Stan moderacji

Jeżeli masz propozycje dotyczące forum lub portalu - pisz śmiało. Jest to również dobre miejsce do wyrażenia swoich opinii i zgłoszenia błędów.
ODPOWIEDZ
Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 02 sty 2014, 20:05

timo66 pisze:Zaś z drugiej strony jeśli tu niema nikogo z administracji od miesiąca/miesięcy to trzeba jakoś temu zaradzić.
I to próbuję zrobić ale widzę ze na moje emaile też nikt nie odpowiada.

Awatar użytkownika
joon
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: joon » 03 sty 2014, 0:59

I to próbuję zrobić ale widzę ze na moje emaile też nikt nie odpowiada.
a wysłałeś smsa za 2,44? :D

Awatar użytkownika
joon
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: joon » 04 sty 2014, 14:52

Hmmm, a jak to się dzieje że jeden z moderatorów pisze mi wiadomość że odchodzi bo coś tam coś tam?

Awatar użytkownika
CSM
Moderator

Post autor: CSM » 04 sty 2014, 15:13

keruseykaryu pisze:To niej jakiś moderator wydzieli. Ha, ha. :lol: :lol:
Wedle życzenia.

Awatar użytkownika
end
Administrator

Post autor: end » 04 sty 2014, 18:32

Witam.
Sprawa z pozoru jest prosta, bo ludzi kompetentnych, którzy mogą zostać moderatorem na forum jest jak na lekarstwo...
Myślicie, że nie zwracałem się z propozycją moderowania do odpowiednich userów na tym forum?
Były takie manewry, ale jak widać chętnych nie ma.. a mi zależy na osobach, które mają coś do powiedzenia w temacie elektroniki lub są na tyle rozsądne, że nie dadzą się sprowokować userowi, który źle się zachowa i wiem o czym mówię, bo już 10 lat moderuje fora i sam nawet czasem nie wytrzymałem.

Wszystko wydaje się proste, ale nie znacie pewnych mechanizmów, które panują w AVT. Mi nic do tego, ale niestety tak to wygląda, bo domyślam się, że EdW to małe czasopismo w porównaniu do niektórych dużych i profesjonalnych, które wydaje AVT i pewnie tam inwestuje się najbardziej. A przebudowa elportalu z takim zasobem plików i materiału to nie lada wyzwanie i oczywiście co za tym idzie? koszta.
Domyślam się, że w czasach "złodziejstwa internetowego" takie czasopismo jak EdW dostało mocno po plecach.

Można powiedzieć, że nic nie robię na tym forum, ale jestem administratorem i ograniczam się do działań czysto administracyjnych i myślę, że mimo wszystko jakieś nawet drobne zmiany tutaj poczyniłem - biorąc pod uwagę to co dzieje się na elportalu.
Poza tym jest tutaj sporo ludzi, którzy mocno przewyższają moją niewielką wiedzę w elektronice, więc pozostawiam temat mądrzejszym od siebie, bo to ich dyskusje tworzą ciekawy materiał który można tutaj zobaczyć.

Wojtek zaproponował zmiany i myślę, że jeśli z teorii uda się to zrealizować w praktyce, to może się dużo zmienić na lepsze, jak będzie... okaże się, bo ja tutaj nie mam ostatniego słowa.

P.S. I tak widzę, że ludzie mają pretensje, że to, że tamto a gdyby zmienić podejście i zaproponować coś w redakcji w ramach wzajemnej korzyści to już trudno. Ale nie dziwie się, bo to częsta przypadłość naszego narodu.
Takich krzykaczy, narzekaczy itd. którzy wiedzą co zrobić żeby to ożyło, żeby poczynić stosowne zmiany na lepsze to już było kilkunastu a jak przyszło co do czego to nawet odpowiedzi nie dostałem...

keruseykaryu

Post autor: keruseykaryu » 04 sty 2014, 20:25

CSM pisze:Wedle życzenia.
Dżizas! Oni żyją!! :mrgreen:

Awatar użytkownika
kayron
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kayron » 04 sty 2014, 20:28

UP co też tłumaczy, czemu działają w ukryciu. Molder jeszcze żyje, Scali chyba tez ;). a tu trzeba planowac inwazję kosmitów po ciuchu.

Awatar użytkownika
joon
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: joon » 05 sty 2014, 0:53

uhu, chyba Wojtek napisał gdzie trzeba i każdy dostał reprymendę za olewanie forum i teraz będą zawody w skuteczności :P

end nie mieszaj sprawy forum z gazetą- ja gazety nie kupuję już z dwa lata a na forum siedzę...

CSM błyskotliwy 19 post i kolejna błyskotliwa akcja na forum, oby tak dalej ;)

Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 05 sty 2014, 6:22

joon pisze:end nie mieszaj sprawy forum z gazetą- ja gazety nie kupuję już z dwa lata a na forum siedzę...
Musi mieszać ponieważ w założeniach ma to być całość. Natomiast faktem jest że stan moderacji nie zależy od tego jaka jest kondycja gazety, gdyż i tak to nie ma żadnych powiązań finansowych. Jest to i był wolontariat i albo ktoś chce to robić albo nie.
joon pisze:uhu, chyba Wojtek napisał gdzie trzeba
Przecież nie ukrywałem że napisałem do redakcji i admina z propozycjami zmian, jakie tego skutki będą to nie wiem, ale na razie ich nie widać, bo i za wcześnie na to jest.
CSM to jedyny moderator, który od czasu do czasu reagował na zgłoszenia, a admin też swoje robi.

Fajnie by było jakby Ci którym zależy na forum spróbowali napisać tutaj swoje przemyślenia. Jeśli nie tu to można do admina . Można również do mnie ale nie chciałbym więcej niż chcę, wchodzić w nie swoje kompetencje :).

