Konkursy dla prenumeratorów

Jeżeli masz jakieś uwagi dotyczące bieżącego lub archiwalnych numerów "Elektroniki dla wszystkich" lub zauważyłeś błędy czy nieścisłości to jest to odpowiednie miejsce aby o tym napisać.
ODPOWIEDZ
Andu
-

Konkursy dla prenumeratorów

Post autor: Andu » 03 paź 2007, 22:13

Nasze Wspólne pismo jakim jest EdW zaproponowało w numerze 10\2007 nowy konkurs dla stałych czytelników (prenumeratorów). Myśle, że inicjatywa jest godna uwagi, ale mam pare propozycji zmiany warunków tego konkursu:
- konkurs powinien na stałe zagościć na łamach EdW;
- nagroda główna w każdym numerze o wartości 100-250 zł (np. średniej klasy multimetr, stacja lutownicza, generator, zasilacz itp.) nagroda rzeczowa - bardzo przydatna dla elektronika;
- nagrody pocieszenia - 3..5 nagród w postaci książek lub kitów AVT;
- dla nowych prenumeratorów kilka(naście) nagród w postaci drobnych upominków elektronicznych (lutownica, komplet drobnych narzędzi)
- raz w roku np. w marcowym numerze 2 nagrody główne o wartości powyżej 500 zł: pierwsza dla "stałych" prenumeratorów, druga dla nowych prenumeratorów, którzy dołączyli w roku poprzedzającym wyniki konkursu głównego.
Myśle, że przedstawione pomysły pozwolą EdW na dalsze i skuteczniejsze promowanie konkursu dla prenumeratorów (a co za tym idzie wymierne korzyści dla Wydawnictwa).

Awatar użytkownika
Zenerek
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Zenerek » 04 paź 2007, 12:14

EdW już teraz organizuje dość dużo konkursów. Nagrodę możesz dostać za list, miniankietę, krzyżówkę, szkołę konstruktorów, co tu nie gra?, co to jest?, Errare humanum est..., policz. Więc każdy może coś zdobyć niezależnie od umiejętności. Pewnie, że im więcej konkursów tym lepiej. Przydałoby się więcej upominków dla prenumeratorów, bo na przykład nasz przywilej zamawiania bezpłatnych numerów archiwalnych przestaje mieć znaczenie, ponieważ tych numerów oni już prawie nie mają :razz:

Awatar użytkownika
Koppel
Użytkownik

Post autor: Koppel » 04 paź 2007, 12:44

Napiszę szczerze i brutalnie, że w przedstawionych propozycjach nie widzę nic więcej oprócz "dajcie". To nie jest opis na zasadzie: "proponuję taki konkurs", "Przydałoby się zakończyć jakiś cykl takim konkursem"... To tylko przedstawienie życzenia aby konkursy były stale i nagrody kosztowały tyle a tyle. Myślę, że ceny nagród i ich ilość ustala redakcja na podstawie konkretnych wyliczeń (sponsorzy, posiadane zasoby, trudność konkursu, spodziewany związany z nim wzrost sprzedaży) a opis jak wyżej, w moim odczuciu, nic nie wnosi.

Andu
-

Post autor: Andu » 04 paź 2007, 14:26

Sam jestem prenumeratorem od dłuższego czasu, a czytelnikiem od 1 numeru. Nie chodzi mi o to, żeby od redakcji "wyciągnąć" następny kit AVT lub książkę, ale o pewną sugestię dotyczącą zwiększenia liczby prenumeratorów. Taki konkurs został już ogłoszony w EdW 10\07 - nagroda główna jest ciekawa i dość droga (ale to sprawa redakcji i wydawnictwa). :wink:

Awatar użytkownika
Kulpina
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Kulpina » 04 paź 2007, 14:54

Wiesz Andu... Taki konkurs z tego co napisałeś pochłania mniej więcej ponad połowe minimalnej pensji... Redakcja i AVT to nie mennica. I tak bardzo dużo konkursów już jest, wiec nie dokładajmy im narazie wiekszych wydatków. Chociaż gdyby dzięki konkursow zaczełoby regularnie sprzedawać sie ok. 500 numerów więcej to chyba by się to AVT opłaciło.

^ToM^
-

Re: Konkursy dla prenumeratorów

Post autor: ^ToM^ » 08 lis 2007, 18:41

Andu pisze:Nasze Wspólne pismo jakim jest EdW zaproponowało w numerze 10\2007 nowy konkurs dla stałych czytelników (prenumeratorów).
A co o osobach, ktore nie sa prenumeratorami a tez sa stalymi czytelnikami? Osobisicie kupuje EdW od pierwszego numeru, wiec chyba tez jestem stalym czytelnikiem a to czy prenumeruje czy kupuje w sensie zysku dla AVT chyba nie ma zadnego;)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kulpina
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Kulpina » 09 lis 2007, 14:01

Ale jednak AVT dostaje kase za jakiś czas z góry. Chyba wolą sprzedawac w prenumeracie. a i jeszcze: takie pytanie: dalzego skoro i tak kupujesz wszystkie numery nie zamówisz prenumeraty? Bedzie taniej i z dostawa do domu.

