Stan moderacji

Jeżeli masz propozycje dotyczące forum lub portalu - pisz śmiało. Jest to również dobre miejsce do wyrażenia swoich opinii i zgłoszenia błędów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kayron
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kayron » 05 sty 2014, 19:54

matrix pisze:Ja na ten przykład nie kupuję już EdW bo najzwyczajniej mnie na nie nie stać. Może nie jest to fortuna, ale mam teraz inne priorytety.

Może gdyby były jakieś zniżki dla aktywnych na forum, to może więcej osób chciało by kupować EdW i wchodzić tu na forum. Może wtedy znalazło by się wiecej tematów do dyskusji. A tak na przykład ja traktuję to forum jako kolejne miejsce do nauki i dyskusji nad elektroniką i kompletnie nie wiążę go z EdW.
Po dwóch latach w tę Sobotę trzymałem w reku, w kiosku EDW, i powiem szczerze, go nie kupiłem. Nie chodzi tu nawet o cenę, ale bardzo nic dla mnie też tam nie znalazłem, poza jednym artykułem, a dla jednego artykułu nie bardzo warto kupować. Nie wiem szczerze który raz z rzędu są tam opisywane podstawy działania diody i tranzystora ?
Wiem Wiem. to jest temat szkolny, ale nie lepiej zintegrować takie podstawy z forum ? Po pierwsze ożywi to samo forum, po drugie nie będzie sie w koło w czasopiśmie walkować tego samego, co pozwoli zwolnić miejsce na inne tematy, jak np ARMy czy coś w tym rodzaju.
EDw bym znowu kupił, gdyby pojawił sie praktyczny poradnik jak korzystać z oscyloskopu, czyli prowadzić pomiary aby go nie zjarać. Takiego cyklu brakuje mi od lat, wielu lat, i może być on dosyć rozbudowany, bo mamy przecierz analogowe i cyfrowe oscyloskopy.

Awatar użytkownika
KrzysiekK
Użytkownik

Post autor: KrzysiekK » 05 sty 2014, 21:25

matrix pisze:Ja na ten przykład nie kupuję już EdW bo najzwyczajniej mnie na nie nie stać. Może nie jest to fortuna, ale mam teraz inne priorytety.

Może gdyby były jakieś zniżki (...)
Zniżki są dla dla wieloletnich prenumeratorów. Po pięciu latach wynoszą one sporo bo aż 50%. Minusem tych zniżek jest to, że trzeba kilka lat nieprzerwanie kontynuować prenumeratę. Dostępne są też zniżki dla e-prenumeraty, a sama e-prenumerata jest niższa od tradycyjnej.

Awatar użytkownika
matrix
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: matrix » 05 sty 2014, 21:42

KrzysiekK pisze:Zniżki są dla dla wieloletnich prenumeratorów. Po pięciu latach wynoszą one sporo bo aż 50%. Minusem tych zniżek jest to, że trzeba kilka lat nieprzerwanie kontynuować prenumeratę. Dostępne są też zniżki dla e-prenumeraty, a sama e-prenumerata jest niższa od tradycyjnej.
Byłem wieloletnim prenumeratorem i miałem te zniżki, maksymalne. Niestety czasopismo trochę zaniżyło poziom i już nic dla siebie nie znajdowałem, do tego przyszedł czas na rodzinę a mieszkamy w polsce więc są priorytety.

Jony130
Moderator

Post autor: Jony130 » 05 sty 2014, 21:52

Może gdyby były jakieś zniżki dla aktywnych na forum, to może więcej osób chciało by kupować EdW i wchodzić tu na forum.
Kilka lat temu, nie pamiętam już dokładnie w którym to było roku. Ale dostałem darmową roczną prenumeratę EDW za aktywność na forum. Ale to było w tedy gdy redakcja próbowała zachęcić czytelników do korzystania z forum. Ale jak widać akcja ta nie przyniosła żadnych efektów.
Dlatego też jestem sceptycznie nastawiony co do możliwości "rozruszania" tego forum.
I nie ma co liczyć, że forum to kiedyś pokona monopol elektrody.

