spóźniona prenumerata

Jeżeli masz jakieś uwagi dotyczące bieżącego lub archiwalnych numerów "Elektroniki dla wszystkich" lub zauważyłeś błędy czy nieścisłości to jest to odpowiednie miejsce aby o tym napisać.
ODPOWIEDZ
novice
Użytkownik
Kontakt:

spóźniona prenumerata

Post autor: novice » 05 paź 2007, 18:04

Czy to normalne, ze jest juz wieczór 5tego października a ja nie otrzymałem jeszcze edw z prenumeraty? Zdarza sie tak, czy to juz podchodzi pod reklamacje? ( jestem świezym prenumeratorem )

Awatar użytkownika
radzio
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: radzio » 05 paź 2007, 18:58

Ja dostałem dzisiaj. Została nadana 21 września. W moim mieście była już 1 października (ale na jego drugim końcu) a do mnie donieśli dziś, czyli piątego. Tak więc wszelkie reklamacje to tylko na poczcie.

Awatar użytkownika
KrzysiekK
Użytkownik

Post autor: KrzysiekK » 05 paź 2007, 20:17

U mnie EP i EdW dociera niekiedy z dwutygodniowym opóźnieniem. Całą winę za to ponosi nasza Poczta Polska, który korzystając z pozycji monopolisty świadczy swoje usługi na "europejskim" poziomie. Kilka wizyt w tej sprawie u kierowniczki na poczcie u mnie nieco poprawiło sytuację. Coś mi się jednak wydaje, że czeka mnie w tej sprawie jeszcze wizyta tym razem w powiecie. Niby się poprawiło, ale nie za wiele. Zdarzyło się nawet tak iż mój egzemplarz EdW z prenumeraty trafił na poczcie do sprzedaży wraz z innymi czasopismami.

spark
Użytkownik

Post autor: spark » 05 paź 2007, 22:42

Wiele słyszałem złego o prenumeracie EdW, że zawsze późno dochodzi do odbiorcy, jednak ja z tym problemem się nie borykam... Zawsze dostaję nowy numer kilka dni przed końcem miesiąca i jest w porządku.

novice
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: novice » 05 paź 2007, 23:37

W takim razie czekam cierpliwie.

^ToM^
-

Re: spóźniona prenumerata

Post autor: ^ToM^ » 08 lis 2007, 18:45

novice pisze:Czy to normalne, ze jest juz wieczór 5tego października a ja nie otrzymałem jeszcze edw z prenumeraty? Zdarza sie tak, czy to juz podchodzi pod reklamacje? ( jestem świezym prenumeratorem )
Tez prenumerowalem przez jakis czas, ale jak sie zaczelo co miesiac zdarzac, ze w kiosku lezy EdW a u mnie w skrzynce pocztowej pustka wiec sobie prenumerate odpuscilem. Tym sposobem co miesiac w okolicach 23-24 dnia mam w domu EdW bo sobie kupilem w kiosku albo empiku. Prenumerate poczta natomiast otrzymywalem miedzy 3-7 nastepnego miesiaca.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
gwozdex
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: gwozdex » 08 lis 2007, 18:55

Należałoby zwrócic uwagę kidy przesyka ( tym wypadku gazeta) zostaje nadana. Pewnie to wina Poczty polskiej!!! Ja mam zamiar zamówić prenumeratę i jesli czasopisma beda przychodziły za późno to trzeba bedzi taki "proces" przeprowadzić!! Pozdrawiam.
Dobrze ze prenumeratorzy dostają e- wydanie bezpłatnie.

samson
Użytkownik

Post autor: samson » 08 lis 2007, 18:57

KrzysiekK pisze:Zdarzyło się nawet tak iż mój egzemplarz EdW z prenumeraty trafił na poczcie do sprzedaży wraz z innymi czasopismami.
Ja często dostaje lekk zgięty w połowie po długości , nieco mnie to denerwuje.

A co do czasu przychodzenia czasopisma-Czy to aż tak bardzo boli, że gazeta jest w skrzynce 2 lub 3 dni później?
Nie wydaje mi się, że aż tak bardzo w danej chwili jest potrzebny ten egzemplarz.

