Prośba do moderatorów (kolejna)

Jeżeli masz propozycje dotyczące forum lub portalu - pisz śmiało. Jest to również dobre miejsce do wyrażenia swoich opinii i zgłoszenia błędów.
Awatar użytkownika
joon
Użytkownik
Kontakt:

Prośba do moderatorów (kolejna)

Post autor: joon » 28 sie 2008, 19:37

Uprzejmie proszę o usunięcie licznika postów. Według większości moderatorów, oraz użytkowników, właśnie dla co raz to lepszego "wyniku" niektórzy niepotrzebnie zaśmiecają forum. Jeżeli to licznik jest powodem to jego usunięcie przyniesie spadek "zaśmiecających" postów.
Nie będę wypowiadał się na temat usunięcia "pomógł", chociaż całkowicie nie rozumie tego posunięcia. :neutral:

Awatar użytkownika
Doc Brown
Użytkownik

Post autor: Doc Brown » 28 sie 2008, 19:42

Pomógł to opcja wyjątkowo niepotrzebna, co do licznika postów, to nie wiem, czy jego usunięcie coś zmieni, przecież nadal zostaje moduł statystyk i tam wszystko widać i tego się nie da wyłączyć :evil:

ZbeeGin

Post autor: ZbeeGin » 28 sie 2008, 19:43

Nie mamy takiej możliwości. To może tylko Admin.

Skasowanie licznika nic nie da. Bez niego i tak będzie tak samo. Będą się ludzie ścigać na opisy umieszczane na pierwszej stronie w tabelce (te z prawiej).

Awatar użytkownika
Doc Brown
Użytkownik

Post autor: Doc Brown » 28 sie 2008, 19:53

Tak szczerze mówiąc, to po co to wyłączać, przecież wszystko jest dla ludzi, jednak tutaj prócz ludzi są też pokemony, a takich trzeba by wyeliminować :evil:

Awatar użytkownika
ghazi
-
Kontakt:

Post autor: ghazi » 28 sie 2008, 21:10

ZbeeGin pisze:Nie mamy takiej możliwości. To może tylko Admin.

Skasowanie licznika nic nie da. Bez niego i tak będzie tak samo. Będą się ludzie ścigać na opisy umieszczane na pierwszej stronie w tabelce (te z prawiej).
Na żadnym szanującym się forum nie ma licznika postów i to zawsze zdaje egzamin.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2008, 8:46 przez ghazi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Doc Brown
Użytkownik

Post autor: Doc Brown » 28 sie 2008, 21:16

ghazi pisze:Na żadnym panującym się forum nie ma licznika postów i to zawsze zdaje egzamin.
Co przez to rozumiesz ?
Panujące się forum ? Pierwsze słyszę o takim określeniu, pewno chodziło Ci o szanujące, ale mniejsza o to, ja jeszcze nie widziałem forum bez licznika postów i jest git, po prostu trzeba dorosnąć do pisania na forum, a jak widać co niektórzy do tego nie dorośli i efekty są jakie są :(

snow
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: snow » 28 sie 2008, 21:29

Niedługo po avatarach będą ludzi osądzać :twisted: Licznik to chyba jedynie ludzi z kompleksami irytuje. Ja nie zwracam uwagi na licznik, raczej na treść merytoryczną postów i na jej podstawie można coś wywnioskować.

Awatar użytkownika
Doc Brown
Użytkownik

Post autor: Doc Brown » 28 sie 2008, 21:46

Zgadzam się z Tobą snow, że normalnym ludzim licznik nie przeszkadza, do korzystania z forum trzeba dorosnąć, ale dość w tym temacie póki co wypowiadać sie nie będę, bo nie ma sensu powtarzać wciąż jednego i tego samego.

