Pomysł na forum

Jeżeli masz propozycje dotyczące forum lub portalu - pisz śmiało. Jest to również dobre miejsce do wyrażenia swoich opinii i zgłoszenia błędów.
jareks91
Użytkownik

Pomysł na forum

Post autor: jareks91 » 28 sie 2008, 17:29

Doc Brown pisze:porządek jest Arnold_S
a czy są fora gdzie go nie zbanowali ? to jest dopiero awanturnik... :smile:

Szczerze zawsze troszkę konrowersyjnych tematów się przydaje i kłótnia czasami też wychodzi na dobre.
Widzę że adminą puszczają nerwy i nazywają młodych ludzi dziećmi neo. Rada: jeśli nie wytrzymujesz nerwowo nie czytaj tego wątku i nie obrażaj innych.

Według mnie forum nie rozpada się sie pod wplywem niektórych użytkowników, którzy mają pretensje do adminów i moderatorów, bo kto nie chce czytać ich postów to nie musi, proste.
Według mnie tak jak pisał jeden z byłym moderatorów problem polega że forum nie ma wiele do zaoferowania.
Poza tym jest wiele for dyskusyjnych i nikt nie będzie przeglądał wszystkich, bo by musiał mieć bardzo wiele czasu. To forum skupia się wokół czytelników EDW czyli młodych ludzi i początkujących elektroników hobbystów, nic dziwnego, że żaden specjalista i ktoś, kto zajmuje się elektroniką profesjonalnie nie będzie czytał o układzikach z kitów lub posty początkujących, którzy pytają o polaryzacje rezystora.
Myślę, że moderatorów też męczy pomaganie początkującym wiec powinni oddać władze młodszym, chętnym i bardziej zdolniejszym kolegą.
Forum ma racje bytu jako uzupełnienie gazetki EDW, wyjaśnianie różnych zagadnień poruszanych w EDW, autorzy kursów prowadzonych w EDW powinni być stałymi bywalcami tego forum i odpowiadać na pytania początkujących lub wyjaśniać, jeśli coś niejasno napisali.
Nie ma sensu przerabiać to forum na ogólne forum dotyczące elektroniki a tym bardziej pomysł zrobienie z tego drugiej elektrody jest i jak widać był śmieszny(pomysł).
Reasumując to forum powinno pozostać dla czytelników EDW i pozostać na poziomie samych czytelników a nie na siłe "wsadzać chłopa w garnitur"
Ostatnio zmieniony 28 sie 2008, 19:45 przez jareks91, łącznie zmieniany 1 raz.

ZbeeGin

Post autor: ZbeeGin » 28 sie 2008, 17:39

Myśle że moderatorów też męczy pomaganie początkującym wiec powinni oddać władze młodszym , chętnym i bardziej zdolniejszym kolegą.
Z tym akurat się nie zgodzę. Męczą nas dyskusje nie na temat. Zajrzyj do działu AVR i zobacz jak kształtowały się np. moje wypowiedzi. Może przy okazji zauważysz jaką zasadą się czasami posługuję: wskaż, ale nie rób za kogoś - więcej się wtedy nauczy.
jareks91 pisze:To forum skupia się wokół czytelników EDW czyli młodych ludzi i początkujących elektroników hobbystów, nic dziwnego że żaden specjalista i ktoś kto zajmuje się elektroniką profesjonalnie nie będzie czytał o urządzonkach z kitów lub posty początkujących którzy pytają o polaryzacje rezystora.
Specjaliści po prostu omijają tematy banalne lub takie na które można znaleźć odpowiedź w literaturze/internecie. Natomiast zatrzymią się na postach, które pomimo problemów związanych z pierszymi krokami osoby początkującej będą okazją do głębszego poruszenia danego problemu, bądź rozwinięcia samego siebie.
Popatrz na wypowiedzi z Forum przez palce a na 100% to zauważysz.

Awatar użytkownika
Doc Brown
Użytkownik

Post autor: Doc Brown » 28 sie 2008, 18:46

Arnold_S. był awanturnik, ale tępił takich co pisali bezsensowne tematy i przy tym posiadał dość sporą wiedzę.

ZbeeGin

Post autor: ZbeeGin » 28 sie 2008, 18:52

Doc trzymaj się tematu. Arnie to już przeszłość.

Teraz próbujcie to forum ciągnąć dalej. Przykro mi to pisać, ale Redakcja EdW pewnie niedługo wykona jednen z kroków: szalupa ratunkowa albo na dno. I chyba znam odpowiedź... Czas na Wasz kontakt z Redakcją by wynik nie był zaskoczeniem.

Awatar użytkownika
Doc Brown
Użytkownik

Post autor: Doc Brown » 28 sie 2008, 19:14

Tak ZbeeGin, masz rację, przepraszam za offtop, co do pomysłu na forum, to póki co nie bardzo mi coś do głowy przychodzi, proponuję przywrócenie działu HV, ogólnie rzecz biorąc, to możnaby przywrócić stary układ działów, bo wydaje mi się, że jednak wtedy lepiej było.

[ Dodano: 2008-08-28, 20:45 ]
OK w takim razie jak wcześniej napisałem jestem za przywróceniem działu HV, niektórzy się tym interesują nie dla efekciarstwa jak to ktoś kiedyś napisał i usunięcie działu spowodowało rozproszenie wątków na ten temat po całym forum, co nie jest ułatwieniem dla osób zainteresowanych sprawą :???:
Proponuję też przerzucenie tematu prośba do moderatorów do śmietnika, bo chyba każdy sie ze mną zgodzi, że śmieci powinny sie znajdować w śmietniku :mrgreen:

------------
Post edytowano - nie kontunuj wątku banana. ZbeeGin
Ostatnio zmieniony 28 sie 2008, 19:53 przez Doc Brown, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
marcing
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: marcing » 28 sie 2008, 19:51

jareks91 pisze:Widzę że adminą puszczają nerwy i nazywają młodych ludzi dziećmi neo. Rada: jeśli nie wytrzymujesz nerwowo nie czytaj tego wątku i nie obrażaj innych.

