Rachunek za prąd powyżej tysiąca złotych.

Tutaj mozesz poruszać tematy ogólne powiązane z elektroniką, np. dyskusje na temat podzespołów, układów, zasad ich działania. Czyli można pisać o wszystkim czego nie da się przyporządkować do innych działów.
Awatar użytkownika
joon
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: joon » 10 maja 2012, 23:34

Co do takich oczyszczalni/przepompowni: kiedyś byłem serwisantem w podwarszawskiej miejscowości i widziałem jak "zawodowcy" robili elektrykę: ydy w ziemi bez peszla, czujka od sucho biegu zmostkowana, a 4 czujki mechaniczne (tzw. gruszki) umieszczone jak było naj wygodniej. Silniki od pomp padały czasem po tygodniu; załączane co chwilę na parę sekund... rezasurmar, dobrze napisał- ścigać fachowca i niech on płaci- ja raz żle zdiagnozowałem usterkę i wysłałem pompę do naprawy- okazało się że stycznik nie podawał jednej fazy- premia była ale po kieszeni :/

OT:
Więcej CO2 to więcej roślinek, a więcej roślinek to mniej CO2
a dziura ozonowa?

Po szkoleniu w branży klimatyzacyjnej (10 dni po 8 godzin) chłopak dostał pytanie: jaka jest różnica między efekttem cieplarnianym a dziurą ozonową- powiedział że to to samo- umarłem :)

rezasurmar
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: rezasurmar » 11 maja 2012, 6:20

To jest niestety główny problem w Polsce, brak odpowiedzialności karnej za swoje czyny!, najłatwiej ścigać piratów, blanciaży, i wiele innych mało szkodliwych zjawisk ;P.

Najgorsze niestety są pod tym kątem wsie, co dom, jakaś szopa etc. to elektrykę robił jakiś zdzisiek z uprawnieniami, ale bez kompletnej wiedzy na ten temat. Ważne dla klienta, że było za flaszkę, albo dwie kury i 20jaj.

calour
-

Re: Rachunek za prąd powyżej tysiąca złotych.

Post autor: calour » 06 wrz 2022, 9:48

Sam w tym miesiącu zapłaciłem ponad 600 zł. Zastanawiam się z czego może to wynikjać. Czy były aż takie duże podwyżki cen prądu?

Jogno
-

Re: Rachunek za prąd powyżej tysiąca złotych.

Post autor: Jogno » 08 wrz 2022, 15:05

My mamy mały domek 80m2 codziennie TV, plyta indukcyjna, pranie 3x w tyg, tablet i tel ładowane codziennie, laptop sporadycznie ladowany,express kilka razy w tyg, konsola uzywana codziennie, zmywarka co 2 dzien, podgrzewacz do butelek 1x dziennie, piec na pellet, lodówka, mikrofala używana 1x dziennie, rolety elektryczne, piekarnik 1x w tyg, czajnik elektryczny kilka razy dziennie. Rodzina 2+2, rachunki 150-200 zł miesięcznie.

Ogólnie polecam zastanowić sie nad tym co zjada najwięcej pradu oraz nad tym co mozecie zmienić. Na pewno warto jest wymienić żarówki standardowe na ledowe. Żarówka led zjada o wiele mniej prądu.

Zobacz sobie w Leroy Merlin. W ostatnim czasie mieli sporo dobrych zniżek na żarówki.

ODPOWIEDZ