[szukam] Terminale UART RS485 klawiatura LCD w obudowie

Tutaj mozesz poruszać tematy ogólne powiązane z elektroniką, np. dyskusje na temat podzespołów, układów, zasad ich działania. Czyli można pisać o wszystkim czego nie da się przyporządkować do innych działów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mariusz_edw
Użytkownik
Kontakt:

[szukam] Terminale UART RS485 klawiatura LCD w obudowie

Post autor: mariusz_edw » 08 kwie 2010, 23:14

Witam.

Zastanawiam się, czy są dostępne na rynku gotowe, uniwersalne terminale UART / RS485 - wyświetlacz LCD i klawiatura w estetycznej obudowie?

Zastanawiam się, bo przypuszczam, że koszt wykonania może przewyższać koszt istniejących, gotowych rozwiązań, a estetyką i tak nie dorównamy wiodącym producentom. Choćby dlatego, że na rynku raczej nie ma obudów designem przypominających takie:

Obrazek

Da się takie coś gdzieś nabyć? / Ktoś próbował takie coś wykonać i ma doświadczenia z doborem obudowy?

Ja bardzo chętnie wykorzystałbym np takie zabawki:

Obrazek

które na aukcjach można dostać za śmieszne kwoty. Wywaliłoby się elektronikę, czujka ruchu jest dodatkowym atutem, tylko brak LCD, a dla mnie LCD jest bardzo istotne.

Jakieś inne pomysły?

Awatar użytkownika
przemotronik
Użytkownik

Post autor: przemotronik » 09 kwie 2010, 9:25

Witaj!

"Klasycznym" rozwiązaniem byłyby takie obudowy z klawiaturami:
http://www.tme.eu/html/PL/obudowy-hammo ... pelny.html
jednak koszt przy zakupie jednostkowym przekracza 30zł - nie wiem, czy taki Ci odpowiada.
Jest też możliwość wykorzystania przełączników dotykowych - może warto zastanowić się nad czymś takim. Obudowy uniwersalne z ładnymi otworami pod wyświetlacze (16x2) dostaniesz na rynku za kilka zł, nadruk i folia to też nie problem, a nie musiałbyś wiercić dziur (które wiadomo jak wychodzą w praktyce "ręcznej", bez specjalnych przyrządów czy CNC) - wystarczy od środka przysunąć płytkę z sensorami jak najbliżej przedniej ścianki obudowy, odpowiednio zaprojektować układ - i gotowe!

Biblioteki programowe dla niektórych rodzajów mikrokontrolerów, jak również gotowe układy sprzętowe do tego celu, również dostępne są dość łatwo na rynku.

Pozdrawiam!
Przemotronik

Awatar użytkownika
bsw
Użytkownik
Kontakt:

Re: [szukam] Terminale UART RS485 klawiatura LCD w obudowie

Post autor: bsw » 09 kwie 2010, 14:07

mariusz_edw pisze:czy są dostępne na rynku gotowe, uniwersalne terminale UART / RS485 - wyświetlacz LCD i klawiatura w estetycznej obudowie?
[..]
Ktoś próbował takie coś wykonać
A mogę zapytać do czego to ma służyć ?
BTW:
Ostatnio zaimplementowałem kawałek protokołu vt100/rs232 w Atmega8 - nie było to specjalnie skomplikowane...

Awatar użytkownika
mariusz_edw
Użytkownik
Kontakt:

Re: [szukam] Terminale UART RS485 klawiatura LCD w obudowie

Post autor: mariusz_edw » 09 kwie 2010, 15:15

bsw pisze:
mariusz_edw pisze:czy są dostępne na rynku gotowe, uniwersalne terminale UART / RS485 - wyświetlacz LCD i klawiatura w estetycznej obudowie?
[..]
Ktoś próbował takie coś wykonać
A mogę zapytać do czego to ma służyć ?
BTW:
Ostatnio zaimplementowałem kawałek protokołu vt100/rs232 w Atmega8 - nie było to specjalnie skomplikowane...
Przeczytaj temat. Od strony technicznej to jest banalne. Ale... znajdź mi do tego obudowę.

Ma to służyć jako panel sterujący umieszczony w różnych miejscach budynku (przykładowo w każdym pomieszczeniu), za pomocą można wydawać polecenia komputerowi centralnemu.

Awatar użytkownika
haterkmp
Użytkownik

Post autor: haterkmp » 09 kwie 2010, 15:26

poszukaj u maszczyka - spory wybór różniastych obudów www.maszczyk.pl

Awatar użytkownika
mariusz_edw
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: mariusz_edw » 09 kwie 2010, 15:33

haterkmp pisze:poszukaj u maszczyka - spory wybór różniastych obudów www.maszczyk.pl
Już tam szukałem.

Jest tam jedna obudowa KM-51, którą względnie dałoby się jakoś wykorzystać. Przynajmniej ma otwór pod LCD. Ale klawiatury tam nijak nie zrealizujesz. Żeby ona jeszcze chociaż biała była. Ale nie. Czarna. Jak to będzie na ścianie wyglądało.

Awatar użytkownika
haterkmp
Użytkownik

Post autor: haterkmp » 09 kwie 2010, 15:39

kurcze czasami na giełdzie możan znaleźć panele od alarmów może takich rzeczy szukaj? może na allegro?

ODPOWIEDZ