Sprzetowy klucz

Tutaj mozesz poruszać tematy ogólne powiązane z elektroniką, np. dyskusje na temat podzespołów, układów, zasad ich działania. Czyli można pisać o wszystkim czego nie da się przyporządkować do innych działów.
ODPOWIEDZ
kaliska5
Użytkownik
Kontakt:

Sprzetowy klucz

Post autor: kaliska5 » 18 sie 2011, 10:16

Witam.Znalazłem w swoich rupieciach kostkę z dwoma gniazdami db-25 męskim i żeńskim z napisem HASP 3.Znalazłem informacje ze jest to jakiś sprzętowy klucz do programów itp.Czy klucz jest przypisany do jakiegoś konkretnego programu i czy można jeszcze zrobić z niego jakiś użytek ?

rezasurmar
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: rezasurmar » 18 sie 2011, 13:10

Raczej, tak. Te klucze da się programować u mnie np. w firmie stosujemy już kilka lat hasp, aktualnie USB, ale wcześniej były właśnie na LPT. Nie wiem czy są jakieś softy do programowania tych kluczy, bo u mnie zajmuje się tym dział informatyki.

Awatar użytkownika
e-lektryk
Użytkownik

Post autor: e-lektryk » 19 sie 2011, 22:15

Poszukaj w sieci, może da się odpalać przy jego pomocy jakieś programy - jest to zabezpieczenie sprzętowe (klucz licencyjny), więc teoretycznie można by tam wgrać klucz licencyjny jakiegoś programu co uniemożliwiło by dostęp bez tego klucza do programu. Z tego co wiem można do niego dodawać programy więc można go i programować.

ODPOWIEDZ