PS.
kayron A jak tam Twój kurs PLC ? Umarł śmiercią naturalną z braku zainteresowania ?

Awatar użytkownika
kayron
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kayron » 05 sty 2014, 21:59

Jony130 pisze: PS.
kayron A jak tam Twój kurs PLC ? Umarł śmiercią naturalną z braku zainteresowania ?
Umarł raczej z braku mojego czasu, musiałem orać, nad innymi żeczmi. Może znowu go ożywię za niedługo, bo będę robił parę rzeczy na TECO. a i muszę opanować panel HMI.
Mam nawet propozycję napisania czegoś do EDW, może od tego zacznę.
Dlatego też jestem sceptycznie nastawiony co do możliwości "rozruszania" tego forum.
I nie ma co liczyć, że forum to kiedyś pokona monopol elektrody.
Właśnie aby coś cie ruszyło trzeba powiązać czasopismo z forum. Inaczej jak to ma niby działać ? Elektroda akurat ma tyle samo zwollenników co zagorzałych wrogów. I jest jeszcze jedna różnica. Elektroda to forum nastawione na zysk.

Proszę poprawić błędy ortograficzne. CSM
Ostatnio zmieniony 05 sty 2014, 22:15 przez kayron, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
KrzysiekK
Użytkownik

Post autor: KrzysiekK » 05 sty 2014, 22:14

Jony130 pisze:Kilka lat temu, nie pamiętam już dokładnie w którym to było roku. Ale dostałem darmową roczną prenumeratę EDW za aktywność na forum.
Ja w ubiegłym roku też otrzymałem półroczną darmową prenumeratę "EdW" za aktywność na forum. Byłem tym nawet zdziwiony. Można by spróbować w innych sposób zachęcić Czytelników "EdW" do korzystania z forum. Mianowicie można spróbować to zrealizować podobnie jak w "Młodym Techniku", w konkursie "Active Reader". Za zebrane punkty na forum aktywni Czytelnicy mogli by otrzymywać nagrody. Oczywiście za jakość, a nie ilość postów. To tak w ogólnym zarysie. Nie wiem jakie przynosi rezultaty ten konkurs w "Młodym Techniku", ale może warto spróbować i w "EdW".

Awatar użytkownika
matrix
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: matrix » 05 sty 2014, 23:00

No ja za punkty na forum EP odebrałem 3 czasopisma które prócz reklam przeczytałem od dechy do dechy.

Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 06 sty 2014, 5:22

Jony130 pisze:I nie ma co liczyć, że forum to kiedyś pokona monopol elektrody.
Tu nie chodzi o "pokonanie" takiego czy innego forum. Celem jest taka integracja forum z pismem aby czytelnik pisma wiedział czytając jakiś artykuł, że uzupełnić i podyskutować na tematy poruszane w nim może od razu na forum, a nie czekać miesiąc czy czekać na emaile z redakcji aż coś sobie wyjaśni. I odwrotnie użytkownik forum powinien zostać zainteresowany tym o czym pisze się w EdW itd. Możliwości realizacji jest wiele ale wymagają jednak zaangażowania nie tylko moderatorów i użytkowników forum ale również kogoś z redakcji.
Wersje elektroniczne czasopisma dają idealne możliwości linkowania bezpośrednio do odpowiednich działów forum.

Jony130
Moderator

Post autor: Jony130 » 06 sty 2014, 10:02

Tylko, że kilka lat temu reakcja próbował nakłonić ludzi do czytania forum. Ale jak widać nic z tego nie wyszło. I jak widać redakcja sama się już poddała. Tak samo jak próba zmiana wyglądu Elportalu też umarła śmiercią naturalną (powstała tylko strona testowa).
https://elportal.pl/joomla/index.php
Więc jestem ciekawy co redakcja odpowie na twoje propozycje zmian. Pewnie każe się wypowiedzieć czytelnikom w poczcie, albo jakąś ankietę zrobi.

Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 06 sty 2014, 10:19

Jony130 pisze:Więc jestem ciekawy co redakcja odpowie na twoje propozycje zmian. Pewnie każe się wypowiedzieć czytelnikom w poczcie, albo jakąś ankietę zrobi
Też jestem ciekaw, bo jak na razie odpowiedział admin ale z redakcji nie dostałem emaila więc nawet nie wiem czy dotarł.

Awatar użytkownika
joon
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: joon » 06 sty 2014, 16:53

Jony130 pisze:Kilka lat temu, nie pamiętam już dokładnie w którym to było roku. Ale dostałem darmową roczną prenumeratę EDW za aktywność na forum. Ale to było w tedy gdy redakcja próbowała zachęcić czytelników do korzystania z forum. Ale jak widać akcja ta nie przyniosła żadnych efektów.
też dostałem taką propozycję ale odpisałem że wolę żeby ktoś z początkujących dostał "na zachętę".

Chyba z ciekawości jutro przejdę sie po sklepach i obczaję nowe edw, zdam relacje ile jest sensownej treści a ile reklam ;) (no i oczywiście ile kosztuje ;) )

Awatar użytkownika
timo66
Moderator
Kontakt:

Post autor: timo66 » 06 sty 2014, 19:31

Moim zdaniem EdW obejmuje, albo chce obejmować jak największe grono, wiadomo będą większe profity, jednak jest za mało treści dla wszystkich. Nie wiem jak to jest obecnie, ale wcześniej było tak że powstawał jakiś kurs etc. jednak na kolejny odcinek trzeba zbyt długo czekać - czyt. 2-3 miesiące.
Nie wiem jak jest to obecnie, bo EdW już dobry rok nie miałem w rękach i raczej nie szybko po niego sięgnę.
Integracja EdW z forum chyba jest niemożliwa bez 'pełnego' etatu.... nie potrafię sobie tego wyobrazić jak by miało to wyglądać? bo albo ktoś chce i tu zagląda, albo po prostu nie. Jednak jeśli ktoś pyta o jakiś kurs, etc. to ciężko coś poradzić nie znając zawartości kursu. Można oczywiście na temat X coś poradzić, powiedzieć, ale to znów nie musi być zawarte w EdW..

Awatar użytkownika
kayron
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kayron » 06 sty 2014, 19:40

Można zrobić prosty eksperyment. W EDW zrobić rubrykę ciekawe tematy na forum. Wydaje mi się, że już dyskusja obudowie komputera z Wojtkiem jest ciekawa. nich ktoś założy temat pomiary miernikiem, czy podobne. Może się okaże, że forum zacznie się rozwijać samoistnie.

Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 06 sty 2014, 19:48

kayron pisze:Można zrobić prosty eksperyment. W EDW zrobić rubrykę ciekawe tematy na forum.
Właśnie o to chodzi, aby w gazecie było widać ze forum istnieje i odwrotnie. Mają się po prostu uzupełniać.

Awatar użytkownika
KrzysiekK
Użytkownik

Post autor: KrzysiekK » 06 sty 2014, 20:50

Taki dział funkcjonuje (a przynajmniej do niedawna funkcjonował) w "Elektronice Praktycznej" pod nazwą "Sprzężenie zwrotne". Może i w "EdW" można by podobny dział wprowadzić opisując w skrócie najciekawsze tematy. Trudno bowiem przedrukowywać z Forum cały temat, który liczy czasami kilka stron.

Także w dziale "Poczta" w "EdW" można by na stałe w nagłówku działu dodać krótki tekst informujący o Forum w Elportalu. Często właśnie Redakcja wspomina, że z uwagi na liczne obowiązki nie może odpowiedzieć na wszystkie listy czy pomóc w rozwiązaniu problemów Czytelników. Wówczas mogli by oni skorzystać w pomocy na Forum. Podobnie wygląda sprawa z działem "Skrzynka Porad".

ODPOWIEDZ