Kalkulator rezystancji na komórkę

Jeżeli masz jakieś uwagi dotyczące bieżącego lub archiwalnych numerów "Elektroniki dla wszystkich" lub zauważyłeś błędy czy nieścisłości to jest to odpowiednie miejsce aby o tym napisać.
ODPOWIEDZ
a-kojak
-

Kalkulator rezystancji na komórkę

Post autor: a-kojak » 04 wrz 2007, 23:23

Witam, ja mam taki właśnie pomysł jak w tytule: żeby napisać aplikację java na telefony komórkowe, coś na wzór kalkulatora rezystancji, który jest na stronie w postaci html oraz występuje jako aplikacja komputerowa.
Ogólnie kalkulator (wersja html) jest b.dobrym pomysłem, ale fajnie byłoby mieć możliwość sprawdzenia rezystorka "w terenie", gdzie nie zawsze ma się ze sobą kompa.
Niestety ja nie potrafię wykonać takiej aplikacji, dlatego pomysł podsuwam fachowcom, więc jak ktoś zna się na tym wystarczająco i będzie mu się chciało tym zająć to mógłby udostępnić takowe cudo młodym/początkującym elektronikom (takim jak ja).

Awatar użytkownika
robson
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: robson » 04 wrz 2007, 23:51

No ciekawy pomysł, na pewno nie jeden podejmie próbę zrobienia takiego czegoś, ale bardziej niezawodna byłaby moim zdaniem (jak już na komórkę) - jakaś tapeta ze zdjęciem tabelki przedstawiającej odpowiednie kolory i mnożniki :grin: :grin: :grin: Np. z "Oślej Łączki":)

Moim zdaniem z takiej tabelki można odczytać wartość rezystancji 10 razy szybciej niż wstukując go na klawiaturę telefonu czy komputera. Pomysł jednak jest co najmniej ciekawy :wink:

A jeśli chodzi o mnie to zawsze lekko śmieszyły mnie programy w stylu "kalkulator rezystancji". Mała karteczka na ścianie jest dużo bardziej poręczna niż komputer:)A mnożyć na pewno każdy potrafi :mrgreen:

a-kojak
-

Post autor: a-kojak » 05 wrz 2007, 18:33

Co do tej tapetki na telefon, to nie tak do końca było by to funkcjonalne - spróbowałem zrobić tak u siebie i porażka - obrazek jest nieczytelny, dodam że mam SE K750i, a co z ludźmi, którzy mają telefony z jeszcze słabszym wyświetlaczem, całkiem mieli by jeden wielki piksel.
A taki programik warto było by zrobić dla samej idei.

Awatar użytkownika
robson
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: robson » 05 wrz 2007, 18:47

No właśnie tego się obawiałem :???: Ale co do programu to nadal jestem zdania, że to ciekawe rozwiązanie. A ta tapeta hm... może gdyby zrobił ją samemu, w lepszych kolorach a nie skan, ale faktycznie nie wszyscy mamy kolorowe wyświetlacze :mrgreen:

Awatar użytkownika
Aro
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Aro » 05 wrz 2007, 19:47

Jesli masz zamiar zajmowac się elektronika to naucz się kodowania rezystorów, tak samo kondensatorów. A na telefony komórkowe to dobrze byłoby zrobic jakis "elektroniczny kalkulator", do rozwiązywania trudniejszych zadań. Na necie jest pare ciekawych kursów javy na komórki.

ODPOWIEDZ