Stan moderacji

Jeżeli masz propozycje dotyczące forum lub portalu - pisz śmiało. Jest to również dobre miejsce do wyrażenia swoich opinii i zgłoszenia błędów.
Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 06 sty 2014, 21:22

No i takie własnie propozycje mniej więcej zostały przekazane. musimy poczekać co z tego wyniknie. Ale im więcej takich wypowiedzi tym może będzie to skuteczniejsze.

Awatar użytkownika
Ertew
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Ertew » 06 sty 2014, 21:27

Świetny pomysł.
Jestem za tym, by za zgodą czytelnika piszącego list do redakcji, oraz po zatwierdzeniu przez redaktora, poszczególne listy nie mieszczące się w ramach rubryk stałych były kierowane na forum.

Część prostych problemów ze skrzynki porad można by rozwiązywać na forum, jednocześnie budując tu archiwum porad pomocnych dla początkujących.

Awatar użytkownika
timo66
Moderator
Kontakt:

Post autor: timo66 » 06 sty 2014, 21:39

Pisząc o etacie, miałem właśnie na myśli że ktoś musi ten list tu przelać ..... lub ów osoba sama musi tu zawitać. Przeciwwskazań nie ma bo jak by nie było na pewno ożywiło by to forum. Swoją droga jest tu kilku użytkowników co gorliwie drążą różne tematy i nie powiem sam czytam je z wielkim zainteresowaniem.

Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 07 sty 2014, 6:48

Dopisałem kilka waszych pomysłów i ponowię email do redakcji podając równocześnie link do tego tematu.

Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 07 sty 2014, 10:16

A co tam pokaże tutaj moje propozycje, może cos zmienicie, podpowiecie itd.
Propozycje:
1. Wyeksponować i zaktywizować „Szkołę konstruktorów” – jak to zrobić to pokazałem na załączonym dokumencie forum.pdf. Może któryś z moderatorów anonsowałby nowe zadania i odsyłał do szczegółów w gazecie? Generalnie chodzi o pokazanie wszystkich trzech klas szkoły i spowodowanie podjęcia dyskusji na temat zadań. Dobrze by było w artykułach EdW w szkole podawać linki do forum gdzie potencjalni uczestnicy mogą dyskutować na swoimi przemyśleniami. Wręcz dobrze by było zachęcać do rejestracji na forum i uczestnictwa w dyskusjach.
2. Autorów projektów publikowanych na łamach EdW poprosić o rejestrowanie się na forum i udzielanie odpowiedzi na temat pytań dotyczących projektów. W samych wstępach do opisu projektu podać informację że na temat tych projektów można dyskutować na forum (zamieścić link do odpowiedniego działu)
3. Stworzyć nowy dział „Konkursy” i np. ogłaszać przez forum nowe konkursy tzn ich zapowiedzi (rola któregoś z moderatorów)
4. Stworzyć nowy dział „Projekty” tak aby następowało sprzężenie zwrotne miedzy forum i czasopismem, w czasopiśmie podawać linki do odpowiedniego działu a autorów prosić o uczestnictwo w forum.

Kolejne przemyślenia na bazie rozmów na forum:
1. Za zgodą czytelnika piszącego list do redakcji, oraz po zatwierdzeniu przez redaktora, poszczególne listy nie mieszczące się w ramach rubryk stałych były kierowane na forum.
2. Część prostych problemów ze skrzynki porad można by rozwiązywać na forum, jednocześnie budując tu archiwum porad pomocnych dla początkujących.
3. Także w dziale "Poczta" w "EdW" można by na stałe w nagłówku działu dodać krótki tekst informujący o Forum w Elportalu, a na forum stworzyc jego odpowiednik. Często właśnie Redakcja wspomina, że z uwagi na liczne obowiązki nie może odpowiedzieć na wszystkie listy czy pomóc w rozwiązaniu problemów Czytelników. Wówczas mogli by oni skorzystać w pomocy na Forum.
4. Podobnie jak dla „Poczty” można by zrobić dla "Skrzynki Porad".
Ostatnio zmieniony 09 sty 2014, 6:04 przez Wojtek, łącznie zmieniany 1 raz.

Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 08 sty 2014, 19:12

No więc coś drgnęło, odzew ze strony redakcji jest pozytywny, mam nadzieję, że będziemy działać :) Czekam na kontakt z adminem i pewnie coś poustalamy.

rezasurmar
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: rezasurmar » 08 sty 2014, 19:14

Ciekawe, mam nadzieje Wojtku, że forum się rozwinie, bo mam duży sentyment do EdW i elportalu.

Awatar użytkownika
matrix
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: matrix » 08 sty 2014, 20:15

Przyznam że czekam. Jakoś ostatnio i tak się ogólnie ruszyło.

Awatar użytkownika
Pikczu
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Pikczu » 09 sty 2014, 20:49

Witam EDW jak i forum potrzebuje nowego silnika jakim na przykład był Bascom i nie podważalnie
Ś.P. Zbigniew Raabe.
Niestety czasy się zmieniły od jakiegoś czasu mam takie wrażenie ze pisać w bascomie to wstyd.
Zniknęły wzmianki o nowych coraz lepszych i bardziej rozbudowanych wersjach.
EDW nie wychwyciło momentu kiedy to robotyka stała się modna.
Sporo użytkowników zaczęło przygodę na forum dioda.(coś tam, nie znam nie chce znać)
W tedy to można było zauważyć spory spadek nowych tematów.

Kolejnym momentem było nie wątpliwie ukazanie się książki Pana Mirka Kardasia o C

I tak kierując się potrzebą wiedzy spora cześć nas (nawet mamy te same niki)
Spędza czas na forum Atnel.

W miedzy czasie były jakieś podrygi na forum w celu ożywienia
Jak np super poradnik Kayrona na temat PLC.

Ja wpadam tu z czystego sentymentu jak już matrix wspomniał
Pogadać ze znajomymi, bo przecież po tych kilku latach zdążyliśmy poznać się na wzajem.

Może właśnie ARM-są kluczem do sukcesu??

Pozdrawiam
Paweł aka Pikczu

Awatar użytkownika
kayron
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kayron » 09 sty 2014, 23:10

Podejście do ARMów w EDW już było, nawet chyba dwa ? Dla czego sie nie udało ? Bo ARM to nie jest tak spójna platforma jak AVR, masa narzędzi, a więc i technik programowania. w dodatku jest to bardzo szybko ewolująca platforma.
Nie wiem czy lepszym podejściem nie byłoby, pójście w mniej popularny segment. np 16-bitowe PICi. Brak alternatywnych źródeł informacji, daje większe szansze na przyciągnięcie uwagi.

Awatar użytkownika
siekierzyński
Użytkownik

Post autor: siekierzyński » 12 sty 2014, 1:59

Co do integracji forum z gazetą, to faktycznie jakiś czas temu zacząłem się zastanawiać nad tym, czemu na końcu artykułu są podawane adresy mailowe do autorów, a nie do forum.
Można by było dorobić w forum dodatkowy 'link' który by odnosił się do tematu z artykułu - sam wielokrotnie miałem ochotę napisać coś na temat artykułu, tylko nie było za bardzo jak, bo istnieje pewne prawdopodobieństwo, że takich tematów odnośnie jednego artykułu, powstało by kilka.

Kto pisał o zmianie silnika forum. Moim zdaniem i tak i nie.
Nie, bo na chwilę obecną jest on wystarczający i co najważniejsze jest on dość znany przez wszystkich.
Tak, bo silnik, skrypt, z przed ok. 10 lat, to moim zdaniem złom, który przy kolejnej aktualizacji PHP czy bóg wie czego może się posypać. Tym bardziej, że sam Przemo - autor skryptu - już nie bardzo się nim zajmuje, tak mi się wydaje. Kiedyś bardzo mocno siedziałem w skrypcie phpbb by Przemo i byłem w stanie dokonać dowolnej przeróbki, ale od ok. 5 lat już przestałem, bo to nie ma sensu.
Po za tym co taki mowy silnik w odniesieniu do obecnego miał by zawierać? Pytam poważnie.

