Wskaźnik wskazówkowy prędkości- jak to uruchomić??

Tutaj mozesz poruszać tematy ogólne powiązane z elektroniką, np. dyskusje na temat podzespołów, układów, zasad ich działania. Czyli można pisać o wszystkim czego nie da się przyporządkować do innych działów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mariusz256
Użytkownik
Kontakt:

Wskaźnik wskazówkowy prędkości- jak to uruchomić??

Post autor: mariusz256 » 22 wrz 2012, 14:29

Witam serdecznie, chcę uruchomić wskaźnik wskazówkowy prędkościomierza który wyjąłem z seata toledo II.

Prawdopodobnie jest to silnik dwu cewkowy z przekładnią, i nie bardzo wiem jak to uruchomić, nie chcę się opierać na przypuszczeniach. W pierwotnym układzie podejrzewam ze był pomiar prądu który mierzono po włączeniu zasilania aby wskazówka mogła powrócić na początek skali. W Google nic odpowiedniego nie znalazłem, dlatego proszę o podpowiedzi, linki i jakąkolwiek pomoc.

serdecznie pozdrawiam.
Załączniki
1.JPG
2.JPG

Marian B
Użytkownik

Post autor: Marian B » 23 wrz 2012, 15:39

Jest to tzw. "silnik krokowy". Do sterowania takimi silniczkami (prędkościomierza i obrotomierza), a także wskażnika paliwa i wskażnika temperatury, służy specjalny procesor znajdujący się na płycie drukowanej tablicy wskażników.

Awatar użytkownika
matrix
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: matrix » 23 wrz 2012, 19:19

Z tego co zdążyłem wyczytać na płycie od licznika mojego passata to jest to układ KEDA720, ale nigdzie do niego nie mogę pdf'a znaleźć.

EDIT 23.11.2012
Ktoś coś rozkminił? Może sam autor? Przyznam że i ja chętnie bym się dowiedział co nie co o sterowaniu tych silniczków.

ODPOWIEDZ