Ja zawssze ze spokojem czekam na moją prenumeratę i przeważnie sie nie denerwuje, acz kolwiek zawsze pod koniec miesiąca wiem, że już powinna być :)

Mam tyle rzeczy do przeczytania, zrozumienia i zrobienia, że te pare dni to jak blogosławieństwo(bo wiem, że EDW nie leży gdzieś na stole obok i nie rozprasza mnie swoją obecnością) :):)

^ToM^
-

Post autor: ^ToM^ » 08 lis 2007, 20:38

Ja często dostaje lekk zgięty w połowie po długości , nieco mnie to denerwuje.
Stad sam kupuje w kiosku i ten problem mnie nie dotyczy.
A co do czasu przychodzenia czasopisma-Czy to aż tak bardzo boli, że gazeta jest w skrzynce 2 lub 3 dni później?
Nie chodzi o 2 dni, ale 2 tyg albo tydzien, byc moze dla Ciebie to zadna roznica ale dla mnie jakas jest;)

pozdrawiam
tomek
Ostatnio zmieniony 09 lis 2007, 6:51 przez ^ToM^, łącznie zmieniany 1 raz.

paulo86
-

Post autor: paulo86 » 13 lis 2007, 16:28

Hmm, wy narzekacie, a co ja mam powiedzieć? Dziś jest 13 a ja jeszcze nie dostałem prenumeraty? Wy też tak macie? Nigdy aż takiego opóźnienia nie miałem. Zdarzyło się może kilka razy na początku m-ca, ale prawie zawsze jeszcze kilka dni przed a tu taki przypadek :???:

Awatar użytkownika
KrzysiekK
Użytkownik

Post autor: KrzysiekK » 29 lis 2007, 21:19

Dziś mamy 29.11.2007r., a ja właśnie otrzymałem swój egzemplarz "EdW" nr 12/07. Kiedy sprawdziłem na stemplu datę wysyłki z Warszawy to widnieje tam 26 lub 28 listopada 2007r. Niestety stempel trochę się nie wyraźnie odcisnął i trudno mi powiedzieć czy to był 26 czy też 28 dzień listopada. "EdW" otrzymuję ostatnio w miarę szybko, najczęściej przed 5 każdego miesiąca, ale "EP" dociera do mnie z około dwutygodniowym opóźnieniem. Trudno powiedzieć kto zawalił sprawę, gdyż w wielu przypadkach przesyłka wędruje przez całą Polskę i niekiedy przez kilka urzędów pocztowych. Więc jedni mogą zwalać winę na drugich. Ostatnio jednak listonoszka mnie totalnie zaskoczyła przychodząc z listem do domu około 17 wieczorem i przynosząc list priorytetowy po trzech dniach od daty jego nadania... Jak priorytet to priorytet !

Awatar użytkownika
Zenerek
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Zenerek » 30 lis 2007, 14:12

U mnie na razie poczta działa całkiem dobrze. EdW dostaję na czas, przesyłka z Warszawy idzie standardowo 3 dni, ale zdarzyło się, że 20 kilogramowa paczka szła z miejscowości Kędzierzyn-Koźle 1-dzień. Dodam, że w paczce były archiwalne numery EdW :grin:
Raz EdW spóźniło się ponad tydzień, ale był to numer styczniowy, więc okres świąteczno noworoczny i stąd opóźnienie.

Zresztą w nowym (grudniowym) EdW w poczcie jest poruszony ten problem.

Awatar użytkownika
KrzysiekK
Użytkownik

Post autor: KrzysiekK » 21 gru 2007, 18:55

Mamy dzisiaj 21.12.2007r, i właśnie otrzymałem w prenumeracie swój numer 12/07 "Elektroniki Praktycznej". Trudno powiedzieć kiedy "EP" została wysłana bo jakoś dziwnym trafem na przesyłce nie ma wcale stempla pocztowego...

Dodałem 31.12.2007r.
Dzisiaj ciąg dalszy statystyk. Otrzymałem właśnie "EdW" 1/08. Data stempla pocztowego (wysyłki) 21.12.2007r., czyli przesyłka wędrowała do mnie 10 dni. Mając na względzie okres świąteczny i fakt iż przesyłka dotarła do mnie przed terminem nie jest źle. Niestety nie wiem czemu "EP" dociera do mnie ze znacznym opóźnieniem najczęściej po połowie miesiąca. Zobaczymy w styczniu 2008 roku.

Dodałem 11.01.2008r.
Mamy właśnie 11 stycznia 2008 roku i właśnie dziś otrzymałem swój egzemplarz "EP" 1/08. Jest to około tydzień - dwa wcześniej niż do tej pory było. Dalej jednak nie ma stempla pocztowego. Czyżby szło o to aby nie można było poczcie udowodnić, że zbyt długo doręcza przesyłki?

ODPOWIEDZ