Szkoła konstruktorów październik 201ź

Jeżeli masz jakieś uwagi dotyczące bieżącego lub archiwalnych numerów "Elektroniki dla wszystkich" lub zauważyłeś błędy czy nieścisłości to jest to odpowiednie miejsce aby o tym napisać.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kayron
Użytkownik
Kontakt:

Szkoła konstruktorów październik 201ź

Post autor: kayron » 27 paź 2018, 17:39

Mógłby mi ktoś podrzucić temat z opisem zadania Szkoły konstruktorów z Październikowego numeru EDW (2018). Wiem że było coś o sterowaniu siłownikiem zasypu/bunkra w kotłowni czy coś ?
Nie jestem już co prawda stałym czytelnikiem EDW, ale może coś ciekawego w tym temacie napiszę.
W sumie trochę dziwne, że na forum czasopisma nie ma wglądu, czy działu poświęconego Szkole Konstruktorów. Rozumiem że redakcja może mieć pewne opory biznesowe, przed udostępnianiem materiałów na forum, ale wtedy rodzi się w sumie zasadne pytanie po co tworzono forum, które funkcjonuje w oderwaniu od czasopisma ?
W sumie od wielu lat mam wrażanie że ELPORTAL to jest takie trochę pozostawione same, sobie dziecko EDW. Ale to tylko taka osobista dygresja przy okazji.

tasza
Użytkownik

Re: Szkoła konstruktorów październik 201ź

Post autor: tasza » 27 paź 2018, 19:02

Hej,
Działy które z definicji są punktem styku z Czytelnikami (Poczta, Szkoła) powinny raczej mieć odzwierciedlenie w działach internetowego forum, tak zdroworozsądkowo patrząc. Ale management korporacji AVT (bo nie tylko o Redakcję EdW tu chodzi) tego jeszcze nie widzi, albo już odpuścił sprawę koegzystencji czasopisma i forum. Zerknij na forum siostrzanej EP....bez komentarza.
Zadanie 272 z 10/2018 łapaj w PW. Powodzenia w pisaniu!
Nat.

Awatar użytkownika
kayron
Użytkownik
Kontakt:

Re: Szkoła konstruktorów październik 201ź

Post autor: kayron » 27 paź 2018, 20:39

Dzięki. Temat mnie zaciekawił, bo automatyka to tak trochę mój konik :) W sumie zadanie jest stosunkowo proste, pytanie tylko czy chcemy budować coś samemu, czy pójść w gotowe koncepcje. Wszystko rozbija sie o koszty, ale jak pomysłodawca wyłozyl juz 330zł na siłownik, to koszty chyba nie graja juz tak wielkiej roli ;)

ODPOWIEDZ