Inteligentne budynki - soft do AVT5291 / AVT5217 / AVT5222

Tutaj mozesz poruszać tematy ogólne powiązane z elektroniką, np. dyskusje na temat podzespołów, układów, zasad ich działania. Czyli można pisać o wszystkim czego nie da się przyporządkować do innych działów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mariusz_edw
Użytkownik
Kontakt:

Inteligentne budynki - soft do AVT5291 / AVT5217 / AVT5222

Post autor: mariusz_edw » 05 maja 2011, 9:00

Hejka.

Jeśli ktoś ma duży potencjał w tworzeniu oprogramowania PC Windows / Linux i miałby ochotę zaistnieć / napisać coś z potencjalnie dużym wzięciem / rozreklamować swoją osobę na łamach prasy to podpowiem coś ciekawego. Popularne pismo wypuściło serię modułów pracujących w sieci RS485: AVT5291 (Sterowany za pomocą RS-485 i RC5 odtwarzacz komunikatów MP3) / AVT5217 (Uniwersalna karta wyjść z interfejsem RS485 i mikrokontrolerem AVR) / AVT5222 (Moduł wejść cyfrowych z interfejsem RS-485) nie istnieje jednak do tych modułów żadna aplikacja sterująca (są to moje układy ale nie czuję się na siłach merytorycznych i czasowych, by stworzyć coś wygodnego / eleganckiego do sterowania nimi). Sterownika sprzętowego / elektronicznego też tworzyć nie planuję, w moim przekonaniu mija się to z celem. Już lepiej kupić sobie za parę groszy oszczędną płytkę Intel Atom D410 i napisać soft (przy okazji łącząc całość z internetem, co globalnie zwiększa możliwości systemu). Ale to już nie moja działka. Gdyby ktoś miał jednak ochotę - to podpowiadam i zapraszam.

Można się ewentualnie zastanowić czy lepiej stworzyć

a) aplikację pod Windows lub
b) na konsolę Linux-a (programowanie logiki automatyki bezpośrednio w plikach tekstowych) - wygodniejsze, gdy w budynku / firmie pracuje non stop serwer na Linuxie - wówczas może od razu pełnić rolę sterownika automatyki.

Soft powinien bazować na zegarze czasu rzeczywistego PC i pozwalać na wygodne wprowadzanie logiki automatyki (w zależności od zaprogramowanej logiki wysyłanie po RS232 (>RS485) w sieć kodów sterujących i odbieranie (i logowanie) napływających odpowiedzi i podejmowanie na ich podstawie kolejnych decyzji).

Zakładając, że soft może mieć duże wzięcie (konkurencja dla drogich - stricte komercyjnych systemów automatyki domowej) wydaje mi się, że jest to dobra okazja do rozreklamowania ewentualnego autora programu.

ODPOWIEDZ