po co kolejny programator stk

Jeżeli masz jakieś uwagi dotyczące bieżącego lub archiwalnych numerów "Elektroniki dla wszystkich" lub zauważyłeś błędy czy nieścisłości to jest to odpowiednie miejsce aby o tym napisać.
ODPOWIEDZ
sinenomine
-

po co kolejny programator stk

Post autor: sinenomine » 28 sty 2008, 17:59

witam

widze ze pojawiły sie pierwsze strony nowego numeru i juz widze ze jest coś co mnie trochę irytuje, natomiast posiadam laptopa i chciałbym zacząć swoją przygodę z avr i innymi procesorami ale niestety nie mogę ponieważ co chwila pojawiają sie przeróżne mutacje programatorów na złącze lpt czy tez rs232 zapominając o tych czytelnikach co tak jak ja posiadają tylko usb w komputerze, czemu nie poruszyć tematu takiego programatora ???

pozdrawiam i licze na szersza dyskusje

Goofy1991
-
Kontakt:

Post autor: Goofy1991 » 28 sty 2008, 19:25

Siema :wink:
Też troszkę nad tym ubolewam, jednak rozwiązałem ten problem stosując programator usbasp. Myślę, że w edw mile widziany byłby taki projekt :idea:

Awatar użytkownika
-
Kontakt:

Post autor: Avatar » 28 sty 2008, 20:05

Witam. Swego czasu też szukałem programatora na Usb i złożyłem również UsbAsp z strony autora Programator UsbAsp , wersję firmware wgrałem 2005-11-14.tar.gz Jest to stary wsad, ale działa i ma wszystko co potrzeba. W archiwum znajdują się wszystkie źródła, zmodyfikowany avr-dude(program obsługujący programator) i wsad do procesora. Korzystam z niego od ok 1,5roku i jak dotad nie miałem z nim problemów. Mała wskazówka: na liniach danych obowiązkowo muszą być Zenerki. Bez nich komputer będzie widział lub nie widział programatora, z wskazaniem, że nie będzie widział urządzenia. Złożenie układu trwa około 30-50min na płytce uniwersalnej.

Serdecznie pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2008, 20:06 przez Avatar, łącznie zmieniany 1 raz.

sinenomine
-

Post autor: sinenomine » 28 sty 2008, 21:32

a co do tego Programator UsbAsp to bardzo podobny konstrukcyjnie jest do sprzedawanedo na allegro AVR PROG II - USB ???

miał ktoś wogóle doczynienia z tym własnie programatorem (AVR PROG II - USB), zadziała to z bascomem ?

ODPOWIEDZ