapryśna dioda.

pozdrawiam

GSHEHOO
-

Post autor: GSHEHOO » 25 maja 2008, 11:46

Ach, no to juz wszystko jasne! Dzięki wielkie i przepraszam za kłopot :)

ODPOWIEDZ