HELP - avatar 5 kB nie jest widoczny!

Jeżeli masz propozycje dotyczące forum lub portalu - pisz śmiało. Jest to również dobre miejsce do wyrażenia swoich opinii i zgłoszenia błędów.
ZbeeGin

Post autor: ZbeeGin » 18 gru 2007, 7:18

I tak zwyciężają pokemony. A mieliśmy zrobić z tym porządek, nie pamiętacie?

Bardzo bym chciał (i parę osób pewnie również) by to Forum trzymało jakiś sensowny i merytoryczny poziom. W zamierzeniach głównie ma to być uzupełniające źródło wiedzy i sposób na rozwiązywanie problemów do których łamy EdW jakoś się nie nadają (kwestia czasu wydwawania kolejnego numeru). Jaki "target" dla tego Forum jest każdy widzi - dla Wszystkich, ze szczególnym naciskiem na tych niedoświadczonych, dopiero co kształtujących świadomie swoje zainteresowania. Już nie będę przytaczał jaki to głównie zakres wieku jest...

Niestety, coraz częściej Forum przypomina luźne "pogaduchy" przez portalowy czat, GG, czy inny komunikator. Nie szanuje się słowa pisanego: pisowni, ortografii, interpunkcji, itp. Naszpikowywuje się słowo pisane, niosące 99% informacji mnóstwem niepotrzebnych emotikonów. Fakt, święta coraz bliżej, ale dla bombek jest lepsze miejsce: choinka! Bo czymże więcej jest nadmiar okrągłych głowek pomiędzy tekstem?

Przyglądam się innym forom: dla przykładu Forum PCLab, Forum Dobreprogramy.pl. I co widzę? Mnóstwo rzeczy wprowadzających tylko chaos w wypowiedziach. Wydumane podpisy, bannery w podpisach, animowane avatary... Wejdźcie czasami na jakieś konkretne forum tematyczne. Na przykład Forum WSS.pl (Windows Server System). Tam takich rzeczy NIE MA. Avatary służą tam głównie do przedstawienia samego siebie w formie zdjęcia! Emotikony? Owszem, są; ale naprawdę tam gdzie są potrzebne. Nie co drugie zdanie.

Tak chciałbym widzieć i TO forum w przyszłości. Konkrety i postawienie na informację - bez udziwnień. Jesteśmy/Będziemy przecież umysłami ścisłymi, twórcami. Nie wstydźmy się potem po paru latachm tego co robiliśmy wcześniej...

Dziękuję.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez ZbeeGin, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kulpina
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Kulpina » 18 gru 2007, 13:44

TranzELEK, coś w tym jest ja tez delikatnie mówiąc :mrgreen: denerwuje się jak ktos wmawia mi coś czego nie zrobiłem, ale czy jest sens nadal się denerwować? trzydzieści postów to bardzo mało. Nawet nie zauważysz jak je przekroczysz :) dlatego myśle że zostaniesz i że nie ma sensu sie dalej kłócić.

Awatar użytkownika
Koppel
Użytkownik

Post autor: Koppel » 19 gru 2007, 0:08

Temat zamykam... dalsza dyskusja staje się jałowa. Ostatnie, nic nie wnoszące posty usunąłem.

Awatar użytkownika
end
Administrator

Post autor: end » 20 gru 2007, 23:05

I tak zwyciężają pokemony. A mieliśmy zrobić z tym porządek, nie pamiętacie?
Z powodu avatara zwyciężają? Przesadzasz chyba trochę... To jest forum dla dzieci i młodzieży i niech mają... To, że chłopak wypowiedział się tak a nie inaczej to już inna sprawa, może jest właśnie początkujący? może nie zna pewnych zasad forum które tutaj obowiązują i każdy dłużej zarejestrowany z czasem nabiera w pewnym sensie doświadczenia z korzystania z forum.
To forum jest już inne... bo tutaj trafiają teraz częściej młodzi ludzie a czasem naprawdę bardzo młodzi (dzieci) i nie każdy jest nauczony pisać od razu o konkretach.
Jak ktoś jest zwyczajnie głupi to forum tego nie zmieni on dalej taki będzie.

--> Kulpina

Jedyny sens jaki widzę w tym zablokowaniu avatarkow do 30 postów to zaoszczędzenie miejsca na serwerze lub transferu... nic poza tym.
Żadne tam treści XXX to jest wręcz nielogiczne, bo boty nie "bawią" się w dodawanie avatarków tylko są po to by spamować.
Bardzo bym chciał (i parę osób pewnie również) by to Forum trzymało jakiś sensowny i merytoryczny poziom.
Pokaż mi choć jedno forum publiczne gdzie rejestrują się dzieci i młodzież a na którym nie dzieją się różne podobne jak tutaj cyrki... wss.pl nie wchodzi tutaj w grę, bo dzieciaki zazwyczaj nie "bawią" się od razu w takie rzeczy.
Gdyby tak było to po co My? Po co moderowanie i pilnowanie forum.
Temat rzeka i aktualny będzie zawsze, bo zawsze pojawi się ktoś kto zrobi coś nie tak czy zdaje sobie z tego sprawę czy też nie...
Niestety, coraz częściej Forum przypomina luźne "pogaduchy" przez portalowy czat, GG, czy inny komunikator
To jest wszędzie. Nie zatrzymasz tego... Ta "maszyna" już ruszyła.
To forum trzeba by było zamknąć i "segregować" userów żeby był spokój, ład i skład.

Nie szanuje się słowa pisanego: pisowni, ortografii, interpunkcji, itp
j.w Jedyne co to można upominać, poprawiać i co z tego? Ludzi dalej robią byki, bo mają to gdzieś, że jakiś Pan moderator z jakiegoś forum zwraca mu uwagę... Dobrze to znam. Moderuję jedno forum już 5 lat prawie i walka z ort. to po prostu "Walka z wiatrakami"
Jak ktoś ma trochę ambicji to po upomnieniu może przemyśli sprawę i czasami zdarzy się, że omyłkowo zrobi tzw. byka.
Reszta ma to...
Naszpikowywuje się słowo pisane, niosące 99% informacji mnóstwem niepotrzebnych emotikonów
O tym to już nawet nie chce mi się pisać. Ale tu znowu... dzieci, bo trzeba być nierozumiejącym dzieckiem po co to jest i do czego służy. Oczywiście nie wykluczam DUŻYCH DZIECI które też nie rozumieją po co to jest.
Tak chciałbym widzieć i TO forum w przyszłości.
Ja też... ale niestety takiego ładu i składu tutaj nie utrzymamy... Wiadomo znowu dlaczego...

To wszystko z mojej strony. Dziękuje.

Zablokowany