Poprzedni temat «» Następny temat
BASCOM-AVR za 199 zł
Autor Wiadomość
Wojtek 

Wysłany: 2003-11-15, 18:05   BASCOM-AVR za 199 zł

Wydawnictwo BTC ( www.btc.pl ) zrobiło duży krok w popularyzacji Bascom-AVR gdyż zamiast "chorych" cen 550, a nawet 600zł za ten kompilator jakie można spotkać u polskich dystrybutorów, przedstawiło ofertę za 199 zł - jest to okupione pewnymi ograniczeniami ale warto się nad tym zastanowić :!: Szczegóły można znaleźć tu http://www.btc.pl/index.php?id=bascom

Sebastian RCS 

Wysłany: 2004-02-06, 22:42   

A i tak mnie nie stać, zastanowiłbym sie nad kupnem jakby zeszli do ceny powiedzmy 49 złotych, albo nawet 29 złotych i daliby do kiosków. o to by mi pasowało.

Wojtek 

Wysłany: 2004-02-07, 08:45   

spec napisał/a:
A i tak mnie nie stać, zastanowiłbym sie nad kupnem jakby zeszli do ceny powiedzmy 49 złotych, albo nawet 29 złotych i daliby do kiosków. o to by mi pasowało.

Pewnie że byłoby miło :) ale trzeba pamiętać że to jest wynik czyjejś pracy i posiadanej wiedzy i za to po prostu sie płaci. Możesz skorzystać z darmowej w pełni funkcjonalnej wersji jedynie ograniczonej pamięci do 2KB, a to do celów edukacyjnych w zupełności wystarcza.

Sebastian RCS 

Wysłany: 2004-02-07, 20:11   

Wojtek napisał/a:

Pewnie że byłoby miło :) ale trzeba pamiętać że to jest wynik czyjejś pracy i posiadanej wiedzy i za to po prostu sie płaci. Możesz skorzystać z darmowej w pełni funkcjonalnej wersji jedynie ograniczonej pamięci do 2KB, a to do celów edukacyjnych w zupełności wystarcza.

Ale i tak za wysoko się cenią. Przecież jakby duuużo zeszli z ceny i do kiosków dali to mieliby przeogromny zysk!
A mi 2kB nie wystarcza, ja chciałbym od razu pisać progosy na 128kB :D

ZbeeGin
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-07, 15:32   

Najlepiej zamawiać u źródła, czyli w MCS Electronics. Za troszkę więcej czyli 79,00+3,00 euro (ok. 340 zł) można mieć PEŁNĄ wersję nagraną na CD.

timi

Wysłany: 2005-07-11, 11:43   

Bascom jest raczej dla amatorów/hobbystów, małoprawdopodobne żeby profesjonalna firma projektowała w bascomie, i małokogo bedzie stać (w polsce) żeby pozwolić sobie na "luksus" za 200zł.

ZbeeGin
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-11, 13:28   

Może i luksus ale nie jednorazowy!! Dostajesz klucz który upoważnia do bezpłatnych aktualizacji. Ponieważ nieco wiem, to uchylę rąbka tajemnicy, iż szykuje się kilka poważnych zmian w BASCOMie AVR które przybliżą go nieco do profesjonalnych narzędzi.

Są firmy które projektują w BASCOMie drobne i średnie projekty - zwłaszcza te "na wczoraj". Bascom jest także dość prosty we wdrażaniu w firmach. Nie można tego przeceniać. Dlatego niekiedy opłaci się wyłożyć takiej firmie te 350 zł.
A profesjonaliści i tak omijają Bascoma, wolą męczyć Keila... lub w ostateczności AVRGCC, które i tak - wbrew pozorom - jest dość kosztowne podczas wdrożenia go w takiej firmie.

Moje zdanie to: Zacznij od Bascom-a, przestanie Ci wystarczać - przejdź na C.

Wojtek 

Wysłany: 2005-07-11, 19:41   

ZbeeGin napisał/a:
(...) Moje zdanie to: Zacznij od Bascom-a, przestanie Ci wystarczać - przejdź na C.

