Odstraszacz psów

Tutaj mozesz poruszać tematy ogólne powiązane z elektroniką, np. dyskusje na temat podzespołów, układów, zasad ich działania. Czyli można pisać o wszystkim czego nie da się przyporządkować do innych działów.
Awatar użytkownika
misha89
Użytkownik
Kontakt:

Odstraszacz psów

Post autor: misha89 » 25 cze 2007, 19:47

Mam dosyć duży problem z sąsiadem a dokładniej z jego psami. Te psy są tak głupie że potrafią całą noc szczekać dosłownie na powietrze!!! Niestety wielokrotne rozmowy z sąsiadem nie pomagają a nie chce sięgać po jakieś drastycznie środki. Potrzebuje układu który je skutecznie odstraszy. Myślałem żeby zbudować transformator tesli i postawić przy ogrodzeniu. Może sam sąsiad by się wyprowadził :mrgreen: Bardzo proszę o pomoc gdyż słuchanie ciągłego szczekania, wręcz ujadania nie należy do przyjemności.

Awatar użytkownika
gajosp2
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: gajosp2 » 25 cze 2007, 20:50

http://www.elektroda.net/inne/odstraszacz_pies.html tutaj masz odstraszacz psów ultradzwiękami. Włączysz na troche to pieski wyciszą sie. Możesz dac do tego jakiś układ sterujący głosem który w razie głośniejszego odgłosu psa układ uruchomi odstraszacz. Możesz też kupic specialny gwizdek ultradżwiekowy i z niego uciszać psy. :wink:

Awatar użytkownika
Aro
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Aro » 25 cze 2007, 21:02

Mój kolega zrobił coś podobnego i efekt był odwrotny :mrgreen: . Możliwe że coś namieszał, i dizałało to jak gwizdek.

Awatar użytkownika
gajosp2
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: gajosp2 » 25 cze 2007, 21:20

Możliwe, bo każdy pies bedzie inaczej reagował na te dźwięki. Najlepiej jak ten dźwięk bedzie bardzo głośny-donośny.

Awatar użytkownika
misha89
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: misha89 » 25 cze 2007, 22:35

Mój kolega zrobił coś podobnego i efekt był odwrotny
Ja potrzebuje układu który uciszy psy a nie je rozzłości.

gajosp2, pisząc dźwięk masz na myśli ultradźwięk?

Awatar użytkownika
gajosp2
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: gajosp2 » 26 cze 2007, 8:50

Tak pisząc dżwiek mam na myśli ultradźwiek na który reagują psy.

Npn
-

Post autor: Npn » 29 cze 2007, 5:29

Odsyłam do tematu o odstraszaniu kotów - niemal każde zwierze reaguje inaczej na dany dźwięk, co gorsza (przynajmniej kot) potrafi się do niego przyzwyczaić. Może pomogłoby regulowane źródło ultradźwięków o dopasowanej metodą prób i błędów częstotliwości :?:

Awatar użytkownika
Koppel
Użytkownik

Post autor: Koppel » 29 cze 2007, 8:08

Ja widzę dwie możliwości:

1. Albo rzeczywiście układ który będzie nieznośnie hałasował ale tylko gdy pies szczeka. Chodzi o to, że psy muszą nauczyć się, że jest im przykro jak robią coś źle a nie, że jest im przykro w regularnych odstępach czasu, ponieważ to będzie je jeszcze bardziej denerwować.

2. I jest to metoda którą polecam, przynajmniej na początek - zadzwonić na policję. Oni między innymi od tego są. A sąsiad nie ma prawa zakłócać ciszy nocnej w czasie jej trwania. Gdy policja już przyjdzie w tej sprawie i to nie pomoże, dobrze jest za kolejnym razem mieć potwierdzenie, że była interwencja.... Wiem, że przynajmniej w bloku, większa ilość takich interwencji to podstawa do złożenia podania o wydalenie sąsiada z mieszkania ze względu na jego uciążliwość. Nie wiem jak to wygląda w przypadku domków.

A swoją drogą - po prostu wkurza mnie jak ktoś kupuje sobie wielkie psy a później nie potrafi nad nimi zapanować. Sam kiedyś rzuciłem malamutem znajomego bo zaczynał być po prostu nieznośny - jakoś od razu zyskałem chyba jego szacunek bo przestał być namolny. Psy to stworzenia stadne, mają w związku z tym pewne wzorce zachowań. To nie są słodkie pluszowe misie i czasem trzeba im pokazać, że coś co robią nam się nie podoba... czasem tylko wystarczy "Zły pies"...

Awatar użytkownika
Kulpina
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Kulpina » 29 cze 2007, 9:32

Koppel pisze:2. I jest to metoda którą polecam, przynajmniej na początek - zadzwonić na policję.
Też sądze że by wystarczyło. Chyba nikomu nie będzie miło jak będzie musiał wstawać w środku nocy bo policja przyjechała. Ja tam polecałbym dzwonić nawet częściej niż raz. W koncu sąsiad będzie miał po prostu dosyć kłócenia się z policją każdej nocy i sam uciszy psy.

Ale to jest forum elektroniczne... :roll:

Awatar użytkownika
matrix
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: matrix » 19 lip 2011, 16:33

Temat istnieje więc się podpinam a nie tworzę nowy. Pracuję w telekomunikacji jako telemonter linii. Naprawiając linię często musimy wchodzić do klienta. Są sytuacje gdzie czasem są tabliczki ostrzegawcze a czasem ich nie ma.

Są też sytuacje gdzie właściciel mówi:
proszę wchodzić one nie gryzą, a jest odwrotnie a wejść mimo wszystko musimy, bo zdarzają się awarie w domach. W związku z tym moja prośba o jakiś ciekawy odstraszacz. Link z bodajże drugiego postu nie działa (przynajmniej u mnie).

Nadmienię że układ musi być mały bo przenośny.

Awatar użytkownika
Kulpina
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Kulpina » 19 lip 2011, 18:13

Proszę bardzo: http://www.bron.pl/shopbron/product/ART ... -977F/1272

To mało elektroniczne (w sensie robienia samemu) rozwiązanie, ale chyba najbardziej praktyczne dla Ciebie.

kaliska5
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kaliska5 » 19 lip 2011, 18:43

Mam ten odstraszacz i działa świetnie , nie tylko na psy.

Awatar użytkownika
Kulpina
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Kulpina » 19 lip 2011, 19:44

kaliska5 pisze:Mam ten odstraszacz i działa świetnie , nie tylko na psy.
Możesz coś więcej? ;> Sam ciekaw jestem, bo znam go tylko z internetu :)

kaliska5
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kaliska5 » 19 lip 2011, 20:32

Na psy działa prawidłowo pies ucieka i już nie podejdzie . Używałem tego odstraszacza na budowie u wujka przeciwko kunom ,rozrywały one folie pod dachem.Wystarczyło parę dni działania odstraszacza i spokój z kunami.

Awatar użytkownika
joon
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: joon » 21 lip 2011, 20:05

Gaz pieprzowy, działa na psy, koty i na ludzi. to polecam ;)

ODPOWIEDZ