Sam myślałem, żeby się zgłosić na ochotnika, na moderatora, ale po 1-sze: nie mam w tym żadnego doświadczenia, po 2-gie, nie wiem czy bym podołał takiemu zadaniu.

I jeszcze jedna rzecz, może nie powinienem o tym pisać (o ile już gdzieś nie wspominałem), a najwyżej dostanę po głowie ;-P Chodzi o to, że moją pasją jest pisanie stron internetowych. I tak sobie dłubię tak dla siebie. Jednak korci mnie to, aby się wybić gdzieś i zacząć się tym zajmować na poważnie.
Tu jest przykład strony LINK, którą zacząłem pisać dla znajomych, jednak powiedzieli mi, że to nie do końca to o co im chodzi i żebym się z tym wstrzymał. I strona stoi tak do dzisiaj. Jest to strona zrobiona w 100% przeze mnie od strony programowej, a 'wygląd' ściągnąłem z windowsowego thema (obraz w załączniku).

Bardziej bym siebie widział w 'dłubaniu' w skrypcie forum, niż w moderowaniu, chociaż kto wie ;-P
Załączniki
Minimal Taste.jpg

keruseykaryu

Post autor: keruseykaryu » 12 sty 2014, 17:33

Pikczu pisze:Niestety czasy się zmieniły od jakiegoś czasu mam takie wrażenie ze pisać w bascomie to wstyd.
No bo to wstyd przy takim poziomie jaki ma teraz C a jaki ma dalej Bascom.
Ostatnio tam zaglądałem i ludzie się niecierpliwią, bo miał być jakiś nowy lepszy kompilator a tu tyko pare skrinów się pojawiło i dalej ni widu. No to co te biedne ludki mają zrobić? No uciekają.
siekierzyński pisze:Bardziej bym siebie widział w 'dłubaniu' w skrypcie forum, niż w moderowaniu, chociaż kto wie ;-P
To wal z CV na admina. :razz:

Awatar użytkownika
siekierzyński
Użytkownik

Post autor: siekierzyński » 12 sty 2014, 17:42

Na admina czego? Forum? Administrator forum raczej kojarzy mi się z człowiekiem zarządzającym wszystkimi ludźmi. A webmaster, człowiekiem, który zajmuje się skryptem forum.

Ja teraz siedzę i piszę na swoim prywatnym serwerze nowy silnik forum, oparty na obecnej grafice. Jak mi coś konkretnego i fajnego z tego wyjdzie, to się podzielę wynikami.

Awatar użytkownika
matrix
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: matrix » 12 sty 2014, 20:09

Pikczu pisze:Niestety czasy się zmieniły od jakiegoś czasu mam takie wrażenie ze pisać w bascomie to wstyd.
keruseykaryu pisze:No bo to wstyd przy takim poziomie jaki ma teraz C a jaki ma dalej Bascom.
Siedzisz w C to siedź.
Każdy język jest dobry, a jest tak dobry jak programista który w nim programuje. Więc co masz do bascoma ?
Rasista się znalazł.
Ja jestem dumny że bascom pozwala mi na napisanie tego co jest mi potrzebne.

Rynsztokowe bluzgi usunąłem. Proszę o opanowanie emocji. CSM
Ostatnio zmieniony 13 sty 2014, 6:35 przez matrix, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kayron
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kayron » 12 sty 2014, 21:06

Matrix .Co nie znaczy że nie byłbyś dumniejszy jak by ci pozwolił na więcej ;).
Szczeże też bym chetnie jakiś nowy silnik BASCOMa przygarnął, w sensie bardziej zoptymalizowany kompilator.

Co rozumiecie przez nowy silnik forum ? Interfejs 3D ? choć przydała by się możliwość wyświetlania filmików z YouTube, i wklejanie zdjęć FHD 1920x1080. Bo wszystkie skreny z kompa muszę obcinać no.

ODPOWIEDZ