Automatyka w EdW?

Jeżeli masz jakieś uwagi dotyczące bieżącego lub archiwalnych numerów "Elektroniki dla wszystkich" lub zauważyłeś błędy czy nieścisłości to jest to odpowiednie miejsce aby o tym napisać.
Alechaw
-

Post autor: Alechaw » 01 gru 2007, 1:37

Z Twojej wypowiedzi nie wynika najważniejszy fakt. Układy różniczkujący i całkujący reagują na zmianę sygnału wejściowego. Jeżeli zmiany nie będzie na wejściu to na wyjściu też. Nie wiem na ile mogę zagłębić się w matematykę wyższą, dopiero co dołączyłem do forum i nie znam osób wypowiadających się, ale dla tych, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z rachunkiem różniczkowym i całkowym: "Zmiany na wyjściu układów różniczkujących i całkujących są odpowiednie do szybkości zmian na wejściu tych układów. Aby odpowiedzi były takie jak pisze Gutek musi nastąpić skokowa zmiana sygnału wejściowego (jeżeli chodzi o te wypowiedzi ze stałym sygnałem na wejściu).

Guzer
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Guzer » 01 gru 2007, 9:28

Układ całkujący nie reaguje na zmianę sygnału wejściowego, tylko jego wartość. Gutek dobrze napisał.
W zasadzie definicję różniczki można sprowadzić do "szybkość zmian wartości (funkcji)", a całki do "pole pod wykresem".

Awatar użytkownika
Gutek
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Gutek » 02 gru 2007, 15:12

Dodam szybkosc zmian na wykresie oznacza stromosc funkcji czy sygnału.Najszybsza zmiana jak wiadomo to pozioma szpilka.Ale to tak na marginesie .

ODPOWIEDZ