Zgadzam się w 100%.

misci
Nowy na forum

Wysłany: 2005-11-22, 00:07   

Nie lekceważyłbym BASCOMA. Jest to proste narzędzie dające bardzo dobre rezultaty przy małym nakładzie pracy. BASCOMA nauczyłem się w ok. 3 dni przypominając sobie basic'a, którego używałem jakieś 20 lat wstecz. W ciagu siedmiu zmontowałem pierwszy programator i tak się to zaczęło niespełna rok temu. Cieszy mnie zapowiedź rozwoju BASCOMA i chciałbym żeby został uznany przez profesjonalistów. Nie mam jednak wielkich złudzeń, że tak się stanie gdyż profesjonaliści stanowią grupę dobrze opłacanych ludzi obdarzonych "wiedzą tajemną" i będą robić wszystko by tak zostało. BASCOM zagraża ich interesom, bo daje "Kowalskiemu" możliwość łatwego wdrożenia się w tę dziedzinę. Powoli rozpoznaję "C" (bo trochę wstyd go nie znać) i mam wątpliwości czy jest wiele lepszy. Być może przy prostych programach tworzy krótszy i szybszy kod, ale przy tworzeniu bardziej skomplikowanego oprogramowania i tak wg mnie wymaga stosowania gotowych procedur nie zawsze optymalnych w danym zastosowaniu. Zaryzykuję więc twierdzenie, że błyskotliwy programista przy użyciu Bascoma ma szansę stworzyć równie dobry program jak kiepski programista w C. BASCOMOWCY zatem nie powinni czuć się gorsi!

Gienek
Nowy na forum

Wysłany: 2005-11-26, 15:31   

Jednego nie rozumiem, chcecie aby ktoś swoją pracę rozdawał za darmo a Wy z darmowych wersji kompilatora AVR-GCC nie chcecie skożystać, to kto tutaj jest większym leniem.

futrzaczek2 
Nowy na forum

Wysłany: 2006-02-01, 21:51   

:arrow: Wojtek

Jakby MCS Electronics obcięło cene jeszcze o 100 zł to bym kupił bez zastanowienia

Wojtek 

Wysłany: 2006-02-02, 06:51   

futrzaczek2 napisał/a:
Jakby MCS Electronics obcięło cene jeszcze o 100 zł to bym kupił bez zastanowienia

Napisz do nich, kiedyś dla studentów z Polski była cena 29EU może jeszcze tak jest? Warto zapytać :)

Pikczu 

Wysłany: 2006-02-05, 16:09   cena bascoma

Witam
ja tam orlem w programowaniu nie jestem i pewnie nigdy nie bede wiec bascom jest czyms dla mnie (tu sie odezwa zlosliwi i powiedza bo pisze w bascomie)uwazam ze jest super, ma bardo przystepna skladnie a nie jak w C pelno przecinkow nawiasow itp.
co do ceny koledzy nieprzesadzajmy to niejest jakas wielka kasa tylko w naszym kraju jest to cos wielkiego bo zarobki sa male, pamietajcie nie jest to polski produkt
a za granica jest to zaluzmy 1/2 dziennego zarobku! wiec z calym szacunkiem nie robmy sie zebrakami

Wesker 
Nowy na forum

Wysłany: 2006-02-07, 22:04   

zaglądam dzisiaj na stronkę mcs i mamy już
4KB w wersji demo.
pliczek waży 10.8MB

Mateusz 
Nowy na forum

Wysłany: 2006-02-08, 21:08   

Bascom jak Bascom fajna sprawa ale mi pewien gościu polecił żeby nie zgłębiać Bascoma i od razu przeżucić sie na C i można programować przecież w WinAVR a to jest darmowy program. Żadnych ograniczeń kodu i wszystko legalnie. Warto się skusić szczególnie jak teraz w Edw jest kurs C.

Odpowiedz do tematu