Awatar użytkownika
CSM
Moderator

Post autor: CSM » 05 sty 2014, 13:21

joon pisze:CSM błyskotliwy 19 post i kolejna błyskotliwa akcja na forum, oby tak dalej ;)
Dziękuję za doping :lol: :lol: :lol:

A a temacie moderacji. Na tym forum jest ona wyjątkowo trudna - zgłaszając post nie można podać powodu zgłoszenia i moderatorzy w większości przypadków (poza oczywistymi przypadkami spamu czy też wulgaryzmów gdzie kroki podejmuję w tzw. trybie ASAP) muszą się domyślać co zgłaszający miał na myśli i czy przypadkiem nie należy do jednej z dwóch wzajemnie zwalczających się "mafii blogspotowych" spamujących po forach lub też zgłoszenie poszło z czystej złośliwości lub braku sympatii do danego usera. Na Elektrodzie jest to o tyle fajnie zorganizowane że można podać powód zgłoszenia i to bardzo pomaga.

Po mojej ostatniej interwencji w spawie spamu blogspotem podejrzewam że poszła na mnie skarga conajmniej do samego prof. Marciniaka więc nie martwcie się - moje dni tutaj są policzone.

Awatar użytkownika
joon
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: joon » 05 sty 2014, 14:00

Ja ze swojej strony napiszę tak:
-poziom gazety swego czasu tak się zaniżył że nawet przez myśl by mi teraz nie przeszło żeby w kiosku zapytać się o nią i kupić
-aktywnych użytkowników na forum jest niewielu- tak widzę że czasem są tygodnie że tylko spam boty, tudzież reklamujące sie firmy rejestrują, piszą posta i znikają
--brak możliwości podania powodu zgłoszenia- no cóż, zawsze pod zgłoszonym postem można dopisać od siebie dwa zdania ;) https://forum.elportal.pl/viewtopic.php? ... ght=#89275
-co do mafii blogspotowych- nie wiem czy zauważyłeś ale ojciec chrzestny tylko jednej z nich tu dość namiętnie reklamuje swoje działania ;)
-nie wiem ilu jest takich użytkowników jak ja, ale wchodzę tu tylko z sentymentu, 6 lat a 30 założonych tematów ;)
CSM pisze:Po mojej ostatniej interwencji w spawie spamu blogspotem podejrzewam że poszła na mnie skarga conajmniej do samego prof. Marciniaka więc nie martwcie się - moje dni tutaj są policzone.
hahahaha :D coś bym napisał na ten temat ale nie chcę kolejnej wojny wywoływać, wiadomo że ściany (i procki) mają oczy i uszy :D

Awatar użytkownika
matrix
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: matrix » 05 sty 2014, 15:33

Ja wchodzę bo lubię ten portal. Cały czas mam nadzieję że zawsze nawinie się jakiś ciekawy temat i jak już coś jest to choć czasem opieram się o spam, to lubię zamienić tu kilka słów ze "znajomymi".

Choć mamy tu takie kółko wzajemnej to przynajmniej żaden drugiemu nie ubliża że nic nie potrafi.

gsmok
-
Kontakt:

Post autor: gsmok » 05 sty 2014, 18:15

Witam
Jestem raczej biernym uczestnikiem Forum, ale zaglądam tutaj praktycznie codziennie od początku jego utworzenia (od 2003 roku). Według mnie cały czas nie jest wykorzystywane powiązanie Forum z EdW. Wbrew niektórym wypowiedziom w tym wątku, mam bardzo dobre zdanie o czasopiśmie EdW i uważam, że większe zintegrowanie Forum/EdW to podstawowe lekarstwo na odbudowę Forum. Pamiętam moment, gdy Wojtek "przekazał" Forum "we władanie" EdW. Spodziewałem się dużego odbicia, ale efekt był odwrotny. Forum zamiast się rozwijać zaczęło zamierać - właśnie dlatego, że przez ten cały czas nie wykorzystywano potencjalnych możliwości czasopisma jako źródła ciekawych tematów na Forum.

Trzymam kciuki za Admina, Moderatorów i przede wszystkim za Wojtka, aby utworzone pzez niego Forum nabrało właściwego rozpędu.

Przy okazji - podobna sytuacja ma miejsce na Forum Elektroniki Praktycznej :cry: .

Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 05 sty 2014, 18:51

gsmok pisze:Wbrew niektórym wypowiedziom w tym wątku, mam bardzo dobre zdanie o czasopiśmie EdW i uważam, że większe zintegrowanie Forum/EdW to podstawowe lekarstwo na odbudowę Forum.
Mam podobne zdanie jak i Ty odnośnie czasopisma EdW, i w tym właśnie kierunku większej integracji poszły moje propozycje które wysłałem do redakcji i admina.
gsmok pisze:Trzymam kciuki za Admina, Moderatorów i przede wszystkim za Wojtka, aby utworzone pzez niego Forum nabrało właściwego rozpędu.
Wielkie dzięki :)

Awatar użytkownika
matrix
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: matrix » 05 sty 2014, 19:07

Ja na ten przykład nie kupuję już EdW bo najzwyczajniej mnie na nie nie stać. Może nie jest to fortuna, ale mam teraz inne priorytety.

Może gdyby były jakieś zniżki dla aktywnych na forum, to może więcej osób chciało by kupować EdW i wchodzić tu na forum. Może wtedy znalazło by się wiecej tematów do dyskusji. A tak na przykład ja traktuję to forum jako kolejne miejsce do nauki i dyskusji nad elektroniką i kompletnie nie wiążę go z EdW.

ODPOWIEDZ