Elektroniczny potencjometr MAX5486 - regulacja głośności

Tutaj mozesz poruszać tematy ogólne powiązane z elektroniką, np. dyskusje na temat podzespołów, układów, zasad ich działania. Czyli można pisać o wszystkim czego nie da się przyporządkować do innych działów.
ODPOWIEDZ
Motorpal
-

Elektroniczny potencjometr MAX5486 - regulacja głośności

Post autor: Motorpal » 13 cze 2016, 14:41

Witam.
Zrobiłem elektroniczny potencjometr audio na układzie MAX5486. Zasilam go napięciem ze stabilizatora 3.3V 0.1A napięciem niesymetrycznym. Potrzebowałem tylko i wyłącznie regulacji głośności Problem polega na tym, że nie mogę regulować poziomu głośności (ani w górę ani w dół). W tym układzie są 2 piny od regulacji głośności (jeden od ściszania, drugi od podgłaśniania). Aby podgłośnić lub ściszyć należy odpowiednią nóżkę układu zewrzeć do masy (u mnie te piny są sterowane tranzystorem NPN BC846B). Niestety, po naciśnięciu przycisku UP lub DN w miniwieży, do której montuję ten układ, poziom głośności nie zmienia się - jest cały czas taki sam. Nawet próbowałem zwierać nóżki od regulacji głośności do masy i to samo - zero reakcji. Ścieżki wszystkie w dobrym stanie (sprawdzone miernikiem wszystkie możliwe ścieżki). Także co może być przyczyną tego, że ten układ nie może regulować głośności?
Pozdrawiam

PS. Załączam schemat tego układu - zaprojektowany na moje potrzeby
Załączniki
Nowy.jpg

Awatar użytkownika
timo66
Moderator
Kontakt:

Post autor: timo66 » 13 cze 2016, 16:54

A jakie masz napięcie na pinie 2 i 3 w stanie spoczynku?

Motorpal
-

Post autor: Motorpal » 13 cze 2016, 17:26

W stanie spoczynku jest na obu pinach po 3.21V

ODPOWIEDZ