^ToM^
-

Post autor: ^ToM^ » 09 lis 2007, 20:28

Kulpina pisze:Ale jednak AVT dostaje kase za jakiś czas z góry. Chyba wolą sprzedawac w prenumeracie. a i jeszcze: takie pytanie: dalzego skoro i tak kupujesz wszystkie numery nie zamówisz prenumeraty? Bedzie taniej i z dostawa do domu.
Raz ze zazwyczaj dostawalem wczesniej w kiosku, dwa ze 2 razy wogole nie doszla a trzy ze bywalo ze dochodzila w fatalnym stanie. A z kiosku jest milo, latwo i przyjemnie no i na czas;)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
joon
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: joon » 09 lis 2007, 21:03

Jestem czytelnikiem EdW od prawie początku... I co z tego? nic faktu nie zmienia że jeśli jestem za granicą to nic nie wysyłam, zwłaszcza ze wogle nic nie wysyłam :D po prostu jestem człowiekiem który czyta EdW i parę innych gazet i uczę się tego wszystkiego bo chcę coś umieć... Jeśli ktoś chce wygrywać konkursy to wie co ma robić...
Każdy elektronik powinien sobie kiedyś zadać pytanie: chcę coś umieć, czy chcę wygrywać konkursy i tyle...
pozdrawiam elektroników którzsy uczą się całe życie :D

^ToM^
-

Post autor: ^ToM^ » 09 lis 2007, 21:34

joon pisze:Jestem czytelnikiem EdW od prawie początku... I co z tego? nic faktu nie zmienia że jeśli jestem za granicą to nic nie wysyłam, zwłaszcza ze wogle nic nie wysyłam :D po prostu jestem człowiekiem który czyta EdW i parę innych gazet i uczę się tego wszystkiego bo chcę coś umieć... Jeśli ktoś chce wygrywać konkursy to wie co ma robić...
Każdy elektronik powinien sobie kiedyś zadać pytanie: chcę coś umieć, czy chcę wygrywać konkursy i tyle...
pozdrawiam elektroników którzsy uczą się całe życie :D

A co to ma do tego o czym pisalismy wyzej? Wybacz ale nie rozumiem.

elektronWielki
Użytkownik

Post autor: elektronWielki » 09 lis 2007, 23:44

Uważam, że w EdW jest już i tak wystarczająca liczba konkursów. To czasopismo nie może już mieć bardziej "rozrywkowego" charakteru. Dziwi mnie, że w ogóle ktoś domaga się ich jeszcze więcej.

Jesli autorowi tego tematu wciąż mało proponuje rozejrzeć się wokół siebie, są inne czasopisma, w których jest pełno konkursów sms-owych, w radio Zet i RMF codzien do wygrania kilka tysiecy zl i tam niech próbuje szczęścia. Przy większej dawce szczęścia będzie mógł sobie kupić nawet oscyloskop cyfrowy.

A jeśli ktoś bardzo chce wygrać coś w EdW i zobaczyć siebie na liście nagrodzonych to niech wysle jakis ciekawy projekt do opublikowania, radosci bedzie mial co nie miara a i czytelnicy uciesza widzac ciekawe opracowanie.

Awatar użytkownika
Gutek
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Gutek » 10 lis 2007, 0:06

Racja elektronie.Za ten czas dyskusji na forum moglibyscie opracowac jakis ciekawy projekt kto wie czy nie dostalibyście honorarium.Pozdrawiam.

^ToM^
-

Post autor: ^ToM^ » 10 lis 2007, 18:09

elektronWielki pisze:Uważam, że w EdW jest już i tak wystarczająca liczba konkursów. To czasopismo nie może już mieć bardziej "rozrywkowego" charakteru. Dziwi mnie, że w ogóle ktoś domaga się ich jeszcze więcej.

Jesli autorowi tego tematu wciąż mało proponuje rozejrzeć się wokół siebie, są inne czasopisma, w których jest pełno konkursów sms-owych, w radio Zet i RMF codzien do wygrania kilka tysiecy zl i tam niech próbuje szczęścia. Przy większej dawce szczęścia będzie mógł sobie kupić nawet oscyloskop cyfrowy.

A jeśli ktoś bardzo chce wygrać coś w EdW i zobaczyć siebie na liście nagrodzonych to niech wysle jakis ciekawy projekt do opublikowania, radosci bedzie mial co nie miara a i czytelnicy uciesza widzac ciekawe opracowanie.

Tak wiec widac ze nie zrouzumiales. Ja nigdzie sie nie upominalem o zaden konkurs, bo jesli chodzi o mnie to moze ich nie byc wcale. Chcialem tylko zwrocic uwage ze prenumerator jest kims lepszym niz osoba, ktora nie prenumeruje a takze jest stalym czytelnikiem. Chodzilo mi o to ze konkurs TYLKO dla prenumeratorow jest po prostu moim zdaniem bez sensu. I to wszystko.
Pozdrawiam
tomek

samson
Użytkownik

Post autor: samson » 10 lis 2007, 23:35

Konkurs tylko dla prenumeratorów na pewno nie jest jakimś konkursem, który miałby wyróżnić jakąś"elitę" czy coś w tym stylu. Jest poprostu adresowany tylko do tych osób i nie ma się co oburzać zwłaszcza, że wogóle Cie ta tematyka nie obchodzi.

ODPOWIEDZ