Jaka grzałka Czym 230V na 12V

Tutaj mozesz poruszać tematy ogólne powiązane z elektroniką, np. dyskusje na temat podzespołów, układów, zasad ich działania. Czyli można pisać o wszystkim czego nie da się przyporządkować do innych działów.
higrid
-

Post autor: higrid » 17 sty 2016, 20:42

Kolego tom dziekuje za wypowiedz i zacytuje sam siebie (500W 25A +12V) podałem 25A z etykiety zasilacza jako moc swiecy która teoretycznie powinna być obsłużona mocowo 300W a zasilacz 25A 12V.

Jakie warto kupić cęgi Prosze o linki proponowane albo marke model chociaż.

Początkujacy
Użytkownik

Post autor: Początkujacy » 17 sty 2016, 21:26

To jest niezły multimetr w przyzwoitej cenie link

Dziwi mnie tylko fakt, że auto dopilnowane na czas, i stojąc pod blokiem jak setki tysięcy innych diesli w Polsce nie jest w stanie odpalić po nocy :neutral:

higrid
-

Post autor: higrid » 17 sty 2016, 22:23

Początkujacy napisałem że mam małe dziecko i musze mieć pewne i troche podgrzane auto.

Dlaczego ten multimetr cęgowy co warto wybrać do domowo samochodowego użytku. Mam multimetr Uni-t UT50C jaki miernik bedzie dobrym uzupełnieniem.
http://botland.com.pl/mierniki-uniwersa ... ut50c.html

Początkujacy
Użytkownik

Post autor: Początkujacy » 17 sty 2016, 22:45

higrid pisze:Początkujacy napisałem że mam małe dziecko i musze mieć pewne i troche podgrzane auto.

Dlaczego ten multimetr cęgowy co warto wybrać do domowo samochodowego użytku. Mam multimetr Uni-t UT50C jaki miernik bedzie dobrym uzupełnieniem.
http://botland.com.pl/mierniki-uniwersa ... ut50c.html
Teraz to już zupełnie Cie nie rozumiem, myślisz że jak będziesz miał podgrzewacz płynu to auto będzie "pewne" :?: "Pewne" auto jak Ty to nazywasz, to auto do którego wsiadasz o 2 w nocy przy -20°C i pali od strzała i jest gotowe do jazdy. A Ty - w razie czego jak by się co działo (nie daj Boże) to gdyby nie udało się uruchomić silnika, to pobiegniesz po przedłużacz, podłączysz grzanie i poczekasz (bynajmniej nie 3 czy 5 minut) aż płyn się zagrzeje? Pomysł sam w sobie można realizować, jeśli lubisz majstrować, i sprawia Ci to przyjemność, ale pomyśl logicznie - to nie jest sposób na "pewny" rozruch silnika, zwłaszcza jeśli liczą się minuty :!: To prędzej komfort psychiczny. Nic nie zastąpi sprawnego silnika który normalnie startuje w zimę jak u tysięcy innych użytkowników diesli :wink:

Ten multimetr bo przede wszystkim ma bezstykowy pomiar prądu (cęgi) i to aż do 400A, a dodatkowo łączy w sobie funkcję uniwersalnego multimetru, całkiem solidnie wykonany, poszukaj na alledrogo, są jeszcze taniej.

Awatar użytkownika
joon
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: joon » 18 sty 2016, 20:09

Na popularnym portalu są trafa z upsów, np taki:

Model transformatora U na biegu jałowym [V] ∆U - spadek U do [V] Prąd obciążenia I [A]
430-9102 1 x 13,5 13 / 12,5 / 11,5 20 / 33 / 64

Cena: 69zł, więc zasilacz już jest. Natomiast co do grzania- grzanie wody bez wymuszonego obiegu nie ma sensu, zwłaszcza przy temperaturach rzędu -20st. Takie podgrzewacze są używane jednak w dwóch wariantach:
grzanie wody plus wymuszenie obiegu
grzanie bloku.

Ja chcesz koniecznie grzać radzę to drugie rozwiązanie, można zrealizować naprawdę tanio wbrew pozorom jak masz ogarniętego mechanika ;)

higrid
-

Post autor: higrid » 19 sty 2016, 7:02

Witam. Czy moge prosić o linki i podpowiedzi.