Awatar użytkownika
gwozdex
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: gwozdex » 28 sie 2008, 23:18

Chciałbym się wypowiedzieć w kwestii pola "Pomógł". Otóż wg mnie ta pozornie nieistotna opcja jest w gruncie rzeczy użyteczna. Kolega joon twierdzi ze licznik postów prowokuje do pisania byle czego byle tylko cyfra była jak największa. Zaraz potem stwierdza ze "pomógł" jest nie potrzebna. No to teraz tak: masz problem, zadajesz pytanie na forum, uzyskujesz (konkretne) odpowiedzi od powiedzmy 2 forumowiczów- jeden z nich napisał 250 postów w tym pomógł 37 razy; drugi z nich napisał 400 postów i nie pomógł ani razu... Radę którego z tych osób uważasz za cenniejszą?
Oczywiście w grę wchodzą inne czynniki bo nie każdy stawia punkty "Pomógł" nawet jeśli dana osoba rzeczywiście pomogła, ale mimo to i tak warto się tym sugerować.

Widzę, że opcja ta już i tak jest nieaktywna, ale chciałem pokazać Wam Koledzy i Koleżanki jak ja to widziałem. Pozdrawiam wszystkich niezależnie czy pomogli czy też nie.

Awatar użytkownika
olo16
Użytkownik

Post autor: olo16 » 29 sie 2008, 8:02

A ostał się jakiś?

Awatar użytkownika
Tranzystor
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Tranzystor » 29 sie 2008, 8:03

olo16 pisze:
A ostał się jakiś?
Spójrz na osoby odpowiedzialne za forum... Jakby na to nie patrzeć, ADMIN chociaż jeden musi być na forum.

Awatar użytkownika
olo16
Użytkownik

Post autor: olo16 » 29 sie 2008, 8:13

Wiem, jest dwóch. Tyle, że jeden ostatnio odwiedził forum w czerwcu a drugi jest na forum od wczoraj, i też się nie wypowiada.

Admin.

Post autor: Admin. » 29 sie 2008, 8:14

Opcja "Pomógł" została usunięta - już wcześniej rozważaliśmy wyłączenie tego - jednak na takich forach się to nie sprawdza z wiadomych i znanych na przyczyn.
Licznik postów pozostał, widać go w profilu użytkownika.

Na wszelkie pytania i niejasności odpowiem na PW.

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2008-08-29, 09:24 ]
Wiem, jest dwóch. Tyle, że jeden ostatnio odwiedził forum w czerwcu a drugi jest na forum od wczoraj, i też się nie wypowiada.
Drobne wyjaśnienie.
Wraz z rezygnacją użytkownika End ze stanowiska administratora forum, musiałem przejąć jego obowiązki. Oczywiście moja rola ogranicza się do obsługi technicznej i wszystkie uwagi oraz propozycje proszę kierować do EDki drogą e-mail dostępną w jej profilu.

https://forum.elportal.pl/profile.php?m ... ile&u=2976

Awatar użytkownika
radzio
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: radzio » 29 sie 2008, 10:33

gwozdex pisze:masz problem, zadajesz pytanie na forum, uzyskujesz (konkretne) odpowiedzi od powiedzmy 2 forumowiczów- jeden z nich napisał 250 postów w tym pomógł 37 razy; drugi z nich napisał 400 postów i nie pomógł ani razu... Radę którego z tych osób uważasz za cenniejszą?
A skąd będzie wiadomo za jaką wiadomość było to "Pomógł". Może za jakiś śniadaniowy post, lub luźne gdybania filozoficzne. Albo zostało wyproszone hasłem typu "Jeśli pomogłem to kliknij Pomógł" czy też naklikane przez rózne kółka wzajemnej adoracji. Nawet jeśli byłaby możliwosć sprawdzenia za jaką wiadomość Pomógł zostało przydzielone, to czy komuś chciałoby się to sprawdzać? Moim zdaniem nie ma sensu utrzymywać jakichkolwiek liczników. Stali użytkownicy forum będą wiedzieć kto sobą jaki poziom reprezentuje. Bez zbędnych ficzerów dla gadżeciarzy i zbieraczy "Pomógł".

Awatar użytkownika
robson
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: robson » 29 sie 2008, 17:49

radzio pisze:Moim zdaniem nie ma sensu utrzymywać jakichkolwiek liczników
Zgadzam się z tym. Najważniejsza na forum jest jakość postów a nie ilość. "Pomógł", "nie pomógł" - każdy tutaj pomaga dobrowolnie, więc opcja ta też nie ma według mnie najmniejszego sensu.

Zablokowany