Może by tak uporządkować EDW?

Jeżeli masz jakieś uwagi dotyczące bieżącego lub archiwalnych numerów "Elektroniki dla wszystkich" lub zauważyłeś błędy czy nieścisłości to jest to odpowiednie miejsce aby o tym napisać.
jareks91
Użytkownik

Może by tak uporządkować EDW?

Post autor: jareks91 » 16 sty 2006, 22:49

Witam,
Wydaje mi sie że forma gazetki EDW nie jest zbyt dobra.
Dobre jest to, że przynajmniej na początku jest skrócony spis treści co znajduje sie w gazetce co bardzo ułatwia poszukiwania, jednak moze całkowicie inna forma byłaby lepsza?

Chodzi mi o to, że jest wiele kursów na łamach EDW i te kursy mają zazwyczaj kilka odcinków i to jeszcze nie są publikowane co miesiąc.
Zatem jeśli uzbiera nam sie tych gazetek z paru lat i chcemy coś poczytać załóżmy o transformatorach troidalnych to musimy poszukać w spisie najlepiej w wordzie i znajdziemy szybko odpowiedni numer... Ale potem musimy tą sterte czasopism odkopać i szukać pojedyńczego numeru. Jest to czasochłonne i bardzo niewygodne.

Idealne rozwiązanie to drukowanie gazetki EDW nie w formie czasopisma tylko wkładek do segregatora. Można byłoby zakupić specjalny duży segregator z EDW i tam układać materiały tak żeby kursy miały ciągłość, aby wszystko było na jednym miejscu. Oczywiście byłaby specjalna numeracja że łatwo byłoby odszukać kurs np od 153 - 240 Kurs MOŁ. itp.
Taki spis treści byłby uzupełniany i każdy by sobie go wkładał do segregatora.
Taki typ uporzadkowania materiałów prezentowała encykopedia WIEM. Takie gazetki sie prenumerowało i dostawało specjalny segregator. Jednak we WIEM był fatalny spis treści, wiec nie za bardzo to funcjonowało.
Ale jeśli by zrobić dobry spis i taki segregator to wkońcu byłby porządek w EDW i zawsze można byłoby szybko wyszukać informacje nas interesujące.
Co o tym sądzicie??
Pozdrawiam

Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 17 sty 2006, 18:09

Mnie sie pomysł podoba gdyż sam robię tak że interesujące mnie kursy z EdW czy EP wycinam i wpinam w segregator, ale to wiąże się często z tym że niszczę część tekstu z innych artykułów.

Awatar użytkownika
brzozi
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: brzozi » 17 sty 2006, 18:10

Pomysł ciekawy, może nie tyle całość w formie wkładów do segregatora, ale wydzielone artykuły i cykle opracowań ?

Passage
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Passage » 17 sty 2006, 19:35

Mnie takze podoba sie pomysł. Osobiście wszystkie EdW traktuje "dziurkaczem" i wpinam do segregatora, wczesniej gdy tego nie robiłem, miałem niemałe kłopoty z odnalezieniem czegokolwiek. Chociaż pewnie będzie tyle samo zwolenników co przeciwników.
Pozdrawiam.

spark
Użytkownik

Post autor: spark » 17 sty 2006, 22:27

Hmm. A ja się wyłamię :P.
Osobiście wolę formę EdW taką jaką jest teraz w formie standardowej gazety i nie za bardzo podoba mi się pomysł z EdW jako wkładkami do segregatora...
Wszystko w jednym kawałku... do ręki się mieści i nie zajmuje dużo miejsca...
Ale też nie jestem przeciwko segregowaniu artykułów aby nie szukać za wiele...
Może znajdzie się inne rozwiązanie...
Jeszcze pomyślimy nad tym jutro bo śpiący trochę jestem :P.
Pozdrawiam

ROM
Użytkownik

Post autor: ROM » 17 sty 2006, 23:49

Taak, to dobry pomysł, ale redakcji to on się chyba nie spodoba, skoro w aktualnym numerze zaczęła stosować chwyty poniżej pasa.Myślę o wydrukowaniu jednej strony kursu programowania procesorów w C, a po drugiej stronie tej samej kartki - reklamy :(.

spark
Użytkownik

Post autor: spark » 18 sty 2006, 15:23

Zmiany w tak popularnej gazecie to naprawdę ryzykowne przedsięwzięcie.
Bo tutaj nie chodzi o zmiany kosmetyczne a o zmianę całego systemu wydruku gazety.
Mówicie o wkładkach do segregatora... skoro tak to,
papier musiałby być znacznie grubszy od tego, który jest teraz a co za tym idzie...
podwyżka ceny, która i tak sprawia niektórym problemy.
Jeśli by tak nastąpiło EdW straciłoby dość znaczne grono czytelników, którzy i tak walczą o te 8,90 co miesiąc... (np. tak jak ja).
Kolejna sprawa - segregatory.
Czy to będą segregatory oryginalne od EdW czy może standardowe z księgarni?
Ogólnie mówiąc - dodatkowe koszty.
Zapewne dużo znalazłoby się jeszcze argumentów przeciwnych temu pomysłowi jednak nie mnie tu decydować.
Dobrze jest jak jest i nie trzeba nic zmieniać...
A jeśli ktoś chce mieć wszystko w jednym kawałku to: dziurkacz, jakaś folia do opakowania pojedynczych kartek i wziu do segregatorka...