Awatar użytkownika
timo66
Moderator
Kontakt:

Post autor: timo66 » 19 sty 2016, 17:07

higrid, może przeczytasz temat raz jeszcze od początku, a następnie określisz się czego oczekujesz?
Inaczej mówiąc: cel, fundusze, realizacja i wykonanie.

Prosił by o rzeczową odpowiedz, bo całą "gdybaninę" mamy powyżej.

1.Co chcesz osiągnąć
2.Ile chcesz kasy na to przeznaczyć?
3.Na ile jest ci ważne bezpieczeństwo
4.Możliwości lokacyjne - czyli jak chcesz to obsługiwać, dostępność napięcia, jak również wpływ osób trzecich.
5.! Bilans ekonomiczny, jak na razie to co sobie wyobrażasz, a do czego dążysz są, to są to dwie rozbierze rzeczy między którymi jest czarna dziura.

Za darmo niema nic, pytanie jest tylko z punktu 1 i 2.

Tu masz linka
http://www.webasto.com/pl/
http://www.ogrzewania.net.pl/
http://www.eberspaecher.pl/

ja bym nic innego nie zabudował.

higrid
-

Post autor: higrid » 23 sty 2016, 21:09

Cześć dziewczyny.

Jeżeli pomyle kolejnośc przepraszam.

Za grzałki webasta podziekuje kupiłem podgrzewacz za 20 zł z 4 świeczkami po 300W każda. Wczoraj zakupiłem zasilacz 760W 4x16Amper. Za zasilacz zapłaciłem 2,70zł słownie 1,70zł za kilogram za całość dwa złote siedemdziesiat groszy. Jak by ktoś potrzebował to mają jeszcze 3 kontenery. Ja kupiłem ten http://allegro.pl/zasilacz-hipro-hp-w70 ... 63577.html zasilacz ten to serwerowy zasilacz ATX cztero kanałowy. Czy ktoś miał doczynienia to jeden kanał czy 4.

Jak rozmawialismy na forum podłaczlem

4 świece x300Wat każda podłaczyłem pod +12V v1 v2 v3 v4 jedna świeca pod +5V dwa dyski IDE dwa czytniki optyczne z muzą. 300W to bedzie 25A x 4 świeczki + 32W 1 świeczka z +5V plus 2xHDD + 2xoptyka(cd dvd) to daje 100Amper + 3A + 3A +3A= 110Amper + wentylator z zasilaczu kory daje lepiej jak klima i jest cichy.

Na chwile niemam jeszcze cęg będą w tygodniu. Zmieży wtedy jak to jest. Zakładając że te 110A to tylko teoretycznie ciekawe jakie jest obciażenie żeczywiste bo zasilacz za każdym razem wstaje ze wszystkimi odbiornikami.

Przykład wydajnosci 4świeczki na 12 voltach jedna świeczka na 5V stalowa kwarta litrowa woda z kranu +10C w ciagu 45 sekund woda wże. Chałas podczas grzania przeokropny czyli jest moc. Teoretycznie 4x300Wat daje 1232Waty a to już jest troche.

Pytanie czy te świece idą już na maksa czy mogą wiecej przy pocniejszym zasilaczu. Pytanie nr 2 kiedy się zasilacz podda jak go obciązyć bardziej. Najdłuższe grzanie przelewanej zimnej wody w stalowym wiadrze trwało 15minut kable i zasilacz no może letnie.

Czy podpowie ktoś jak zrobić wyłacznik w zasilaczu żeby nie wyciagać wtyczki.

Jak wykonać prostą utomatyke do uruchomienia 6 odbiorników na 5V a po rozgrzaniu przejscie na 12V. W pokoju jest ciepło inna rezystacjia na dwozu w mrozie bezpieczniej było by odpalić z 5V sekwencyjnie a pożniej przejśc na 12V jak prosto taki temat wykonać np Przekaźniki samochodowe czym wywołać zwłoke 20 30 sekund.

Czy ma ktos schemat ktory kabel do ktorego kanału nałeży +12V V1 V2 V3 V4 jak sprawdzić ile pociagnie czy już jest zajety.

Awatar użytkownika
joon
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: joon » 24 sty 2016, 1:53

Za samo przywitanie w ostatnim poście nie zdziw sie jak nikt nie odpisze. Za olanie rad tym bardziej, dla mnie osobiście EOT. Żegnam.

ODPOWIEDZ