Wedlug mnie forum nie rozpada sie pod wplywem niektórych urzytkowników którzy mają pretensje do adminów i moderatorów, bo kto nie chce czytać ich postów to nie musi, proste.
Moderatorzy po to są, by czytać... wiesz jak nazywa się ustrój, który nie ma władzy? Anarchia...
Myślisz, że wtedy będzie lepiej? Gdyby nie było prawa - czy też regulaminu - każdy robiłby co chce, bo przecież kto mu zabroni?

I to właśnie kłótnie, pisanie nie na temat oraz bzdurne posty są wstępem do rozpadu forum... no bo skoro jeden nie musi zwracać uwagi na regulamin, przepisy, itd - to po co ja? I w końcu dojdzie do tego, że zamiast wymiana doświadczeń zacznie się wymiana "bluzgów"... bo przecież TYLKO JA mam rację, nieprawdaż?
Forum to nie czat... a jak chcecie rozmawiać bez jakiegoś rygoru - poszukajcie takowych (chociażby "ElCafe")

Awatar użytkownika
joon
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: joon » 28 sie 2008, 19:54

marcing pisze:I w końcu dojdzie do tego, że zamiast wymiana doświadczeń zacznie się wymiana "bluzgów"... bo przecież TYLKO JA mam rację, nieprawdaż?
Czy ostanie trzy tematy w dziale: regulamin, wskazówki i opinie są nie na miejscu?

--------
Proszę cytować selektywnie z wskazaniem autora. W razie braku wiedzy na ten temat kliknij w "FAQ". ZbeeGin
Ostatnio zmieniony 28 sie 2008, 20:08 przez joon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Doc Brown
Użytkownik

Post autor: Doc Brown » 28 sie 2008, 19:57

Temat prośba do moderatorów powinien iść na śmiecie, bo zmienił się w jatkę, a takich na forum nikt nie chce.

Awatar użytkownika
joon
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: joon » 28 sie 2008, 20:00

Takie jest Twoje zdanie, nie pisz za wszystkich.

Awatar użytkownika
Tranzystor
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Tranzystor » 28 sie 2008, 20:08

Ja bym wrócił do pomysłu takiego jak miał Wojtek... Było dobrze i wszyscy się kochali :D

ZbeeGin

Post autor: ZbeeGin » 28 sie 2008, 20:11

Tranzystor pisze:Ja bym wrócił do pomysłu takiego jak miał Wojtek... Było dobrze i wszyscy się kochali
Zapominasz o jednym, wtedy nie było to forum pod skrzydłami EdW. Zatem ktoś minie znów zlinczuje, ale by wszyscy się "kochali" trzeba by odłączyć forum od EdW. :smile:

snow
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: snow » 28 sie 2008, 20:13

Tak czy tam i czytam te posty o forum i dobrze że wakacje się kończą, może niektórzy będą mieli czymś innym zajęte głowy niż wymyślaniem głupot.

Awatar użytkownika
marcing
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: marcing » 28 sie 2008, 20:14

Takie jest Twoje zdanie, nie pisz za wszystkich.
Prywatę proszę na PW... a skoro temat został zamknięty, to i powody ku temu były.

Co do trzech wspomnianych tematów - co z nich wynikło takiego ważnego dla Forum? Ten się co prawda jeszcze toczy, ale co dalej? Jakie są pomysły na "reanimację" Forum?
Ze wspomnianych tematów wynika jedna konkluzja - żadne...

Bzdurne posty tym bardziej tu nie pomogą...

Awatar użytkownika
Kulpina
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Kulpina » 28 sie 2008, 20:20

Jeśli ten temat nie zostanie zamknięty, to skonczy dokładnie tak, jak słynna Prośba...
To jest tylko i wyłącznie jego kontunuacja. Ciągłe wałkowanie, że forum sie rozpada/rozpadło/rozpadnie jeszcze nikomu nic nie pomogło. Skończmy te głupie dyskusje i wracajmy do tego co było. Lepsza jest taka dyscyplina jaka była niż pozwalanie na wszystko, ale tego można sie chyba niestety przekonać dopiero po fakcie. Mi raz wystarczyło i nie chce powtarzać tego na tym forum. A jeśli forum ma sie rozwijać, to w edw są potrzebne choćby krótkie teksty o nim. Nie wystarczy tylko link https://forum.elportal.pl którego nikt nie widzi. Wbrew pozorom forum sie rozrasta użytkowników jest już ponad 3500 niewiele z tego sie wypowiada, ale cóż...

Awatar użytkownika
michalstec1
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: michalstec1 » 28 sie 2008, 20:33

Myślę że na tym forum można sensownie porozmawiac ale na temat elektroniki.
Proponuję usunięcie działów "Opinie o Forum "EdW" i stronie Elportal.pl" i "Hyde Park" :mrgreen:
W tym kolejnym bezwartościowym temacie dorzucę jeszcze że głupie posty trzeba wywalac i dla tego martwi mnie że do koryta pchają się nieodpowiednie osoby. Ale szczerze mówiąc nie wierzę w ich sukces :grin:

ODPOWIEDZ