Pozdrawiam.

Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 18 sty 2006, 18:27

ivanek_89 pisze:(...) A jeśli ktoś chce mieć wszystko w jednym kawałku to: dziurkacz, jakaś folia do opakowania pojedynczych kartek i wziu do segregatorka...
Tak też robię tyle że często z drugiej strony kartki mam część artykułu na inny temat i w ten sposób niejako rozdzielam tekst . Pomysł ma polegać na tym aby np tekst z kursu programowania w C był np w środku w tedy łatwo go można wyjąć nie niszcząc innych artykułów.
Segregator to mozna sobie samemu kupić, a papier wcale nie musi być grubszy.

jareks91
Użytkownik

Post autor: jareks91 » 19 sty 2006, 17:24

Widzę , że wszyscy są za tym pomysłem. Można byłoby ew troszkę zmienić formę. Tzn wszystkie kursy i cykle byłby drukowane specjalnie pod segregator.
CZy ktoś z redakcji czyta to forum czy te pomysły to tylko tak miedzy sobą wymieniamy?
Pozdrawiam

Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 19 sty 2006, 17:30

jareks91 pisze:Widzę , że wszyscy są za tym pomysłem. Można byłoby ew troszkę zmienić formę. Tzn wszystkie kursy i cykle byłby drukowane specjalnie pod segregator.
CZy ktoś z redakcji czyta to forum czy te pomysły to tylko tak miedzy sobą wymieniamy?
Pozdrawiam
Wysłałem mail do red. P. Góreckiego, mam nadzieję że zaglądnie tutaj :)

Awatar użytkownika
Ertew
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Ertew » 20 sty 2006, 21:23

Ja jestem za segregatorem: na jednej (nieparzystej) stronie zaczynać każdy artykuł, a co zostanie z parzystej to uzupełnić reklamami.

Awatar użytkownika
Koppel
Użytkownik

Post autor: Koppel » 20 sty 2006, 22:08

Przeraża mnie myśl, że EdW mogło by zmienić się w gazetkę w stylu fatalnych "segregatorowców". W czasie gdy pisma takie się pojawiały sam trochę się tym interesowałem, ale efekt był zwykle mizerny.

Natomiast myślę, że samo odpowienie rozmieszczenie kluczowych materiałów (jak kursy) tak aby można je było umieścić w segregatorze to świetny pomysł... mimo tego, że spodziewam się, że jeśli wejdzie to w życie, moja praca stanie się troszkę bardziej... powiedzmy - wymagająca :wink:

spark
Użytkownik

Post autor: spark » 21 sty 2006, 12:40

Hmm... :arrow: Drogi Radku
Niestety nauka jest dziedziną, która wymaga poświęceń :wink: .
Ale także trzeba dbać o swoich fanów :D .

W sumie można by zostawić starą formę gazety, tylko kluczowe artykuły takie jak "Kurs C", może także i "Pod Lupą", można by umieścić "w środku" gazety, tam gdzie teraz są ogłoszenia, ale w taki sposób by można je "wydobyć" bez naruszania innych artykułów-projektów.
Ogłoszenia można by przesunąć wziuuuu na koniec gazety.
A i jeszcze w tych kluczowych artykułach, można zaznaczyć linią przerywaną miejsca na dziurkacz i gdyby ktoś chciał, może sobie je wyrwać i powpinać do segregatorka.

I to byłby kompromis moi mili 8).

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
curylop
-
Kontakt:

Post autor: curylop » 29 gru 2006, 19:40

mówicie o segregatorach czyli tak kupuje edw i segreguje
1 segregator na kurs c
2 segr na projekty avt
3 segr na co tu nie gra
4 segr na poczte
5 na telewizja z satelity
......
..itd
ile tych segregatorów czeba mieć zeby pomieścić kursy np z 4lat. bo ja tego
sobie nie wyobrażam o to wam chodzi??

Awatar użytkownika
adiblol
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: adiblol » 29 gru 2006, 20:29

Albo... Luźne kartki w "czymś" do posegregowania i podziurkowania przez użytkownika :) (z zaznaczonymi miejscami na dziurki/dziurkacz).
Np. kartki w kopercie i na kartkach: kursy (i inne cykliczne), szkoła, inne konkursy, projekty (i e2000, forum), inne. Kartki mogą być po prostu pojedyńcze, ewentualnie podziurkowane przez drukarnię.

A może... w kioskach wydanie "zwykłe", a dla prenumeratorów - segregatorkowe.

Taka jest też wada obecnej EdW: Artykuły kończą się 2 do nawet 10 stron od początku. Lepiej było by drukować jeden pod drugim, a miejsca <x% strony (x dobrać w/g uznania) zapełniać reklamami

// BTW: Co jest z tą prenumeratą??? Nie dostałem wydania styczniowego :evil:

ODPOWIEDZ